28 серпня о 18:00Вебінар: Методи і прийоми корекційної педагогіки, які можна використати на будь-якому уроці

ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Про матеріал
ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ Діти залюбки виконують наступні вправи, в яких треба: Підібрати синоніми до заданих слів; Замінити слово іншим, близьким за значенням; Завершити порівняння, метафору; Перетворити непоширене речення в поширене; Відгадати слово; “розфарбувати” слова тощо.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Номер слайду 2

ЛЕКСИЧНІ ТА МОВЛЕННЄВІ ВПРАВИ Це завдання практичного характеру для вправляння дітей в активному вживанні слів – означень, антонімів, створенні синонімічного ряду тощо. Діти залюбки виконують наступні вправи, в яких треба: Підібрати синоніми до заданих слів; Замінити слово іншим, близьким за значенням; Завершити порівняння, метафору; Перетворити непоширене речення в поширене; Відгадати слово; “розфарбувати” слова тощо.

Номер слайду 3

МОВЛЕННЄВІ ПЕРЛИНКИ Справжнім багатством за своєю суттю і навчальною цінністю є приказки і прислів’я. Невимушене спілкування з дошкільниками, що виникає під час обговорення, тлумачення цих “перлинок”, має велике значення для розвитку у дітей мовлення і пізнання ними світу, усвідомлення одвічних загальнолюдських цінностей.

Номер слайду 4

Без мови не підійдеш до корови. Щебече, як соловейко, а кусає, як гадюка. Янгольський голосок та чортова думка. На його слові можна мур мурувати На ласкаве слово не кидайся, а за грубе не гнівайся. Не бачила оком – не плещи язиком. Вола в'яжуть мотузками, а людину - словами Слова ласкаві, та думки лукаві.

Номер слайду 5

МОВЛЕННЄВІ ЛОГІЧНІ ЗАДАЧІ - це розповіді – загадки про природу, відповіді на які дитина може дати лише тоді, коли чітко усвідомлює закономірності та причино – наслідкові зв'язки між явищами та об'єктами в природі. Проблемні запитання спонукають до пізнання, розвивають логічне мислення, активізують мовлення: у дітей виникає бажання висловлюватися,говорити, ділитися своїми припущеннями, знаннями.

Номер слайду 6

«Кожен по-своєму готується до зими. Стрибає білка - непосида. Збирає горіхи, жолуді, розпихає їх по дуплах, у щилинах дерев, вішає на кущики. Цілий день працює білка і все поглядає на сусіда - їжака, який до осені зовсім ледачим став: мало бігає по лісі, не ловить мишей, забереться в сухе листя да дрімає. - Чому ти, їжак, зовсім розлінувався? - Запитує білка. - Чому до зими не готуєшся, корм не запасаєш? Взимку їсти нічого буде. Розсміявся їжак і щось тихо сказав білці, так тихо, що я не почула». А ти здогадався, що сказав їжачок? Чому він запасів на зиму не робить? Чому йому гриби і жолуді не потрібні?

Номер слайду 7

МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ АБО “ДЕРЕВО РІШЕНЬ” містить декілька етапів. Спочатку треба обрати проблему, яка не має однозначного розв'язання (ситуації з життя, епізоди казок), скажімо: «Що потрібно дереву для щастя?». Потім розглядаємо схему— «дерево рішень», у якій стовбур «дерева» — квадрат — позначає цю проблему, «гілки» — прямі лінії — шляхи її розв'язання, а «листочки» — кружечки — її рішення. Пропонуємо дітям, розбившись на підгрупи і спілкуючись між собою, знайти рішення обраної проблеми. Діти, досягнувши взаємної домовленості шляхом обговорення, знаходять своє рішення і малюють його на аркуші паперу: гніздо, метелика, пташку, дощик тощо. Після цього кожна підгрупа розміщує свій малюнок на «дереві рішень» і презентує його.Треба вчити дітей вислуховувати кожного, хто хоче висловитись. Оцінюємо діяльність дітей лише позитивно.

Номер слайду 8

Що потрібно людині для щастя.

Номер слайду 9

При оцінюванні кажемо : “цікаво, незвичайно, добре, чудово, оригінально”

Номер слайду 10

- Це різновид групового обговорення певної проблеми, що дає можливість кожній дитині висловитись у порядку черги, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку . Правила: Говорити лише тоді, коли отримуєш уявний мікрофон; Говорити швидко і стисло; Не оцінювати висловлювання товаришів. МЕТОД “МІКРОФОН

Номер слайду 11

МЕТОД БАГАТОКАНАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Заснований на принципаз теорії розвязання винахідницьких завдань (ТРВЗ) Розглядання картин проводимо в такій послідовності: Виокремлення об'єктів, зображених на картині; Уявлення об'єктів через уявне сприймання їх різними аналізаторами. Творчи завдання: “прослухати” звуки через уявні навушники; вести віртуальні діалоги від імені зображених персонажів; Уявно торкнутися до картини, визначаючи тепло, чи холодно, яка поверхня різних об'єктів “відчути аромати” картини. “вийти за межі зображенного”

Номер слайду 12

Номер слайду 13

ІГРОТЕКА Особливу увагу приділяйте іграм, які спрямовані на розвиток зв'язного мовлення, формування вмінь комунікативної діяльності.

ppt
Додано
22 квітня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку