Нестандартний урок української мови 2 клас
(урок КВК)
Тема уроку. Підсумковий урок за темою «Слово. Значення слова».
Мета уроку: допомогти учням узагальнити і систематизувати знання про
пряме і переносне значення слів,
багатозначність слова, синоніми і антоніми; збагачувати
словниковий запас учнів, розвивати комунікативні вміння ,
пам’ять, логічне і творче мислення, увагу, вміння
зосереджуватися, формувати навички виразного читання;
стимулювати активність кожного учня з метою розвитку їх
здібностей.
Виховувати любов до української мови, Батьківщини,
Тип уроку: урок - КВК
Обладнання: сигнальні картки, емблеми команд (бейджики), пам’ятки
«Як працювати в групі», оцінювальні листки, нагороди
командам – переможцям, подарунки гостям, окуляри,
терези, рахівниця, лупа, мікрофон, дидактичний матеріал,
фонограми.
Запрошення гостей.
Учень. Шановні гості!
2 клас запрошує вас
в Клуб Веселих і Кмітливих.
Сьогодні в нас цікава гра –
Змагатиметься дітвора
В умінні міркувати,
А деколи й хитрувати.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Емоційний настрій
Девіз уроку української мови:
Усі Гарно, дружно працювати,
Мову рідну добре знати
ІІ. Робота над темою уроку.
1. Вступне слово вчителя ( звучить мелодія української пісні)
- Вслухайтеся в слова великого Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка.
Про що він говорить?
Ну щоб, здавалося слова...
Слова та голос – більш нічого...
А серце б’ється, ожива,
Як їх почує!
Бог дав людині слово:
- Чи є цінніше що?
Немов весна, чудове
І радісне воно.
Бог дав людині слово
І мовив до усіх:
«Слова мої чудові;
Слова погані – гріх!»
- про що цей вірш?
- Правильно. Про слово.
Учитель. Сьогодні, діти, в нас підсумковий урок з теми «Слово. Значення слова». Ми з вами закріпимо знання, наші вміння про переносне і пряме значення слова,
антоніми і синоніми, про багатозначність слова.
- яким буде наш урок?
Незвичайний урок. Урок... КВК (діти) .
- Ваше завдання сьогодні –
уважними бути, не зітхати,
А правильно відповідати.
Зберігать усі знання і сили,
Згадаймо все, що ви учили,
В бій із друзями вступайте
І в чесній грі перемагайте.
3. Повідомлення очікуваних результатів.
- Коли людина народжується, загорається в небі її зірочка.
(На дошці вивішується зірочка велика, а в ній 26 маленьких зірочок). Кожна зірочка – особистість. У нашому класі таких зірочок 26. І мені хочеться, щоб кожен з вас сьогодні розкрив свій талант, свою особистість, показав свої знання.
ІІІ. Підготовка учнів до гри
1. Повторення правил роботи в групі
3. Знайомство з журі
Учитель . Оцінювати нашу роботу ми попросимо наших дорогих гостей.
Учениця 1. Журі ви наше компетентне,
Та тільки суворо нас не судіть.
Смійтеся з того, що викличе сміх.
Сміятись, як кажуть, суддям не гріх.
Учениця 2. Ми передаємо вам терези для зважування наших сил;
Учениця 3. рахівницю для підрахунку наших балів;
Учениця 2. Лупу, щоб краще могли побачити наші позитивні якості;
Учениця 3. Окуляри, щоб бали пильнувати,
(Звучить мелодія )
Отже, починаємо!
І тур. Привітання команд (5 б.)
Учитель. Команда «Мовники», ваше привітання!
Учениця.
- Привіт. Я – капітан команди «Мовники» (Дудко М.)
Наш девіз і наше кредо:
- Думати – колективно,
Діяти – оперативно,
Сперечатися – доказово.
Це для всіх обов’язково.
Учитель. Ваше привітання, «Розумники».
Учень. – А я, капітан команди «Розумники», (Співак Д.)
Наш девіз:
Усі - Ми покажемо, що вміємо,
Хай дивується весь світ.
Приготуйтеся, командо!
Всім великий наш привіт
Привітання команди «Знавці».
Учениця.
- Ви вже здогадалися, що
я - капітан команди «Знавці». ( Володько Н.)
Наша команда
Геть не любить сумувать.
Із задоволенням з вами
В КВК будемо грать.
ІІ тур. Розминка. Бліц – турнір ( 1 б.)
Продовжіть речення:
Сніжинки на 95 % складаються з повітря. Саме тому вони так неквапно падають на землю, немов кружляють у повільному танку.
Швидкість їхнього падіння – близько 1 км/год. Те, що сніжинки мають в своїй структурі повітря, пояснює їх білий колір. Світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється. Тому ми бачимо їх сріблясто-білими.
У світі не існує двох однакових сніжинок.
А ось рівну форму таки змогли знайти.
Але більше таких не фіксували.
Зараз вважається, що існує щонайменше 130 різних форм сніжинок. Така велика кількість зумовлена складністю і різноманітністю умов, рухом повітря, різною вологістю в хмарах, де вони зароджуються, і зміною цих умов на шляху сніжинки до поверхні землі. За час свого падіння, форма сніжинок може кілька разів змінюватися.
Ви знаєте чому сніг скрипить під ногами взимку? Особливо в лютий мороз?
Все дуже просто. Бо коли ви стаєте на сніг, то кристали льоду ламаються і труться між собою. Ось таким способом досягається ефект «скрипу».