Інтерактивний урок з фізичного виховання з елементами тренінгу
Тема: Спортивні ігри. Змагання з м’ячем .(3 клас)
Мета: повторити види спорту з м’ячем; зацікавити у вивченні нових спортивних ігор; формувати навички групової роботи. Навчальні завдання:
- Повторити спортивні ігри з м’ячем: футбол, волейбол, баскетбол; - Сприяти розвитку основних фізичних якостей;
- Виховувати працелюбність,почуття взаємодопомоги.
Обладнання і матеріали: ватмани, маркери, фломастери.
Що підготувати заздалегідь: муз. підтримка, картки.
Орієнтовний план уроку:
1. Спортивні завдання
2. Робота в групах
3. Завершення
ХІД УРОКУ I. ПРИВІТАННЯ: - музична фізкультурна розминка
- речівка Всюди друзів ми знаходим, з ними як одна сімя !
Нам усім без друга – спорту Не прожити ані дня!
Наш девіз лише 3 слова-
Посміхніться всі довкола!
II. ЗНАЙОМСТВО
Діти стають у коло і по черзі передаючи м’яч називають своє ім’я і вид спорту з м’ячем .
III. ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ РОБОТИ
Бути активним
Бути уважним
Не перебивати
Працювати разом
Допомагати один одному
Не штовхатись
Не лінуватись
Спортивний одяг і взуття обов’язково
Якщо погане самопочуття обов’язково повідомити вчителя Без дозволу вчителя не користуватись спорт. Інвентарем Не лінуватись.
IV. МОЗКОВИЙ ШТУРМ:
1 Як називається спеціальне взуття для гри у футбол?
2. Як називають воротаря у футболі?
3.Скільки періодів у грі в баскетбол?
4. Яка вага баскетбольного м’яча?
5. Назвіть країну Олімпійських ігор?
6. Яка медаль вручається за високі спортивні досягнення?
7. Що означає баскет і бол?
8. На яких іграх натягнута на майданчику сітка?
9. Як називається спортивна фірма в Німеччині, що випускає спортивні товари?
10. Батьківщина футболу?
11. Що означає у перекладі з англійської волейбол?
12. Скільки гравців у команді з волейболу?
13. Що означає слово волейбол?
Тема нашого уроку : СПОРТИВНІ ІРИ
V. РОБОТА В ГРУПАХ
1. Казка про м’ячі
2. Об’єднання в групи ФУТБОЛІСТИ
ВОЛЕЙБОЛІСТИ
БАСКЕТБОЛІСТИ
Знайти фізичні якості, що розвиваються під час гри у футбол, волейбол, баскетбол, прикріпити до плаката спортивного чоловічка і визначити, яка фізична якість притаманна тільки цій грі.
3 . Робота в зошиті
У кожного в зошиті є теж спортивний чоловічок.
Завдання:
- Запишіть, які риси характеру розвивають ці ігри?
- Запишіть, яких відомих спортсменів ви знаєте?
4. Зворотній зв'язок.
Спортивні естафети
«Передача м’яча над головою»
«Передача м’яча між ногами»
« Хвиля»
5. Домашнє завдання
Придумати гру з м’ячем
Гра «День і ніч»
VI. Прощання
Передаючи один одному м’яч побажати бути сильним, спритним, витривалим, організованим, здоровим.