Історичний час. Культурні епохи європейської історії.

Про матеріал
Сформувати початкові знання про історичний час, історичний простір та одиниці його вимірювання;знайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата, лінія часу; розвивати хронологічні просторові вміння; формувати історичну свідомість;прищеплювати відчуття причетності до минулого України, бажання більше дізнатися про нього.
Перегляд файлу

5 кл. Вступ до історії                        19/09/ 2019                                                                 урок№2

  Тема уроку : Історичний час. Культурні епохи європейської історії.                                                                               

Мета уроку: сформувати початкові знання про історичний час, історичний простір та одиниці його вимірювання;знайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата, лінія часу; розвивати хронологічні просторові вміння; формувати історичну свідомість;прищеплювати відчуття причетності до минулого України, бажання більше дізнатися про нього

Тип уроку: комбінований

Обладнання : підручник, ілюстрацій ний матеріал, дошка

Хід уроку:

І . Організаційний момент (відсутні)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  •         Перевірити виконання д\з в зошиті
  •         Що таке історія і хто такі історики?
  •         Як на вашу думку в чому важливість вивчення минулого для людини і суспільства?
  •         Як виник календар? Що таке календар?
  •         Як використовують календар у сучасному суспільстві?
  •         Що таке історичний час ? Що таке хронологія і навіщо вона потрібна?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда за питаннями:

Відгадайте загадки  

  •        Ніг не маю, а ходжу, рота не маю, а скажу, коли обідати, коли спати, коли роботу починати. (Годинник)
  •        Не старіє, не вмирає, а все нищить, забирає. (Час)

Мотивація навчальної діяльності

  Як ви вже зрозуміли сьогодні ми на уроці проаналізуємо  як повязані історія і час. 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу:

План уроку:

  1.      Шкала часу
  2.      Історичний час
  3.      Хронологічні задачі
  4.      Епохи європейської історії

1. Шкала часу

- Якими одиниці ми вимірюємо час? ( година, день, ніч, тиждень, місяць, рік)

- А якби люди відмовилися використовувати лічбу часу?

Робота зі шкалою  часу

до н.е                                    наша ера

 

        2       1       0    1       2                      100                                        2019

Щоб працювати зі шкалою (стрічкою) часу нам треба дізнатись про таке поняття як ера.

  •          Опрацювати СТ. 18-19. Позначити на стрічці часу до н.е. і н.е. МАЛ.

Час від першого року до теперішніх днів називають нашою ерою. Кожні сто років називають століттям, або віком. Тисяча років - це тисячоліття. Скорочено ст., тис., р., рр..

Наприклад, якщо Друга Пунічна війна почалася в 218р. до н.е., а завершилась в 201р. до н. е. І нам потрібно дізнатися скільки років вона тривала. Ми 218-201=17 років.

2. Століття і тисячоліття

Перше століття н.е. розпочинається 1 січня 1 року, закінчується 31 грудня 100р. Друге 1 січня 101р., закінчується 31 грудня 200 і т.д. Отже початкові роки століть це 101, 201, 301,… 2001., а останні роки з двома нулями – 100, 200, 300, 1900, 2000.

  • Розглянути приклад СТ. 21 та ТАБЛИЦЯ СТ. 22.

Тисячоліття це 1000 р. або 10 століть…

  • Як ви гадаєте в якому тисячолітті ми живемо?  3
  • Визначити яке століття та тисячоліття на СТ. 22
  1. Хронологічні задачі
  • Розв’язати хронологічні задачі СТ. 23
  1. Епохи європейської історії
  • Поділити учнів на 5 груп , 3 питання на СТ.  26.

 

Календар-це система обрахунку часу(зошит)

  календарний час- це точний час, або дата тієї чи іншої події.

 дата- це точний календарний час певної події. (зошит)

Історичнй час- це конкретний історичний період у світовій історії.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу:

Запитання та завдання

  1.      Накресліть у зошитах лінію часу.
  2.      Позначте на ній  рік свого народження.
  3.      Підрахуйте, скільки років пройшло від  вашого народження до початку навчання у школі, до переходу до 5 класу?
  4.      У 988 році нашої ери відбуло хрещення Русі Володимиром Великим.  Підрахуйте, скільки років пройшло від  хрещення Русі

V.  Домашнє завдання:

  1.      Опрацювати §  2., 3. Придумати хронологічну задачу і розв’язати її. Підготуватись до самостійної роботи

 

На контрольну роботу треба знати: Історія, що вивчає наука історія, історики, календар, хронологія, ера,

1

 

docx
Додано
15 березня 2020
Переглядів
799
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку