Алгоритм дій при оформленні документів на призначення премій працівникам підприємства.
Доплати, надбавки і премії впроваджують на підприємстві як засіб матеріального стимулювання праці робітників. Якщо роботодавець планує ввести або скасувати якусь доплату чи премію, змінити її розмір тощо, це слід обов’язково оформити документально.
Якщо на підприємстві є колективний договір, усі питання, пов’язані з преміюванням працівників, можуть бути передбачені прямо в ньому або регулюватися окремим положенням про преміювання, яке є складовою частиною чинної на підприємстві системи оплати праці. Як правило, положення про преміювання є додатком до колективного договору.
Зразок Положення про преміювання
Якщо на підприємстві немає колективного договору, питання преміювання працівників можна обумовити:
- в окремому положенні про преміювання, затвердженому наказом керівника підприємства, погодженому з первинною профспілковою організацією (її представником), а в разі відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним договором;
- в одному з розділів чинного на підприємстві положення про оплату праці;
- у контракті чи трудовому договорі.
Звичайно, не виключається можливість і просто надавати премії (без наявності будь-яких положень про них).
Колективна премія розподіляється між членами колективу, яким належить виплатити премію. Розмір премії конкретного працівника залежить від особистого внеску в загальні результати роботи підрозділу, установи.
Якщо роботодавець планує ввести або скасувати якусь доплату чи премію, змінити її розмір тощо, це слід обов’язково оформити документально.
Зразок наказу про преміювання
Наказ про преміювання має бути виписаним керівником установи. В такому наказі він повинен вказати наступну інформацію:
- тип премії;
- розмір премії, який зазвичай вказується у відсотках від посадового окладу для конкретної категорії працівників.
- підстави для преміювання працівників, такі як їхні результати чи досягнення, за які надається премія.
Наказ про преміювання працівників не потребує погодження з профспілковим комітетом, оскільки розробляється на основі положення, яке профспілковий комітет погоджував.
|