ІУрок читання "І.Франко "Ріпка"

Про матеріал
Мета: Поглибити знання учнів про казку,працювати над свідомим,правильним читанням,розвивати навички діалогічного мовлення,вдосконалювати техніку читання учнів,використовуючи різні види робіт над текстом,збагачувати словниковий запас учнів;вчити відповідати на запитання повним реченням.
Перегляд файлу

Тема :І. Франко “Ріпка”

Мета: Поглибити знання учнів про казку,працювати над свідомим,правильним читанням,розвивати навички діалогічного мовлення,вдосконалювати техніку читання учнів,використовуючи різні види робіт над текстом,збагачувати словниковий запас учнів;вчити відповідати на запитання повним реченням.

Обладнання: ілюстрації,таблиці,м’які іграшки.                        

                                                    Хід уроку

I. Організація класу до роботи.

1.Пролунав дзвінок,

  Розпочався урок.

  Працюватимем старанно,

  Щоб почути у кінці,

  Що у нашім другім класі

  Діти просто молодці.

2.Девіз уроку (на дошці)

                 Думати - швидко,

                 Відповідати - чітко,

                 Працювати – дружно,

                 Запам 'ятовувати міцно.

II. Мовна розминка.

  1. Гра «Дощик» (Діти промовляють скоромовку з різною інтонацією та швидкістю)
  • Накрапає дощ
  • Дощ сильнішає
  • Злива
  • Дощ слабшає
  • Дощ припинився

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Вступна бесіда
  2. .Опрацювання казки «Ріпка»
  •                   Сьогодні ми будемо читати одну із казок Івана Франко. Спробуйте відгадати назву цієї казки.

Кругла, а не місяць,                   Солодка, а не цукор,

Жовта, а не масло,                     З хвостиком, а не миша.

 

 

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати?

 

  • Хто здогадався, як називається казка? (казка «Ріпка»)
  • Зараз ви уважно прослухаєте казку і скажете, скільки героїв у ній?

1. Читання учителем. Відео

2. Читання « бджілкою»

VІ. Фізкультхвилинка

(імітація рухів героїв казки під коментар учителя)

Пішов дід на город — гуп, гуп. (Учні крокують.)
Узяв ріпку за зелений чуб, тягне руками, вперся ногами, мучився, потів увесь день, а ріпка сидить у землі, як пень! (Учні стають у рядах один за одним, як герої казки, і нахиляються вперед, назад. Уявляють, що вирвали ріпку, сідають на місця.)

3. В парах

 4.Гра «Оживи казку»

5.. Бесіда про прочитане.

Ромашка Блума.

На вашу думку легше відповідати на питання чи задавати їх?

Пропоную побути вчителями і скласти ромашку,придумуючи питання в групах,які починаються даними словами.Ці питання ви зможете задати іншим учням.

  1. Хто…?Яка …?Що…? Кого?
  2. « Якщо я правильно зрозумів …? (то ріпка виросла дуже велика? Дід покликав на допомогу всю родину?дід посадив ріпку на своїй території?)
  3. Чому..?(дід зумів виростити велику ріпку?)
  4. Як ви ставитеся до …?
  5. Як би ви були на місці героя казки, то …?
  6. Як ви думаєте,як буде розвиватися сюжет казки після …?

VIІ. Підсумок уроку

  • Вам було цікаво?
  • Що сподобалось на уроці?
  • Чого навчає нас прочитана казка?

Молодці!!!

 

 

docx
Додано
25 травня 2020
Переглядів
2210
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку