"Іван Франко – геній".ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З ПРЕДМЕТУ «УКРАЇНСЬКА МОВА» ТА «ДИЗАЙН І ТЕХНОЛОГІЇ»

Про матеріал
розширити відомості про видатних українців, систематизувати та узагальнювати необхідну інформацію; Визначати тему і головну думку тексту, вміння визначати його тип; Удосконалювати власний письмовий текст, добирати і впорядковувати потрібну інформацію. Розрізняти в тексті факти і судження, знаходити між ними зв’язок. Установлювати причиново-наслідкові зв’язки між подіями, вчинками персонажів. Визначати мету медіатексту, пояснювати, кому він адресований. Розвиваюча: розвивати навичку читати подумки та виразно вголос, вміння порівнювати відеоматеріали і текст; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; розвивати художньо-практичні вміння дітей, критичне мислення, уяву, фантазію, увагу, спостережливість, самостійність, емоційний інтелект; розвивати вміння та навички до контролю та планування своєї діяльності під час колективної практичної роботи, почуття поваги до своїх товаришів, їх творчості. Виховна: виховувати естетичні смаки, гордість за видатних українців, цікавість до творів Івана Франка, почуття прекрасного.
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

З ПРЕДМЕТУ «УКРАЇНСЬКА МОВА» ТА «ДИЗАЙН І ТЕХНОЛОГІЇ»

(для учнів 4А класу)

 

                                                                                  Олени СТЕНЧЕНКО,

                                                                                  вчителя початкових класів

Тема:

Іван Франко – геній.

Мета:

Узгодження взаємодії вчителя початкових класів та керівника гуртка «ДИЗАЙН І ТЕХНОЛОГІЇ».

Навчальна:  розширити відомості про видатних українців, систематизувати та узагальнювати необхідну інформацію; Визначати тему і головну думку тексту, вміння визначати його тип; Удосконалювати власний письмовий текст, добирати і впорядковувати потрібну інформацію. Розрізняти в тексті факти і судження, знаходити між ними зв’язок. Установлювати причиново-наслідкові зв’язки між подіями, вчинками персонажів. Визначати мету медіатексту, пояснювати, кому він адресований.

Розвиваюча: розвивати навичку читати подумки та виразно вголос, вміння порівнювати відеоматеріали і текст; розвивати  культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; розвивати художньо-практичні вміння дітей, критичне мислення, уяву, фантазію, увагу, спостережливість, самостійність, емоційний інтелект; розвивати вміння та навички до контролю та планування своєї діяльності під час колективної практичної роботи, почуття поваги до своїх товаришів, їх творчості.

Виховна: виховувати естетичні смаки, гордість за видатних українців, цікавість до творів Івана Франка, почуття прекрасного.

Розділ програми: мовно-літературна та технологічна освітні галузі

Тип уроку: комбінований

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів

Змістова лінія «Взаємодіємо усно»:

 виконує сприйняті на слух інструкції щодо виконання поставлених учителем навчальних завдань; сприймає монологічне висловлення й використовує усну інформацію з конкретною метою; висловлює своє ставлення до почутого: до подій, персонажів тексту; розповідає про власні почуття, які викликав текст; впевнено висловлює свої думки бере участь у дискусії, наводить докази.

Змістова лінія «Розвиваємо навичку читання, оволодіваємо прийомами розуміння прочитаного»:

                           володіє повноцінною навичкою читання вголос і мовчки текстів різних видів; самостійно виділяє у тексті і пояснює значення незнайомих слів, висловів, термінів розповідає про свої загальні враження, почуття від прочитаного, пов’язує зміст прочитаного зі своїми знаннями.

Змістова лінія «Досліджуємо медіа»:

                         сприймає й обговорює прості медіапродукти; обговорює зміст і форму простих медіапродуктів, розповідає, про що в них ідеться; висловлює свої думки і почуття з приводу переглянутих медіапродуктів.

Змістова лінія «Середовище проєктування»:

                       узгоджує власні потреби та потреби інших у виборі об’єкта проєктування; визначає і використовує формат, пропорції і масштаб моделювання; класифікує і використовує кольори за властивостями: тон, насиченість, світлість; планує технологічну послідовність виготовлення спільно спроєктованого виробу.

Змістова лінія «Середовище техніки і технологій»:

використовує інструменти й пристосування, дотримуючись безпечних прийомів і норм санітарії; раціонально використовує час та матеріали.

Змістова лінія «Середовище соціалізації»

дотримується правил спільної роботи в групах; презентує результати власної або спільної проєктно-технологічної діяльності, виявляє готовність і здатність співпрацювати з іншими.

Міжпредметні зв’язки: українська мова, дизайн і технології.

Матеріально-технічне забезпечення:

дидактичне забезпечення: презентація до уроку, відео про життєвий шлях Івана Франка, стикери для кожної дитини, золоті магніти-піщинки, ватман з написом «Геній», малюнок пісочного годинника, портрет Івана Франка, підручник для 4 класу «Українська мова та читання», аркуші паперу А4 для кожної дитини, фломастери, заготовка для подвійних нотаток.

технічні засоби навчання: мультимедійне обладнання, ноутбук, колонки.

використані джерела інформації:

1. Большакова І. О., Хворостяний ІІ. Г. Українська мова та читання: підручник для 4 класу закл.загал.середн.освіти (у 2-х част.): Ч.2 / Інна Большакова, Марина Пристінська. – Харків: В-во “Ранок”, 2021.

2. І. Большакова, О. Шибкова, Е. Неміш, І. Баландіна, Н. Рудя. Методпідтримка підручника Українська мова і читання 4 клас

[Електронний ресурс] /  Режим доступу:

Методики та стратегії НУШ | Facebook

3. Знайомимося з письменником. Іван Франко. [Електронний ресурс] /  Режим доступу:

https://cutt.ly/HTjSQze

4. Нобелівська премія для Франка. 2 серія «Книга-мандрівка. Україна». [Електронний ресурс] /  Режим доступу:

https://www.youtube.com/watc h?v=9PfXLB1CPzQ

5. Плакат співпраці «Іван Якович Франко». [Електронний ресурс] /  Режим доступу:

https://vseosvita.ua/library/frank o-ivan-akovic-153612.html

Складова моделі успішного випускника: Громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника: Патріотизм (очікувані результати - формування почуття патріотизму, відданості Батьківщині). Загальноприйняті моральні норми суспільства (очікувані результати - знання та збереження  культурних цінностей українців)

Складова моделі успішного випускника: Творча особистість

Орієнтир складової моделі успішного випускника: Творча самореалізація (очікувані результати - розвиток творчої активності; реалізація творчих здібностей).

Педагогічний інструментарій для формування успішного випускника (підхід - особистісно-орієнтований,  компетентнісний, діяльнісний; технологія - інтерактивного навчання; форма роботи – комбінований урок).

Перебіг уроку

І. Організаційна частина: перевірка готовності учнів до уроку.

    1. Емоційне налаштування

Вчитель: Сьогодні на уроці ми з вами будемо пізнавати нове, цікаве, надихаюче. Побажайте один одному успіхів і гарного настрою (робота в парах «Бажаю..»).

2. «Асоціативний кущ»

Вчитель: Діти, напишіть на стикерах слова-асоціаії до слова «геній» і прикріпіть на дошку. Прокоментуйте.

 Давайте відкриємо онлайн-словник і дізнаємося лексичне значення слова «геній» (діти працюють з онлайн-словником «Горох»).

Геній – особа, наділена геніальністю.

3. Оголошення теми уроку. Вправа «Пісочний годинник

Вчитель: Сьогодні на уроці ми знайомимося з геніальним письменником Іваном Франком, його життям та творчістю.

У вас на парті є золоті піщинки, які ви маєте прикріпити до пісочного годинника вгорі, висловивши свої очікування від уроку. В кінці уроку ми перевіримо, чи справдилися наші очікування. Якщо це станеться, то піщинка впаде у нижню частину годинника.

ІІ. Основна частина.

Вчитель: Що ви знаєте про Івана Франка? (Відповіді дітей)

  •                      Сьогодні на уроці ми познайомимося з життєвим шляхом Івана Яковича Франка і працюватимемо з науково-популярним текстом.
  •                      Пригадайте, який текст називають науково-популярним?

         Чим він відрізняється від художнього? Які науково-популярні тексти ми раніше читали?

- До якого роду літератури він відноситься?

                 1. Робота з підручником за стратегією «Читання з позначками»                         (ст. 86-87).

Учні самостійно читають текст. На сторінках підручника ставлять олівцем позначки: «v» — знайома інформація (я це вже знаю); «+» — нова для мене інформація; «-» — я думав / думала про це інакше; «?» — про це хотілося б дізнатися більше, з’явилися питання.

Вчитель: Яка тема цього тексту? Для чого його створили?

  •     Що тут є фактом, а що думкою?
  •   Чому письменника називають генієм? Знайди в тексті слова, які підтвердять твою думку.
  •   Запишіть у свій нотатник факти, які найбільше вразили.

             2. Досліджуємо медіа. (Перегляд відео «Знайомимося з письменником. Іван Франко»).

- Уважно перегляньте відео. Знайдіть інформацію, яка є новою (не зустрічалась в тексті) і занотуйте її.

(Перегляд відео «Знайомимося з письменником. Іван Франко»).

3. Презентація нотаток

- Поділіться, які факти із життя письменника вас вразили?

4. Практична робота

Вчитель: А зараз ми створимо портрет справжнього генія всім класом! Візьміть аркуш на парті, дотримуйтеся інструкцій на ньому, потім виріжте по контуру і склейте всі роботи в заданій послідовності.

ІІІ Заключна частина.

1.Вправа «Мікрофон»

Вчитель: Чий портрет ви створили?

  •   Хто є справжнім українським генієм?
  •   Чому він геній?
  •   Що найбільше запам’яталося?

Наш урок закінчується, тому, якщо ваші сподівання справдилися, пересуньте ваші піщинки. Прокоментуйте свої результати.

2. Домашнє завдання.

Взаємодіємо письмово. Підручник, вправа 2, ст.87 - склади речення про Івана Франка. Використай подані факти на малюнках.

  •          Продовжити досліджувати творчість і життя Івана Франка ви зможете на гуртку «Дизайн і технології», створивши щось дуже важливе для генія!
docx
Додано
8 грудня 2025
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку