Календарно-тематичне планування з трудового навчання 4 клас

Про матеріал

Складено відповідно до навчальної програми

для загальноосвітніх навчальних закладів за

наказом МОН України від 05.08.2016 р. № 948

"Про затвердження змін до навчальних програм 1-4-х класів ЗНЗ" та оновленими навчальними програмами початкової школи
Перегляд файлу

               Календарно-тематичне планування з     ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ 4 кл

(за підручником В.П.Тименко, І.М. Веремійчик)

35 годин  (1 год-на тиждень)

Дата

К- год

                                           Зміст уроків

1

 

 

1

Вступне заняття. Організація робочого місця. Правила безпечної праці на уроці. Ознайомлення з художнім оздобленням та дизайном.

 

2

 

1

Комбінування  природних, штучних і пластичних матеріалів. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних і пластичних матеріалів.Практична робота. Виготовлення виробів із природних і пластичних матеріалів

3

 

1

Конструювання  рухомих моделей з картону та паперу. Загальні відомості про способи виготовлення рухомих моделей з паперу та картону.  Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення рухомих моделей. Практична  робота. Виготовлення рухомої гри «Лебіідь-гойдалка»

4

 

1

Конструювання рухомих моделей з картону та паперу. Послідовність дій під час виготовлення моделей з паперу і картону з рухомими деталями.  Практична робота. Виготовлення моделей з паперу та картону з рухомими деталями

 

5

 

1

Сюжетна витинанка. Уявлення про особливості сюжетної витинанки різних регіонів України. Послідовність виготов- лення виробів технікою витинанки.Практична робота. Виготовлення сюжетної витинанки «Ангелятка»

6

 

1

Сюжетна витинанка. Послідовність виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота. Виготовлення сюжетної композиції«Жадібні ведмежата»

7

 

1

Сюжетна витинанка. Послідовність виготовлення сюжет- ної витинанки.Практична робота. Виготовлення сюжетної композиції«Півник»

8

 

1

Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Способи кріплення  елементів. Практична робота. Виготовлення квітки з паперу

.

9

 

1

Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Послідовність виготовлення штучних квітів об’ ємної форми. Практична робота. Виготовлення штучних квітів з паперу «Нарциси»

10

 

1

Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Послідовність виготовлення штучних квітів об’ємної форми. ПрАКТИЧНА робота. Виготовлення штучних квітів об’ ємної форми з тонкої фольги «Тюльпан»

11

 

1

Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Послідовність виготовлення штучних квітів об ємної форми з пташиного пір’я.Пр.робота. Виготовлення штучних квітів з пташиного пір’я

 

12

 

1

Колаж. Поняття про колаж. Комбінування різноманітних матеріалів для створення композиції колажу. Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення колажу. Практична робота. Виготовлення гри-колажу «Пори року»

13

 

1

Робота з пластичними матеріалами. Пластичні матеріали для виготовлення виробів (пластилін, глина, полімерна глина, солоне тісто). Послідовність виготовлення виробів об’ємної фори з пластичних матеріалів.Практична робота. Виготовлення з пластиліну декоративного півника

14

 

1

Робота з пластичними матеріалами. Послідовність ви- готовлення виробів об ємної форми з пластичних мтеріалів. Практична робота. Виготовлення фігурок звірів і тварин «Котик», «Собачка», «Жираф», «Бегемот» а вибором учнів)

15

 

1

Робота з пластичними матеріалами. Послідовність виготовлення виробів об’ємної форми з пластичних матеріалів. Практична робота. Створення композиції на тему «Космодром» (колективна робота)

16

 

1

Робота із сучасними штучними матеріалами. Властивості штучних матеріалів: пластик, поролон, синтепон, пінопласт, синтетична вата тощо.Практична робота. Виготовлення виробів із пластмасових стаканчиків «Квіти в корзинці».

17

 

1

 Робота із сучасними штучними матеріалами. Пінопласт. Послідовність виготовлення виробів із пінопласту. Практична робота. Виготовлення аплікації з пінопласту«Зима»

 

 

18

 

1

Робота із сучасними штучними матеріалами. Поролон. Послідовність виготовлення виробів із поролону. Практична робота. Виготовлення іграшок із поролону «Равлик», «Ящірка», «Порося» (за вибором учнів)

19

 

1

Робота із сучасними штучними матеріалами. Пластикат. Послідовність виготовлення виробів із пластикату. Практична робота. Виготовлення прикрас (бутоньєрок)

 

20

 

1

Плетіння. Способи плетіння із стрічок, товстих ниток, шну- рів. Основні прийоми робота та послідовність виготовлення виробів технікою плетіння.Практична робота. Виготовлення іграшки «Восьминіжка»

21

 

1

Плетіння. Послідовність виготовлення виробів технікою плетіння.Пр. робота. Виготовлення фенічки з кольорової стрічки

22

 

1

Вишивання. Оздоблення виробів технікою вишивки. Мате- ріали, інструменти та пристосування для оздоблення виро- бів вишивкою. Основні прийоми роботи технікою вишивки. Витягування ниток з основи.Практична робота. Виготовлення серветки з бахромою

 

23

 

1

Вишивання. Початкові шви «уперед голка», «назад голка». Шов «низинка». Послідовність дій під час шиття початковими швами. Безпечні прийоми роботи з голкою. Практична робота. Оздоблення серветки початковими швами та швом «низинка»

24

 

1

Вишивання. Техніка вишивання гладдю. Послідовність дій під час вишивання гладдю. Практична  робота. Створення вишитої аплікації до дитячого одягу

25

 

1

Вишивання. Техніка вишивання хрестиком. Послідовність дій під час вишивання хрестиком.Практична робота. Виготовлення рушничка, оздобленого швом «хрестик»

 

26

 

1

Об’ємна аплікація з тканини та ґудзиків. Послідовність виготовлення об’ємної аплікації на тканині з використанням ґудзиків, леліток та бісеру.Практична робота. Виготовлення аплікації з тканини з ви-користанням ґудзиків «Дерево»

 

 

27

 

1

Об’ємна аплікація з тканини та ґудзиків. М’яка іграшка. Послідовність виготовлення м’якої іграшки.Практична робота. Виготовлення м’якої іграшки «Котик»

28

 

1

Пап’є-маше.  Ознайомлення з технікою пап’є-маше. Ма- теріали, інструменти та пристосування  для виготовлення виробів технікою пап’є-маше.Практична робота. Виготовлення в техніці пап’є-маше тарілочки, стакана, вази (за вибором учнів)

29

 

1

Пап’є-маше. Опорядження виробів, виготовлених у техніці пап’є-маше. Послідовність дій при опорядженні виробів. Практична робота. Опорядження тарілочки, стакана чи вази, виготовлених у техніці пап’є-маше

 

30

 

1

Екскурсія. Екскурсія на робочі місця ДО ШКІЛЬНОЇ КОТЕЛЬНІ.Практична робота. Ознайомлення з видами людської діяльності, робочими місцями працівників, правилами безпеки життя, професіями.

31

 

1

Художнє оздоблення та дизайн. Загальні відомості про декорування виробів. Техніки, матеріали, інструменти та пристосування для декорування виробів. Декорування створених виробів раніше засвоєними техніками та відомими матеріалами.Пр. робота. Виготовлення і декорування сумочки

32

 

1

Художнє оздоблення та дизайн. Виготовлення і декорування створених виробів раніше засвоєними техніками. Практична робота. Виготовлення і декорування гри «Рухомі ноти»

33

 

1

Самообслуговування. Одяг і взуття. Оздоблення  одягу і взуття. Техніки, матеріали, інструменти та пристосування для оздоблення виробів.Практична робота. Виготовлення і оздоблення макетів моделей одягу з картону раніше засвоєними техніками

 

 

 

 

34

 

1

Самообслуговування. Оздоблення взуття.Практична робота. Виготовлення і оздоблення макетів взуття з паперу і картону

35

 

1

Підсумки роботи за рік. Узагальнення і систематизація знань учнів. Виставка учнівських робіт

 

 

 

 

docx
Додано
12 серпня 2018
Переглядів
7512
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку