конспект інтегрованого уроку з літературного читання і трудового навчання 4 клас

Про матеріал

Матеріал запропоновано для використання на уроках в початковій школі. Даний урок бажано проводити під час закріплення та систематизації набутих знань.

Перегляд файлу

Інтегрований урок з літературного читання і трудового навчання

в 4 класі

 

Дата проведення: 03. 11. 2017 р.

Тема уроку з літературного читання. Ліна Костенко « Осінь, ось вона,      

                                                                           осінь»

Мета:   продовжити знайомити учнів із зображенням осені в художніх                                                                                              

               творах, вчити бачити, розуміти і відчувати прекрасне в природі;             

              формувати естетичні смаки; розвивати образне мислення,

              заохочувати дітей до творчості; створити піднесений      настрій,                                                                                                                                     

              виховувати любов до природи рідного краю.

Тема уроку з трудового навчання. Послідовність виготовлення виробів

                                                                    технікою витинанки.

  Мета: ознайомити учнів з історією виникнення витинанок на Україні,

                удосконалювати навички роботи в техніці витинанки; розвивати    

                 річні вміння; виховувати акуратність, наполегливість, сумлінне

                ставлення до праці; любов до традицій та історії нашого народу.

 

 Обладнання: портрет Ліни Костенко, карта світу,  картки, ножиці, клей,

                         папір, зразки витинанок

                                             План уроку

  1. Організаційний момент.
  • Доброго ранку! – мовим за звичаєм.
  • Доброго ранку! – всім вам ми зичимо.

Щастя, здоров’я вам кожної днини,

Миру і злагоди вашій родині!

Реклама уроку

Довідка: реклама – об’ява, плакат, повідомлення, розповсюдження відомостей про щось.

  • Яким ви б хотіли, щоб був урок? ( повчальним, цікавим, корисним)
  • Цей урок буде присвячений чудовій порі року…
  • Відгадайте, якій?

Сумно в гаях блукає,

Жовті шати одягає.

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості.

 

  1. Мовна  розминка
  • Скоромовка

В темних сінях  день осінній

Пахне сіном і насінням.

  • Словникова робота

Брами  ( ворота)

Пакував чемодан (збирав, складав)

Подалось ( полетіло, пішло)

Погубила ключі ( втратила)

Припинили  ( закінчили)

Чорногуз ( лелека, бусел, бузько)

Африка  ( материк, теплий край),  робота біля карти

(перший раз читає вчитель, другий раз – учні пояснюють значення слів, третій раз – швидко)

  • Вправа на тренування зорової пам’яті.

Підкреслити слова на тему « Осінь» ( робота в парах)

Червень, жовтень, парта, книжка, листопад, позолотила, сумна, вересень.

  • Чи проходила осінь нашим краєм? Яка вона?
  •  Доберіть прикметники до слова осінь. Виграє той, хто назве прикметник останнім.

( золотокоса, золота, чудова, мила, сумна. дощова, примхлива, вередлива, тепла, рання, пізня, холодна, невесела, щедра, багата, багряна, барвиста, кольорова, суха, вітряна, яскрава, волога  )

  • Чому осінь щедра? Чим багата?
  • Ось ми з вами і наповнимо кошик дарами осені. Виготовимо яблучка технікою витинанки.
  • Що вам  відомо про витинанки?
  • З історії витинанок

В різних регіонах України витинанки називалися по своєму:

стриганці, зірочки, хрестики тощо. З паперу, сладеного у кілька разів, вирізали хороводи. Цим мистецтвом займалися переважно дівчата і жінки. Розквіт витинанок припадає на кінець ІХ – початок ХХ століття.

  • Яке приладдя треба для роботи? ( папір, ножиці)
  • Давайте пригадаємо правила роботи ножицями. ( Читають пам’ятку)

                                            ПАМ’ЯТКА

  1. Користуйся ножицями із заокругленими кінцями.
  2. Не тримай ножиці лезами вгору.
  3. Передавай ножиці кільцями вперед.
  4. Під час різання тримай матеріал так, щоб лезами ножиць не поранити рук.
  • Практична діяльність учнів.

Діти вирізають яблучка, складають їх  кошик.

  • Анаграми

  Дилеген       чітпри       кизка      швірі

  • Твори якого жанру ми з вами читали на минулих уроках?

 

  • Що таке вірш?
  • А чи цікаво вам дізнатися, як описала осінь в своєму вірші відома українська поетеса, портрет  якої на дошці?

3 Повідомлення теми і мети уроку.

  • Так це портрет Ліни Костенко. Прочитайте назву вірша ( на дошці « Осінь, ось вона, осінь»)
  • Прочитайте назву із захопленням, з питальною інтонацією.

4 Вивчення нового матеріалу.

  • Читання вірша учителем.
  • Чи сподобався вірш?
  • Який настрій створив? Чому?
  • Вправа « Рибки»  ( читання вірша учнями мовчки).
  • Вправа « Бджілки» ( читання пошепки).
  • Робота над змістом вірша.
  • Яка тема вірша?
  • Що розповіла Ліна Костенко про осінь?
  • Які слова відображають кінець літа?
  • Прочитайте виділене речення. Яку картину допомагає уявити?
  • Які звуки ви почули? ( хлюп, плюсь, кап)
  • Які художні засоби використовує автор? ( олюднення, уособлення)
  • Якими словами з вірша можна підписати малюнок?
  • Яка основна думка вірша?
  • Вправляння у виразному читанні вірша.
  • Зверніть увагу на довжину речень, межі речень.
  • У якому темпі читатимемо?

( Читають частинами, «Ти – мені, я – тобі», « Диктор телебачення». Гра  «Підніжка» : Африка, ключі, радіючи, брами, рами, цвіркуни, перепілочки, тарілочки)

  1. Домашнє завдання: виразно прочитати вірш, зробити малюнок ( за бажанням)
  2. Осінь надіслала дітям пакунок з яблуками та листа.

                            Любі діти!

Я весь час спостерігала за вами у вікно класу. Дуже вдячна за добрі слова. Ви багато про мене знаєте. Дарую вам гостинці. Будьте здоровими і розумними.

                                                                           Барвиста Осінь

6. Підсумок уроку

Вправа « Мікрофон»

  • Яким був урок?
  • Сьогодні я навчився…
  • Чим цікавим був урок?
  • Свою роботу я оцінюю….
  • Урок завершую з … настроєм.

Шануйте, оберігайте, спостерігайте. Нехай добро і любов будуть з вами поруч протягом усього життя.

 

  • Фізхвилинки

Сніг піднімуть від землі.

Відлітають, відлітають,

Відлетіли журавлі.

Додаткові завдання:

  •  Творче завдання.
  • Обгрунтуйте твердження:

Я люблю осінь, тому що…

Я не люблю осінь, тому що…

  • Літературна задача

Хлопчик повертався з бібліотеки. Він ніс збірку віршів. Хто автор збірки, якщо до збірки ввійшли такі вірші: « Вже сонечко в море сіда…»,

« Плине білий човник, хвилечка колише…», « Сосна»?

 

docx
Додано
13 січня 2018
Переглядів
1881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку