Матеріал до уроку.
Для завантаження натисніть кнопку "ЗАВАНТАЖИТИ"
після цього перейдіть у власну папку комп'ютера та зайдіть в рубрику "завантажені" після відкрийте та користуйтеся .
Бажаю успіхів !!!!!
«Кафедральний собор Святого Віта та Карлів міст – найголовніші пам'ятки культури Праги»Підготувала: Учениця 7-А класу Гудир Єлізавєта
Номер слайду 2
Кафедральний собор Св. Віта.
Номер слайду 3
Собор Святого Віта є найбільшим і найголовнішим храмом Праги та Чехії, це один з найвідоміших соборів у світі, видатний взірець культового будівництва, як за технічними характеристиками, так і за художнім рівнем. Його старовинні шпилі уже понад 600 років надають особливу чарівність Празькому Граду. Собор Святого Віта будувався 600 років. У 925 р. перший храм-ротонду побудував Святий Вацлав, який похований у Соборі Св. Віта (повна назва собору – кафедральний Собор Св. Віта, Вацлава і Войтеха). Офіційно будівництво почалося в листопаді 1344 під заступництвом короля Чехії Карла IV і архієпископа Ернеста з Пардубіце і закінчено в 1929 році.
Номер слайду 4
Собор Святого Віта замислювався його творцями як фамільний склеп, місце для коронації чеських королів. Архітектура Собору Св. Віта рясніє бюстами і карнизами із зображенням представників королівської династії, єпископів Чехії та празьких архітекторів. Архітектура Собору Святого Віта вражає своїм готичною і неоготичною пишністю.
Номер слайду 5
Знадвору це будівля, що складається з декількох веж висотою під 100 метрів, величезні балкони по периметру, кругле вікно-розетта діаметром 10 метрів з біблійними малюнками, що вражають декоративністю склепіння. Всередині собору висотою 33 метри, вітражні вікна, хор і вівтар.
Номер слайду 6
Художнє оформлення каплиці Св. Вацлава просто безцінне. Нижні частини стін прикрашені 1300 дорогоцінними каменями, зробленими в Богемії. А стики між ними покриті золотом. Декоративні готичні фрески на стінах демонструють сцени з життя святого, а також з Біблії. Карл IV був увічнений на картині, що зображує розп'яття Ісуса Хреста. Фрески покривають область більше 230 квадратних метрів. Посередині каплиці знаходиться красиво прикрашена могила святого Вацлава, пов'язана з вівтарем. Священні реліквії святого знаходяться в скрині на надмогильній плиті. Позаду дверей, в південно-західному куті є сходи, які ведуть в так звану кімнату для коронаций, котра охороняється найбільш ретельно. У цій кімнаті знаходяться Королівські Коштовності Чеської республіки.
Номер слайду 7
Собор Святого Віта є основним архітектурним та історичним пам’ятником стародавньої Праги, духовним орієнтиром Чехії, місцем паломництва католиків з усього світу. У Празькому Граді у Градчанах проходять різні фестивалі та виставки. Поблизу Собору Святого Віта розташована знаменита платна Злата вуличка, відома своїми маленькими будиночками-карликами, вбудованими в кріпосну стіну. На Золотий вуличці розташовані сувенірні крамниці, виставки та галереї.
Номер слайду 8
Собор Святого Віта в Празі – це колиска раннього готичного стилю, де збереглися шедеври архітектури і мистецтва, і де покоїться прах тисячолітньої історії. Собор Святого Віта є найбільшим і найголовнішим храмом Праги та Чехії
Номер слайду 9
Карлів міст –одна з найголовніших пам’яток Праги. Карлів міст будували в період від 1357 по 1380 роки, і аж до 1841 року це був єдиний кам'яний міст у Празі. Його споруджували на місці романського мосту королеви Юдити, побудованого в 1170 році і знищеного повінню 1342 року.
Номер слайду 10
Міст будували за наказом короля і імператора Карла IV, а першим архітектором і будівельником був знаменитий зодчий Петро Парлерж. Цей чудовий архітектор побудував також мостову вежу на правому березі річки Влтави з боку празького Старого Міста і прикрасив її своїми скульптурними роботами. Ця башта разом з мостом та двома мостовими вежами на лівому березі річки утворюють ансамбль готичної архітектури виняткової краси. Будівництво Карлова моста доручили відомому в той час архітекторові Петрові Палержу.
Номер слайду 11
Міст тримається на 16 опорах. Його довжина 516 м, ширіна10 м. Названий він на честь імператора Карла IV, який, власне, і наказав в 1357 році почати його будівництво.
Номер слайду 12
У 1974 році владою було прийнято рішення зробити Карлів міст пішохідним. Сьогодні він повністю «належить» торговцям живописом, вуличним музикам і художникам, продавцям сувенірів і прикрас ручної роботи. Гуляючи по ньому кожен турист отримає незабутні враження - від дивовижних пейзажів веж і скульптур і, звичайно, торгуючись з продавцями дрібничок і по-справжньому цінних творів мистецтва. Тому для гостей Праги відвідування Карлова моста - це свого роду приємний обов'язок, і навряд чи можна знайти людину, яка б від неї відмовився.