Карти і геоінформаційні системи

Про матеріал
За підручником: Географія для 8 класу закладу загальної середньої освіти / В. М. Бойко, І. Л. Дітчук, Л. Б. Заставецька. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22.02.2021 №243)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Карти і геоінформаційні системи. Виконала: вчитель географії Херсонської ЗОШ І-ІІІ ст. №46 Павлик С. В.

Номер слайду 2

Карта - це побудоване в картографічній проекції зменшене, узагальнене зображення поверхні Землі, поверхні іншого небесного тіла чи позаземного простору, що відображає розташовані на них об'єкти в певній системі умовних позначень.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Атлас — це систематизоване зібрання географічних карт, видане у вигляді окремого тому. Як і окремі карти, атласи можуть мати різне призначення. «Національний атлас України». Це науково-довідкове офіційне державне видання, яке презентує Україну як державу.

Номер слайду 8

Електронні карти є цифровими картографічними моделями, які пристосовані до відображення на моніторах комп'ютерів. Ці картографічні інтернет-джерела вчені поділяють на такі групи: 1) скановані й оцифровані карти й атласи; 2) інтерактивні зображення, картографічні анімації, мультимедійні проекти, віртуальні моделі; 3) географічні карти, атласи, знімки в ГІС.

Номер слайду 9

Iнтернет-джерело - це електронна карта і супутникові знімки всієї земної поверхні або окремих країн. Картографічні дані на них постійно оновлюються. Сервіс Гугл. Карти уможливлює охоплення всього світу з переглядом тривимірного (з урахуванням рельєфу) зображення земної поверхні. Масштаб зображення можна змінювати (від 1 : 10 000 000 до 1 : 200).

Номер слайду 10

Wikimapia і Open. Street. Map (від англ. - відкрита вулична карта) поєднують докладну електронну карту світу, довідник об’єктів на ній і Вікі-технології - онлайн-інструменти для редагування.

Номер слайду 11

Сучасні комп’ютерні технології дають змогу поєднувати електронні карти, схеми, аерокосмічні зображення земної поверхні з різноманітною інформацією - так створюється геоінформаційна система (ГІС). ГІС зберігає інформацію про реальний світ у вигляді набору тематичних шарів (рельєф, водні об’єкти, рослинний покрив тощо), що об’єднані географічним положенням.

Номер слайду 12

Завдяки можливості аналізувати інформацію за її географічною (просторовою) прив’язкою ГІС є унікальним інструментом для прогнозування явищ навколишнього світу, їх наслідків, виокремлення небезпечних чинників, а також для вибору алгоритму дій.

Номер слайду 13

Навігаційна система - це сукупність космічних і наземних електронно-технічних засобів для визначення місця розташування (географічних координат і висоти) і параметрів руху (швидкості й напрямку) наземних, водних і повітряних об’єктів.

Номер слайду 14

Сучасні приймачі GPS вбудовано в мобільні телефони, а більшість смартфонів оснащено навігаційним програмним забезпеченням. ГІС у мобільних пристроях змінили для багатьох людей «стосунки» з географією. Завдяки GPS-навігації ваш телефон «знає», де ви перебуваєте, і ви ніколи не заблукаєте в незнайомому місці

Номер слайду 15

● Карти класифікують за масштабом (велико-, середньо-, дрібномасштабні), просторовим охопленням (карти світу і півкуль, окремих материків і океанів, країн та їхніх частин), змістом (загальногеографічні, тематичні) і призначенням (науково-довідкові, навчальні, туристські, технічні).● Електронна карта – це цифрова модель, що відображає об’єкти місцевості та інформацію про них, візуалізована на моніторі комп’ютера і використовується в геоінформаційних системах (ГІС).● ГІС – це комп’ютерна технологія, що дає змогу нагромаджувати, зберігати, аналізувати, редагувати, графічно моделювати відображені просторові дані. Запам'ятай!

Номер слайду 16

Опрацювати §5 Поміркуйте, що є подібного і відмінного між картою адміністративнотериторіального устрою України та фізичною картою України. Наведіть приклади застосування ГІС. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

pptx
Пов’язані теми
Географія, 8 клас, Презентації
Додано
30 листопада
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку