22 червня о 18:00Вебінар: Telegram для навчання: практичні кейси зі створення вчителем каналу та бота

КАЗКА ПРО ГНОМІВ ЯКІ УТВОРЮВАЛИ ЧИСЛІВНИКИ

Про матеріал
КАЗКА ПРО ХМАРКУ КОЛЬОРОВА ВПРАВА КАЗКА ПРО РАЙДУГУ КАЗКА ПРО КОЛЬОРИ КАЗКА ПРО ГНОМІВ ЯКІ УТВОРЮВАЛИ ЧИСЛІВНИКИ
Перегляд файлу

КАЗКА ПРО ХМАРКУ

В рідний край прийшла Весна. Пригріло сонечко і дарувало всім свою радість ітепло. Побачило сонечко маленьку калюжку, посміхнулось і підморгнуло їй та йперетворило її на маленьку Хмарку, яка поволі піднялась у волошкове небо. Тутпролітав веселий пустун - Вітерець. Сподобалась йому Хмарка, подружились вони.Вітерець на своїх крилах носив Хмарку в далекі світи, знайомив її з чарівнимикраїнами. Кружляли вони в таночку, а в ночі зачудовано дивились на зоряне небо імріяли...

Так проходили дні у чудових мандрах. З маленької Хмарки виростала красиваХмара. Інколи вона збирала в свої долоньки діамантові росинки і розсипала їхдрібним дощиком, вмиваючи листочки деревам, личко соковитим плодам, купаючитравичку. Та скучала вона найбільше за рідним краєм, де вона народилась. Одногоразу вони пролітали над цим місцем і сказала Хмарка:

- Я не хочу більше з тобою подорожувати. Я хочу залишитись в рідному краю.
Розсердився пустун - Вітерець, хотів силою забрати Хмарку і знову з нею

подорожувати. Та заплакала Хмарка. На землю довго падали її сльози-краплини, ажпоки не стало Хмарки. Вся вона вилилась на рідну землю. Та там, де падаликраплини Хмарки, розцвіли прекрасні квіти і її рідний край став ще красивішим.

Виглянуло Сонечко, побачило багато росинок і засяяло різнобарвними барвамита почепило на небо райдугу, дякуючи Хмарці за відданість рідному краю і доброті.

 

КАЗКА ПРО РАЙДУГУ

Жила на світі Райдуга. Сонечко називало її своєю донечкою. Воно вмивало їїранковою росою, гладило її і пестило, щиро посміхаючись. Всі люди милувались їїкрасою і, коли дивились на неї, на душі ставало весело і радісно. Люди називали їїще і Веселкою. Любила вона мандрувати по світу, заглядати у мальовничі місця,гралась краплинамидощу разом із Сонечком.

Одного разу підлетів до неї Вітерець - пустун і запитав:

- А чому, Райдуго, ти зібрала на свою сукню всі кольори? - сказав Вітерець.

- А тому, що ці кольори подарувала мені матінка-земля і небо.

- Червоний колір - то подарували мені ягідки; оранжевий - від Сонечка '
подарунок; жовтий від золотистої годувальниці - пшениченьки, що росте на
розкішній ниві. Зелений колір до моєї сукні дарували мені розкішні ліси і гаї, атакож сестриця - травичка запашна. Голубий колір подарувало мені небо, що таклюбить милуватись моєю красою. Синій колір то від бурхливого моря, ну афіолетовий - подарунок ніжних фіалок.

Ось тому ці кольори на моїй сукні, Вітре-брате. А щоб запам'ятав ти кольоримоєї сукні, запам'ятай ці букви: Ч О Ж З Г С Ф

- До побачення, любий! - закричала Веселка і полетіла до Сонечка.

 

КАЗКА ПРО КОЛЬОРИ

У чарівниці Весни було багато помічниць, які допомагали їй прикрашати ріднуземлю після зимового сну. Ніколи не сиділи без діла Феї, скрізь потрібно булопогосподарювати, розфарбувати землю, небо, зорі і хмаринки, дерева і квіти.
Спочатку Феї розфарбували голубе небо, зорі, ріки й озера в голубий колір. Потім вруки вони взяли зелені фарби. Вони пофарбували траву, листя на деревах і кущах.Та черга дійшла до ягід, плодів. Наймолодша Фея каже подругам:

- Гарно ми розмалювали все в зелений колір, але ж кому до смаку зелені ягодичи зелений плід. Хто неспілу ягоду покуштувати схоче?

І махнула Фея червоним кольором. Враз достигли сунички, полуниця,
смородина, вишня, малина і інші ягоди.

Друга Фея чорниці, ожині, смородині додала трішки синього і чорного кольору.
Не пошкодували Феї різних фарб для квітів. Різнокольоровим духмяним килимомвкрились лісові галявини, луки, степові простори. Золотом прикрасили пшеничнуниву.

Тут вже в руки різноколірні пензлі взяли. Усі стараються: хто швидше, хтогарніше розмалює. Та й любо ж виходить! Черешні ягоди прикрасили
червоно-жовтими кольорами, сливі - ліловий і жовтий, засяяла морошка з
обліпихою жовтогарячою барвою.

Та так їм сподобалась ця справа, що не стомлюються досі розфарбовувати в різнікольори нашу землю.

КАЗКА ПРО ГНОМІВ ЯКІ УТВОРЮВАЛИ ЧИСЛІВНИКИ

В маленькій казковій країні Пінеї жили маленькі Гноми. Ще їхні старенькі дідусінавчили їх лічити до дев'яти, розповідаючи цікаві історії утворення числівників 1-9.
Одиниця схожа на палицю, двійка на лебедів, що плавають по озеру. Трійкаскладається із двох серпиків, якими Гноми жнуть шовкову траву. Четвірка – цезламана гілочка із дуба, який восени дарує багато жолудів. П'ятірку побачили, колисерп тримав у руці дідусь Гном, упершись на нього. Шістка це клубочок із ниткою, зякого мама Гномів в'язала носочки своїм діткам. Сімку „ впіймали" Гноми, колибабуся виймала духмяний хліб із печі. Вісімка схожа на з'єднані два бублики, ну адев'ятка - це ніби шістка - акробатка у цирку. Якщо вона стане з ніг на голову, то істає дев'яткою.

Та тут озвався із глибини печери найменший Гном: - Та цять! ( Він погано вмів говоритиіхотівсказати:Тамцяця.)Та Гноми подивились на іграшку і побачилиновий числівник, який і назвали: дцять, що означало десять.

Весело жили Гноми, радісно працювали, грались на галявині, а ввечері сходилисьдо своєї печери слухати казки бабусь.

Та ось одного разу вони, наслухавшись казок, вирішили самі побудувати палац, вякому б жила вся їхня родина Гномів. Дружно взялись до роботи. Цеглина зацеглиною лягала. Та ось вони вирішили порахувати, скільки ж цеглин вони вжепоклали. Перша, друга, третя, четверта, п'ята, шоста, сьома, восьма, дев'ята, дцята(тобто десята). А що ж далі? Та от коли одну цеглину поклали у другий ряд надесять (тобто на дцять), то утворилось одинадцять, дві на дцять, дванадцять, три надцять - тринадцять і т.д. аж до двох рядків по дцять. Так і стало двадцять,тридцять.

От так, поки дружно будували Гноми свій палац, утворили нові числівники, які іми тепер знаємо. А збудувавши палац, щасливо жила в ньому вся родина
працьовитих Гномів.

 

docx
Додано
1 лютого 2019
Переглядів
1778
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку