КОНСПЕКТ УРОКУ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА (2 КЛАС) Тема. Казкові образи (театр і художник).
Які художники працюють у театрі.
Театральне мистецтво. («Рукавичка»).
Мета: формувати поняття про театральне мистецтво як синтетичне, про художників, які беруть участь у творенні театральної вистави; ввести поняття
про декорацію; розвивати вміння узгоджувати декор із силуетною формою; виховувати естетичний смак, акуратність у роботі.
Матеріали та обладнання: альбом, фарби, нитки, клей, ножиці;ляльки до казки «Рукавичка», фанера -декорація «Рукавичка»; підручник «Образотворче мистецтво » 2 кл. Любарська Л.М., журнал «Ангеляткова наука» (січень 2009), зразки робіт.
Хід уроку
1. організаційна частина
Правила безпеки з ножицями (за малюнком – див.додаток)
П. Основна частина.
1. Бесіда про казковий світ театру.
Сьогодні ми з вами подорожуватимемо до театру. А чи знаєте ви, що, крім акторів, у створенні вистави беруть участь інші майстри, Хто саме? Щоб
вистава відбулася, потрібно побудувати спеціальне приміщення зі сценою й місцем для глядачів. Такі приміщення створює архітектор, будівельник.
П`єси для вистав пишуть письменники-драматурги. З артистами працює
режисер, який відповідає за всю виставу в цілому. Музику пише композитор,
а виконують її музиканти. А ще над постановкою вистави працюють хореографи, які відповідають за виконання танців, і різні художники.
Художники-декоратори - створюють декорації для сцени.
Художники костюмери - костюмери для героїв.
Освітлювачі – світло на сцені.
Гримери – обличчя героїв.
2. Драматизація казки «Рукавичка»
- А яку казку ви сьогодні побачите, спробуйте відгадати.
Є тут мишка – шкряботушка,
Є тут зайчик – куций хвіст.
Ще й лисиця є сестриця,
Не малесенька на зріст.
Є кабан – іклан і вовк,
Але хтось ще суне знов?
Сміху жартів не люблю!
Ви впустіть у вашу хату,
Бо всіх разом роздавлю!
Так, це «Рукавичка». Назвіть героїв казки. Спробуємо зіграти її. Актори –
артисти показують виставу, а глядачі – дивляться і аплодують.
3. Логічне завдання: знайдіть серед дитячих рукавичок пару.
4. Створення декорації – рукавички.
- Сьогодні вам пропонується попрацювати художниками-декораторами і
створити декорацію – рукавичку (показ зразка).
Порядок виконання роботи (див.додаток):
а) відмалювати кисть руки простим олівцем і домалювати кожушок.
б) розфарбувати основну частину фарбою;
в) нарізати нитку на дрібні відрізки і приклеїти на місці кожушка
г) фізкультхвилинка + хвилинка-цікавинка (читання «Рукавички на різдвяний
лад»( «Ангеляткова наука»));
д) створення орнаменту-декору на рукавичці
Ш. Підсумок уроку.
Виставка робіт. Прибирання робочих міст.
- Я дякую вам за увагу, за роботу. Урок закінчено.