НОВООСОТСЬКА ФІЛІЯ КЗ «ОЛЕКСАНДРІВСЬКЕ НВО № 1»
ВІДКРИТИЙ УРОК
НА ТЕМУ:
Казкові розповіді. Регістр. М.Чембержі Казка про синій пролісок. А.Олейнікова «Пролісок»
ПІДГОТУВАВ:
ГАВРИЛЕНКО В.А.
УРОК. МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО ДАТА:
Тема. Казкові розповіді. Регістр. М.Чембержі Казка про синій пролісок. А.Олейнікова «Пролісок»
Мета: навчання: ознайомити учнів з поняттями «високий регістр», «низький регістр»; розвивальна: розвивати у школярів навички точного відчуття мелодії, розуміння і виконання музичних творів; виховувати виконавську та слухацьку культуру, підтримувати зацікавленість та позитивне ставлення до музики, любов до природи.
Обладнання: наочний та дидактичний матеріал
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу
Перебіг уроку:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Перевірка готовності до уроку. Музичне привітання
2. Виконання розспівки «До,ре,мі»
3. Створення позитивного настрою у класі
- Щоб бути добрими і розумними, погладьте себе по голівці.
- Якщо ви хочете бути дружними, візьміть один одного за руки.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1. Психологічне налаштування. Слухання звуків природи (весна)
2.Інтерактивна вправа «Вільний мікрофон»
- Людина і природа нероздільні. Нудною була б життя людини без співу птахів, без шелесту листя, без дзюрчання струмків, без тварин. Але природа не завжди однакова. Вона змінюється за порами року.
- Які пори року ви знаєте?
3. Робота з ілюстраціями «Прийшла весна»
- Переглянете ілюстації на дошці, здогадайтеся про яку пору року буде йти мова?(Про весну)
- Які весняні кольори ви знаєте?
4.Слово вчителя
- Сьогодні на уроці ми з вами потрапимо на гостину до весняної музичної казки. Дізнаємося, як музичні інструменти передають ніжність і лагідність, суворість та грізність мелодії.
ІV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
(Використання відео з інтернет-ресурсу «Нова школа»)
2.Прослуховування казки про синій пролісок М. Чемерджі
- Я пропоную вам потрапити на гостину до чарівною весни.
Прослухайте музичну казку про синій пролісок і скажіть який настрій вона викликає?
3. Аналіз прослуханого твору ( відео «Нова школа»)
- Скільки музичних інструментів виконували твір?
- Який з них виконує мелодію тендітного проліска?
- Як завдяки лише музиці можна зрозуміти зміст казки?
- Цю музичну казку написав український композитор Михайло Чемерджі.
3. Слово вчителя
- Щоб передати в музиці ніжність і лагідність, композитор використовує високий регістр. Ці звуки можна порівняти зі світлими кольорами. А для відтворення суворості та грізності музика звучить у низькому регістрі. Звуки тут подібні до
темних кольорів на палітрі художника.
- Прослухайте пісню та скажіть з яким настроєм її слід виконувати?
- Як рухається мелодія? Покажіть рукою.
4. Аналіз прослуханого твору
- Про шо йдеться в пісні?
- Які слова пісні передають свіжість весни?
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розучування пісні «Пролісок» (муз. А.Олєйнікова, сл.Н.Іванової)
2. Фізкультхвилинка
3. Перегляд мультфільму «Квіти дружби» із серії «Уроки тітоньки сови»
- Перегляньте мультфільм та скажіть які види мистецтва «зустрілися» в мультфільмі.
- Уявіть, що його герої заспівали. У якому регістрі звучатимуть голоси ведмедиці, тітоньки Сови, Неслуха?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
1. Вправа «Мікрофон»
- Про що говорили сьогодні на уроці?
- Що найбільше запам'яталося?
- Яку музичну казку ви сьогодні слухали?
- А яку пісню почали вчити?
- Молодці! Я дякую вам за активну участь на уроці.