Кібербулінг - агресія в інтернеті.

Про матеріал
В презентації подані визначення "кібербулінг" і "мобінг".Типи кібербулінгу. Доступно подані правила-поради для профілактики і подолання кібербулінгу. Правила безпечного інтернету.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КІБЕРБУЛЛІНГ – АГРЕСІЯ В ІНТЕРНЕТІКласний керівник5 класу Марко Ірина Романівна

Номер слайду 2

КІБЕРБУЛЛІНҐ (віртуальне знущання) це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Номер слайду 3

Кібербуллінґ це форма боротьби за владу в широкому смислі цього слова, і як право домінувати над іншими, і як право впливати, впорядковувати життя інших.

Номер слайду 4

Типи кібер-буллінґу. Перепалки, або флеймінг (від англ. flaming – пекучий, гарячий, полум’яний) – обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології.

Номер слайду 5

Нападки, постійні виснажливі атаки (англ. harassment) – найчастіше це залучення повторюваних образливих повідомлень, спрямованих на жертву (наприклад, сотні СМС-повідомлень на мобільний телефон, постійні дзвінки) з перевантаженням персональних каналів комунікації. На відміну від перепалки, нападки більш тривалі і односторонні.

Номер слайду 6

Обмовлення, зведення наклепів (denigration) – розповсюдження чуток, принизливої неправдивої інформації з використанням комп’ютерних технологій. Це можуть бути і текстові повідомлення і фото, і пісні, які змальовують жертву в шкідливій інколи сексуальній манері.

Номер слайду 7

Самозванство,втілення в певну особу (impersonation) – переслідувач позиціонує себе як жертву, використовуючи її пароль доступу до її аккаунту в соціальних мережах, блогу, пошти, системи миттєвих повідомлень тощо, а потім здійснює негативну комунікацію.

Номер слайду 8

Ошуканство,видурювання конфіденційної інформації та її розповсюдження (outing & trickery) - отримання персональної інформації в міжособовій комунікації і передача її (текстів, фото, відео) в публічну зону Інтернету або поштою тим, кому вона не призначалась.

Номер слайду 9

Відчуження (остракізм), ізоляція. Будь-якій людині, особливо в дитинстві, притаманно сприймати себе або в якійсь групі, або поза нею. Бажання бути включеним у групу виступає мотивом багатьох вчинків дитини і особливо підлітка.

Номер слайду 10

Кіберпереслідування – це дії з прихованого вистежування переслідуваних і тих, хто «тиняється без» діла поруч. Зазвичай зроблені нишком, анонімно, з метою організації злочинних дій на кшталт спроб зґвалтування, фізичного насильства, побиття.

Номер слайду 11

Хепіслеппінг (від англ.. happy slapping – щасливе ляскання) – відносно новий вид кібербуллінґу, який починався в англійському метро, де підлітки прогулюючись пероном раптом ляскали один одного, в той час як інший учасник знімав цю дію на мобільну камеру.

Номер слайду 12

РЕЙТИНГ ПРИЧИН ЦЬКУВАННЯ СЕРЕД ДОРОСЛИХЗаздрощі (63%)Слабкість керування конфліктом (42%)Недостатність самоцінності кожного в культурі спільноти (38%) Конкуренція за увагу і уподобання (34%) Вікові відмінності (22%) Відмінність від інших (21%) Незадоволеність, монотонія, нудьга (7%)

Номер слайду 13

Дитина імовірно може бути схильною до буллінґу, якщо вона:домінантна особистість, схильна само стверджувати себе з використанням сили; неврівноважений темперамент, імпульсивний, легко фрустрований;має більш позитивне ставлення до насильства, ніж більшість дітей з його оточення;важко підкорюється правилам;проявляє мало співпереживання тим дітям, які зазнають нападок; часто ставиться агресивно до дорослих;добре розмовляє про себе поза межами важких чи незручних ситуацій;проявляє і проактивну агресію (наприклад, для досягнення мети), і реактивну агресію (зокрема, у відповідь на провокацію).

Номер слайду 14

Портрети буллерів «мстивий ангел» «погані дівчата» «спраглий влади» «ненавмисний» тип

Номер слайду 15

Мобінг. Масовий буллінґ, коли до терору долучається цілий натовп, перетворюється на справжнє цькування, називається моббінґ

Номер слайду 16

Корисні правила-поради для профілактики і подолання кібер-буллінґу. Не поспішай, не виплескуй свій негатив у кібер-простір. Будуй власну онлайн-репутацію, не провокуйся ілюзією анонімності. Зберігати підтвердження факту нападів.Ігноруй з розумом. Можливе тимчасове блокування.

Номер слайду 17

Правила для свідків1) виступити проти буллера2) підтримати жертву3) повідомити дорослим про факт некоректної поведінки в кіберпросторі.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Використані джерела: Найдьонова Любов «Кібер-буллінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини», методичні рекомендації.

pptx
Додано
9 листопада 2022
Переглядів
1161
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку