Клас: 1 Тема: Звук [у], буква Ю, ю. Позначення м’якості приголосного звука в прямому складі. Мета: ознайомити учнів зі звукосполученням [йу] та буквою, що й

Про матеріал

Клас: 1-В

Вчитель: Павелко О.В.

Тема: Звук [у], буква Ю, ю. Позначення м'якості приголосного звука в прямому складі.

Мета: ознайомити учнів зі звукосполученням [йу] та буквою, що його позначає; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів, характеризувати звуки.

Розвивати мовлення учнів, уміння слухати;

Виховувати повагу до інших, бажання допомагати батькам.

Структура уроку засвоєння нових знань

Перегляд файлу

Дата: 12.10.18

Клас: 1-В

Вчитель: Павелко О.В.

Тема: Звук [у], буква Ю, ю. Позначення м’якості приголосного звука в прямому складі.

Мета: ознайомити учнів зі звукосполученням [йу] та буквою, що його позначає; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів, характеризувати звуки.

Розвивати мовлення учнів, уміння слухати;

Виховувати повагу до інших, бажання допомагати батькам.

Структура уроку засвоєння нових знань

Хід уроку

  1.   Організація учнів для роботи.

Учитель звертає увагу дітей на наявність шкільного приладдя, готовність учнів до уроку.

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та мети уроку.

  • Артикуляційна гімнастика.
  •  Діти ви любите мандрувати?
  • Ми сьогодні відправимось в далекий край. А на чому ми доберемось, дізнаєтесь відгадавши загадку.

В синім небі путь моя, 
Швидше всіх літаю я. 
Маю крила, хоч не птах. 
Люди звуть мене …

  • Для того, щоб він злетів потрібно виконати звуковий аналіз слова.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Назвіть приголосні звуки у слові. Голосні. Як позначаємо звуки? Назвіть наголошений склад.
  • Які букви вивчили? Яка з них позначає два звуки?
  • Отож в путь.
  • Нас зустрічають діти.
  • Як звуть дітей?

Юра рибку упіймав,
Ще картоплі накопав.
Потім із кринички
Витягнув водички.
А маленька Юля —
Принесла цибулі,
Кропу і петрушки —
Зварить мама юшки.

  • А ви допомагаєте своїм батькам?
  • Діти нам підготували багато завдань, виконавши які, ви отримаєте зірочку. У кожного з вас є аркуш, у верхній частині аркуша ви бачите зірочки, якщо ви виконали завдання правильно, можете зафарбувати одну зірочку, але після того як ми перевіримо.

ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

  1.                   Спостереження й аналіз мовних явищ під керівництвом учителя;
  • Перше завдання, виконати звуковий аналіз слів: Юра, Юля, люк
  • Коли ми пишемо слова з великої літери?
  1.                   Висновки, формулювання правила учнями;

Отже, буква ю позначає на початку слова два приголосних, та м’якість попереднього приголосного.

Отримуємо зірочку.

  1.                   Графічний аналіз букви Юю

Вивішуємо на дошці зображення букви, просимо порівняти їх розмір, форму.

  • Порівняйте букву Юю та Оо. Чим відрізняються?
  • Що нагадує буква Юю своєю формою? Послухайте вірш:

Букву Ю я впізнаю —
Трохи дивна буква Ю.
Нібито до ясена
Буква О прив’язана.
Сіють, миють і співають —
Букву Ю слова ці мають.
Імена Юрко, Юхим —
З неї починаєм їх.
У абетці, от дива —
Перед Я стоїть вона.

  • Гра ‘’Знайди букву Юю серед інших букв’’

Отримуємо зірочку.

  • Друкумо букву Юю

Отримуємо зірочку.

  1.                 Фізхвилинка
  2.              Осмислення нових знань у процесі практичної діяльності:
  1.                   Добір слів зі звукосполученням йу учнями.
  •   Розкажіть про власні захоплення, інтереси. Добирайте слова які закінчуються на букву ю.

Я (що роблю?) граю, співаю, малюю, доглядаю, читаю, танцюю

  • Слова, що починаються звукосполученням йу, дуже мало.

Юрба – велике скупчення людей.

Юрта – житло народу, що часто пересувається степами.

Юнга – молодий учень-матрос на кораблі.

Юннат – юний натураліст, що вивчає природу.

Отримуємо зірочку.

  1.                   Робота з підручником
    1.                    Бесіда за ілюстрацією
  • Що зображено на малюнку?
  • Коли можна побачити салют?
  • Придумайте маленьку розповідь.
  • Назвіть кожен звук у слові салют.
    1.                   Гра ‘’Впізнай слово за схемою’’ (буквар)

Отримуємо зірочку.

  1.                    Самостійна робота
  • Покажіть червоною цеглинкою слова в яких звук у  позначаю букву ю, зеленою-у.
  • Об’єднайтесь у групи. З’єднайте слово з відповідною схемою.

Отримуємо зірочку.

VІІ.  Підсумок уроку. Рефлексія.

— З якою буквою ви ознайомилися на уроці?
— Покажіть її в абетці.
— Що ви дізналися про цю літеру?
— Наведіть приклади слів із буквою ю.

  • Наші герої, кажуть, що ви молодці всі, але найкращі сьогодні….
  • Отож повертаємось додому. На чому?
  • Хто виконав всі завдання і зафарбував всі зірочки отримує нагороду.

1

 

docx
Додано
17 жовтня 2018
Переглядів
8414
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку