КЛАСИФІКАЦІЯ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК, ЇХНІЙ СКЛАД І НОМЕНКЛАТУРА

Про матеріал

Матеріал розміщений на допомогу вчителю. Урок розроблений для учнів 8 класу з використанням нових інформаційних технологій. Під час даного уроку використовуємо таке обладнання:

  • мультимедійне обладнання;
  • мультимедійна презентація;
  • цифрова лабораторія – рН-метр;
  • необхідні хімічні реактиви;
  • посуд та обладнання;
  • опорні плани-конспекти;
Перегляд файлу

КЛАСИФІКАЦІЯ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК, ЇХНІЙ СКЛАД І НОМЕНКЛАТУРА

  • Мета : Освітня: формувати знання про класифікацію неорганічних сполук, поняття про склад основних класів складних неорганічних сполук та їх номенклатуру; формувати вміння складати формули й давати назви складним неорганічним сполукам.
  •  Розвивальна: продовжувати розвивати мовленнєві навички, логічне мислення, спостережливість, уміння розв`язувати різні завдання, робити висновки, формувати основні навчальні компетенції;
  • Виховна: створити умови для виховання бажання активно навчатися, із цікавістю ставитися до предмета, здатність відстоювати власну точку зору, уміння робити вільний вибір за умови повної відданості.

Обладнання уроку

  • мультимедійне обладнання;
  • мультимедійна презентація;
  • цифрова лабораторія – рН-метр;
  • необхідні хімічні реактиви;
  • посуд та обладнання;
  • опорні плани-конспекти;

ХІД УРОКУ\

I. Організаційно - мотиваційний етап.....(2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань................(5 хв.)
ІІІ. Постановка цілей та завдань............(2 хв.)
VI. Вивчення нового матеріалу.............(22 хв.)
V. Закріплення матеріалу......................(10 хв.)
VI. Домашнє завдання..............................(1 хв.)
VII. Підведення підсумків. Рефлексія....(3 хв.)

 

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

 

Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Із щирим привітом,
Із лагідним словом,
Я Вас привітати
У класі готова!
В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що Ви як і я раді нашим гостям.
Давайте їх привітаємо ласкавими усмішками.
Всі сідайте тихо діти.
Домовляймось не шуміти,
Гарно руки підіймати на уроці не дрімати!
Працюватимо  старанно,
Щоб почути у кінці
Що у 8 – б класі
Діти просто молодці!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
На початку уроку для Вас підготувала Захарова Аріна повідомлення уривок з твору «Аліса в країні чудес» Слайд 1 + відео
За кілька кроків від Аліси сидів на гілці Чеширський кіт.
- Скажіть, будь ласка, куди мені звідси йти? – запитала Аліса
- А куди ти хочеш потрапити? – сказав у відповідь кіт.
- Мені все одно. - ввідповіла Аліса
- Тоді все одно куди йти – зауважив кіт.
?????? Питання до Вас « Що хотів цим сказати кіт Алісі?
Необхідно знати куди рухатися, треба мати мету для своїх дій.Слайд2
Так правильно, потрібно знати мету своєї роботи. І сьогодні на уроці ми будемо вчитися спостерігати та робити висновки.
Ці вміння потрібні в житті кожної людини. Для нас спостереження – це не а просто помічати, адже спостереження – перший етап людського пізнання.
Тому спробуте сьогодні  на уроці починати свою відповідь словами: А я помітив…»

Девізом нашого уроку є вислів Бернарда Шоу

« Єдиний шлях, що веде до знання – це діяльність» Слайд3

Мені допоможе  під час уроку Ваша творча діяльність.

  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ Слайд 4

Тема: КЛАСИФІКАЦІЯ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК, ЇХНІЙ СКЛАД І НОМЕНКЛАТУРА

  Мета: Вивчити класи неорганічних сполук; формувати вміння складати формули й давати назви складним неорганічним сполукам.

 

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

1. Розподіліть речовини на дві групи. Які особливості речовин ви для цього використовували? Слайд5

Mg, O2, BaO, C, FeSO4, CuO, H2CO3, NaOH, Al, H2, Fe2O3.

2.  Що таке прості речовини?Слайд 6

3.  Як класифікують прості речовини?

4.  Що таке складні речовини?

Завдання на мультимедійній дошці  Слайд 7

З даного переліку речовин виберіть,  підкресліть та натисніть формули простих речовин. Отже прості речовини діляться на  метали і не матали. Давайте з’ясуємо , які існують складні речовини. 

Слайд 9

http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas_3/8klas_3.files/image086.jpg

Ми з Вами вже ознайомилися на попередньому уроці з оксидами та солями.

Що ж таке оксиди?Як їх називати?

Що таке солі?

Сьогодні ознайомимося  з наступними 2 класами основи та кислоти.\

Отже

Основи –складня речовини,  які складаються з іона металічного елемента (або йона амонію) і з одної або декількох гідроксогруп ОН-. Загальна формула основ — Ме(ОН)х, де Me — металічний елемент, х — валентність металічного елемента.

Дати алгоритм складання назв основ.

http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas_3/8klas_3.files/image088.jpg

Наприклад: КОН

Кислоти — це складні речовини, молекула яких містять один або кілька атомів Гідрогену, що можуть заміщуватися на атоми (іони) металічних елементів (або амонію).

H2SO4   HNО3      Н3РO4

Зараз перевіримо як їх розрізняти між собою.

Лабораторний дослід 1.  Дія лакмусового папірця на кислоти і основи

Спостереження записуємо в зошит.( Проводять учні лаборанти)

Проведення Л.д2 за допомогою цифрової лабораторії. Результати записуємо в зошит

Узагальнення

Слайд  15-18

Домашнє завдання    Слайд

 

 

ІХ. Підбиття підсумків

Вже пора урок кінчати
Треба все підсумувати
Остання гра на сьогодні «Вільний мікрофон»
закінчити речення

- сьогодні на уроці головним було.....

- сьогодні на уроці цікавим було......

- „Я знаю....”

- „Я вмію....”

Щоб дізнатися чи задоволена я вашими успіхами

Ви зараз занурте  у чистий розчин свої папірці і вони дадуть мою відповідь, а я її прокоментую.

Погляньте Вони всі у вас малинового кольору, а це означає, що ви МОЛОДЦІ

І від імені науки яку я викладаю, хочу звернутися до Вас
Я – наука непроста, і не всім під силу,
І не кожен синтезує всі хімічні дива.
Але зможе осягнути і мої закони
Лиш той хто звик долати різні перешкоди.

А зараз на згадку про наш урок учні подарують нашим гостям троянди, але вони не звичайні вони чарівні, тому що виконують всі бажання(Квіти заздалегідь оброблені фенолфталеїном, а потім обробляємо концентрованим розчином харчової соди.).(пісня наука без границь)



 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. фертак наталя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
19 лютого 2018
Переглядів
2414
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку