Класна година " Краса людини - її доброта!"

Про матеріал
Мета: - навчати учнів помічати красу в людях і в собі, бачити красу довкола себе; - формувати в учнів поняття про зовнішню й внутрішню красу; - розширювати поняття дітей про те, що таке краса людської душі, про моральні якості добра і доброти; -спонукати до виконання загальнолюдських правил суспільного життя, творити оточуючим добро; -виховувати зерна доброти, людяності, справедливості, щирості людської душі, - прагнути доброзичливої атмосфери у класі.
Перегляд файлу

                                      “Краса людини – її доброта”

                                               Хід заняття

І. Організаційна частина. Ранкове коло.

1. Привітання вчителя.


Добрий день, мої любі діти!

Я щаслива зустріти вас.

Хай вам радісно сонечко світить.

Й будемо вчитися… В добрий час!

Усміхнися сонечку:«Здрастуй,  золоте!»

Усміхнися квіточці, хай вона цвіте!

Усміхнися дощику: «Лий, мов із відра!»

Друзям усміхнися, побажай добра!


 

2. Створення позитивного настрою.

- Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе по голівці.

- Якщо ви хочете допомагати один одному, протягніть руку товаришу.

- Якщо ви хочете бути дружними, візьміть один одного за руки.

- Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.

- Якщо ви хочете бути веселими і здоровими, підніміть руки вгору.

- Якщо ви хочете дізнатися щось нове і цікаве, поплескайте в долоні.

 

II. Актуалізація життєвого досвіду та опорних знань учнів.

   1. Вправа Мікрофон”.

   - Зараз давайте згадаємо, як  ви відпочили влітку?

    (Перегляд фото, які розповідають про відпочинок дітей)

  2. Гра “Квіточка компліментів”.

   -Швидко літо промайнуло, перейшли ми в 3 клас,

    Зараз кожен промовляє, хто і як змінився в нас.

    ( Діти передають по колу квіточку і говорять один одному гарні компліменти)

  -Як же хлопці підросли! А дівчатка розцвіли!

   Всі засмаглі та здорові! До роботи вже готові?

   Тоді я запрошую вас на наш перший урок у новому навчальному році.

 

3.Гра Подаруй долоньку сонечкові”.(Виконання колективної аплікації)

   У дітей лежать вирізані з паперу долоньки, які вони прикріпляють до сонечка.

 

 

III. Колективне визначення теми і мети уроку.

     -Тема нашого уроку – Краса людини – її доброта”.

Усе, що ми бачимо довкола, ми сприймаємо по – різному. Одне нам подобається, викликає захоплення та радість, а інше справляє неприємне враження. Але більше, мабуть, у світі гарного, адже в ньому попри все панує краса.

Сьогодні на уроці ми спробуємо з вами розібратися з поняттями краса та доброта”, зрозуміти, в чому ж справжня краса людини.

 

IV. Сприймання та осмислення навчального матеріалу.

     1. Вправа Довідкове бюро”.

       -  Усе, що ми бачимо довкола, ми сприймаємо по – різному. Одне нам подобається, викликає  захоплення та радість, а інше справляє неприємне враження. Але більше, мабуть, у світі гарного, адже в ньому попри все панує краса.

      Краса – це те,що приємно і подобається всім людям без винятку, це все те добре і чарівне, що оточує людину і, що викликає в ній радість. 

 

  2. Вправа Вільний мікрофон”.

 - Подумайте і розкажіть, які почуття викликають у вас красиві речі?

                                       ( Радість, задоволення, захоплення)

 - Що ви вважаєте зовнішньо красивим.

  • Світ краси – багатий та розмаїтий. Буває краса, яку ми бачимо. Це, наприклад, зоряне небо, квітучий луг, стрункий олень, майстерно вишитий рушник

 - А бувають красиві вчинки або поведінка? ( Так )

 - Це, діти, краса внутрішня. Вона притаманна людям.

 - Як ви вважаєте, чому її так називають? (Вчинки теж викликають радість)

Від краси всім стає радісно на душі, людина стає  доброю і теж хоче зробити що – небудь гарне в житті. Краса і добро єдині. Добро в людині завжди красиво

Добро – безкорислива допомога, за яку не чекають винагороди.

Доброта – це один із виявів людської душі, те, що відрізняє людину від звіра.

Доброта – це чутливе,дружнє ставлення до людей,привітність, ласка.

                                   ( Тлумачний словник української мови )

  • Добра людина не образить, не принизить і не завдасть нікому болю.

Іноді зовнішньо людина може бути прекрасною, але поводиться з оточенням зовсім некрасиво. Таку людину навряд чи можна назвати красивою.Краса в кожному з нас і тільки від того, які ми всередині. Чим добрішою є людина, тим більше вона красивого бачить навколо себе. І, навпаки, злі люди, не можуть знайти красу навіть в тих речах, які є красивими для всіх.

                          Краса і добро єдині. Добро в людині завжди красиво.

3.Слова В.О. Сухомлинського про доброту.

Роби добро не тільки тоді, коли тебе не бачать люди. Значно більше треба для того, щоб залишатись людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить”.

4. Прислівя про добро.

    1. Де є добро, там зникає зло.

     2. Добро не лихо, ходить по світу тихо.

     3. Не одяг красить людину, а добрі діла.

     4. Добре діло роби сміло.

     5. Не роби комусь, що тобі не мило.

     6. Добре ім'я  краще багатства.

  - Намагайтеся жити у мирі та злагоді з оточуючим світом, з навколишніми. Робіть добро не за дякую, а від щирого серця.

  В народі говорять: Хто людям добра бажає, той і собі має.

 

5. День доброти - 13 листопада відзначають всесвітній день доброти.

 

6.Вірші про доброту.


1.Що таке доброта? Чи забули ви, люди?
    Це, як мир на землі, тихо й гарно повсюди.
   Це як посмішка враз зацвіла на лиці,
   Як дитини рука в теплій тата руці.
   Це як мамина ласка пригорне дитину,
   Це, як злагода й ніжність гуртує родину.

2. Треба бути чемним, сину,

    Люблять всі такі дитину.

    Якщо ти когось вітаєш,

    Ти йому добра бажаєш!

 

 3.Мама так мені казала,

    Коли в школу проводжала.

    Доброго усім вам дня!

    Хочу я усіх вітати,

    Хочу всім добра бажати.

    Щоб для тих, кого вітав,  

    День насправді добрим став .

 

4. Сказав  мудрець:

    - Живи, добро звершай!

    Та нагород за це не вимагай.

    Лише в  добро і вищу правду віра

    Людину відрізня від мавпи і від звіра.

    Хай оживає істина стара:

    - Людина починається з добра!

                                                        

5. На доброті існує світ.

    Із добротою пахне хліб.

    І мирне небо в школу йти

   Це також вияв доброти.

   І до людей любов свята –

   Це чистота і доброта!

 

6. Доброта — це просто милі вчинки:

    Місце уступити залюбки.

    Це розмови гарної хвилинки,

    Це слова приємні і думки…

    Це подати руку допомоги,

    Коли хтось спіткнувся на путі.

    І розвіяти усі тривоги,

    Усміхнутись сонечком в житті.     

 

 

7.Старайтесь робити добро

 День і ніч, і у кожну хвилину,

 Щоб серденько, як сонце цвіло,

 Це хорошою робить людину!

 

8.Доброта з роками не старіє.

   Доброта від холоду зігріє

   Якщо доброта як сонце світить,

   Їй радіють і дорослі й діти.

 

9.Як хочеться, щоби у світі
   Панувало лише добро
   Щоб кожна пташечка співала
   Й приносила усім тепло.

10.Щоб кожне деревце у лісі
   Гойдав легенький вітерець,
   А люди, щоб були добріші
   Та усміхалися частіше.

 

11.Коли ти будеш добрим,

     Про тебе люди скажуть.

    Ніколи не забудуть про ввічливість

                                                             твою.

    У школі і удома усім давно відомо

    Що добрих не народжують, а добрими

                                                           стають.

 

12.Не лінуйтесь робити добро

     Лише зла не бажайте нікому

     Бо воно, як велика гора

     Стане вам на шляхові земному.

 

 13.І старайтесь робити добро

     День і ніч, і у кожну хвилину,

     Щоб серденько, як сонце цвіло,

     Це хорошою робить людину

 

14.Поспішайте робити добро,
   Хай воно проявляється всюди,
   Хай втікають ненависть і зло,
   Хай їх зовсім на світі не буде.


 

V. Фізхвилина Що таке доброта.

 

VI. Закріплення знань, умінь і навичок.

1.Дидактична гра В якому вчинку живе добро ”.

         Діти визначають вчинок і піднімають картку з хмаринкою або сонечком

  • Допомагати другові в біді.

-    Пробачати і просити пробачення, якщо когось образив.         - Дражнитись.

  • Захистити слабкого.                                                               - Когось образити.      
  • Когось обдурити.                                                  - Ображатись через дрібниці.
  • Ділитись тим, що маєш.                                               - Не слухатись старших.                               
  • Вихвалятися перед кимось.                                               -  Радіти з чужої біди.
  • Співчувати, якщо з кимось сталося нещастя.                       - Поважати інших.

 

2. Вправа Асоціації ”.

  - Зараз сила нашого класу – хлопці – складуть асоціативний кущ до слова краса”, а краса нашого класу – дівчата – до слова доброта”.

           ( Називаю слова – діти визначають, до якого слова вони належать )

 

  • Вродливий, чарівний, сердечний, хороший, чарівний, ласкавий, чудовий, гарний, ніжний, красний, привітний, доброзичливий.

 

 

 

 

 

   2. Складання Памятки Добродіїв”.

- Живімо за законами добра і краси.   - Вчимося бачити внутрішню красу.

- Поспішаймо робити добро.

- Хай світлими і чистими будуть наші помисли, а всі справи добрими.

- Ніколи не вимагаймо винагороди за добрий вчинок.

- Допомагаймо людям самі, не чекаймо, доки нас проситимуть.

- Завжди виконуймо тільки добрі справи, за які ніколи не червонітимемо.

 

VII. Підсумок уроку.
1.Відеоролик Притча про доброту”.

 

2. Вправа Мікрофон”.

- Скажіть, будь ласка, чи не змінили ви свою думку, читаючи назву нашого уроку?

                                                ПісняШляхом доброти

 

3. Наставляння дітям від вчителя.

- Закінчуючи урок, хочу побажати вам стати красивими людьми, нехай промениться доброта у ваших очах, а із серця струменить співчуття, милосердя, повага до людей. Нехай ваші вчинки і ваше ставлення до людей завжди викликають у них позитивне, добре,шанобливе ставлення до вас.Діти, вчіться доброти і ніжності. Вчіться піклуватися про інших, співчувати тим, хто в скруті, допомагати їм і словом і ділом.

Є багато людей, в яких можна цього навчитися: батьки, вчителі, інші люди.

 

 

Завантаження...
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Michiko\ /Animeshka
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
15 червня 2020
Переглядів
1674
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку