Класна година в 1 класі з теми" Ми переходимо дорогу" Метою якого є вчити дітей орієнтуватися у довкіллі і вміло обирати конкретний маршрут; розвивати навички свідомого користування правилами дорожнього руху, увагу, уміння переходити дорогу; розширювати поняття про дорогу, перехрестя, дорожню розмітку та елементи дороги; формувати здоров'язберігаючу й соціальну компетентності; виховувати культуру поведінки у дорожньому русі, бажання дотримуватися правил дорожнього руху.
Класна година в 1 класі
Тема: Ми переходимо дорогу.
Мета: Вчити дітей орієнтуватися у довкіллі і вміло обирати конкретний маршрут; розвивати навички свідомого користування правилами дорожнього руху, увагу, уміння переходити дорогу; розширювати поняття про дорогу, перехрестя, дорожню розмітку та елементи дороги; формувати здоров’язберігаючу й соціальну компетентності; виховувати культуру поведінки у дорожньому русі, бажання дотримуватися правил дорожнього руху.
Обладнання: костюми листоноші, Мальвіни, Буратіно, Артемона, запис чарівної музики, кружечки жовтого, зеленого, червоного кольорів з частинами загадок, макет дороги, перехрестя, школи, світлофора, ляльки, машинки, скатертини, чорно-білі знаки дорожні, медалі.
Форма: Сюжетно-рольова гра.(на основі вірша В.Пароновой «Казка про правила дорожнього руху»)
Хід заняття
Учитель: Азбука міста
Я. Пішумова
Місто, в якому з тобою живем.
Можна по праву зрівнять з Букварем.
Азбука вулиць, розкривши для нас
Місто, уроки дає повсякчас.
Ось вона, азбука – треба всю знать, -
Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять.
Азбуку міста завчи до ладу,
Щоб не потрапити раптом в біду.
Входить листоноша і приносить лист:
Мешканці казкового міста потребують вашої допомоги. Отримайте лист та уважно ознайомтесь зі змістом.
Вчитель читає лист:
«Шановні діти! Учора злива
Всі дорожні знаки злила.
На дорозі нелади,
Страшно й глянути туди.
Не згадаємо ніяк,
Де який потрібен знак.
У біді допоможіть,
Що робити підкажіть»
Лунає чарівна музика і казковий голос говорить:
Діти по черзі вибирають собі один кружечок певного кольору, на якому частина загадки та гуртуються за кольорами, складають загадку та відгадують.
«Червоні» (загадка)
Тротуаром йдуть малята,
Жваві хлопчики й дівчата,
Не кричать і не пустують –
Дуже ввічливо крокують
Симпатичні всі на вроду
Наші дітки… (Пішоходи)
«Зелені» (загадка)
Я правдиво вам скажу,
Всім це місце я вкажу,
Друзі, слово честі, -
Де схрестилися дороги,
Рух порядок має строгий –
Там і … (Перехрестя)
«Жовті» (загадка)
Що за коник полосатий
На дорозі коло хати.
«Зебра», кажуть уляглась –
Звідкіля вона взялась?
Зебра в нас на переході –
Та чи є така в природі?
(Пішохідна розмітка)
Знову лунає чарівний звук та казковий голос:
Молодці діти! Вітаю вас у казковому місті.
Діти підходять до столиків, накритих кольоровими скатертинами певного кольору з завданнями.
«Жовтий стіл» (біля столу стоїть Мальвина).
Мальвина: Діти в школу поспішають,
Під колеса вибігають,
Обережніше, малеча,
На дорозі небезпечно!
Діти: Ми це місце розфарбуєм,
Білі смужки намалюєм.
Наша «зебра» непроста –
Без копит і без хвоста,
Не гуляє, не біжить,
Серед вулиці лежить,
Щоб дізнались я і ти,
Де дорогу перейти.
(Діти роблять «зебру»)
Мальвіна: Злива знаки зовсім змила,
Лиш таблички залишила.
Діти: Намалюємо як слід
«Пішохідний перехід»
(Діти розфарбовують знак)
Хай малесенька людина
Попереджує машини:
Пішохода пропустіть!
Мальвіна: Люди бачать знак здалеку
Захист він дає, безпеку,
Він велику силу має!
Він машини зупиняє.
«Червоний стіл» (біля столу стоїть Буратіно)
Буратіно: Ось і школа недалечко,
З неї вибігла малеча,
Наче зграйка пташенят
Всі на вулицю біжать.
І додому поспішають
І уваги не звертають:
По дорозі йдуть машини
Небезпечні для людини.
Діти: Водії, не слід спішити:
Обережно! Школа! Діти!
Як на вулиці гуляти,
Кожному потрібно знати.
(Діти мають знак «Обережно діти!»)
Буратіно: Автотраса для машини.
Тротуари - для людини.
А чи добре знаєш ти,
Із якого боку йти?
Діти: Як гуляєм по бульвару
Чи йдемо по тротуару,
То тримаємось праворуч,
Обминаєм тих, хто поруч.
Хто це правило не знає,
Іншим людям заважає.
«Зелений стіл» (біля столу стоїть Артемон)
Артемон: Перехрестя пред нами
Щр тут діється,
Словами дуже важко описати,
Там машин стоїть багато.
Це справжнісінький затор –
Поламався світлофор.
Як побачив він, що злива
Всі дорожні знаки змила
Очі з ляку враз закрив
І машини зупинив.
Діти: Світлофор відремонтуєм,
Хай старається, працює.
(Діти розфарбовують світлофор)
Знову світлофор моргає,
І машини пропускає.
Перехрестя регулює,
Пішоходами керує.
В нього на 4 боки,
Є по три кругленька ока.
Ними світить недаремно,
Як подивиться зеленим –
Йди скоріше, не зівай!
Світить жовтим – зачекай!
А червоним – Стій! Не йди!
Щоб уникнути біди.
Казкові герої: Ось і все, - порядок в місті.
Кожен знак в потрібнім місті.
За знання дорожніх правил,
Вам вручаєм ми медалі.
Казкові герої дітям вішають медалі «Кращій знавець ПДР»
Вчитель: Діти! Молодці! Тепер нам час до свого міста!
Лунає казковий голос: Щоб повернутися дайте відповіді на питання :
Буратіно: Для чого правила учить?
Для чого їх нам знати?
Мальвіна: А щоб в безпеці завжди жить,
В біду не потрапляти.
Бо на дорогах тих пригод –
Не можна злічити.
Звільни себе від перешкод
І буде легше жити.
Артемон: Любіть себе та інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу вибирайте,
Якщо до старості бажаєте дожить.
Лунає чарівна музика. Діти сідають на свої місця.
Вчитель: Дякую всім за роботу.
Використано вірш В.Пароновой «Казка про правила дорожнього руху»