Тема. Клімат і внутрішні води Австралії
Мета: показати особливості кліматичних умов і внутрішніх вод Австралії,
продовжувати формувати поняття про основні типи клімату, вдоско-
налювати вміння працювати з кліматичними картами та діаграмами,
виховувати повагу до думок однокласників.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фізична карта Австралії, атласи,підручники, роздатковий
матеріал.
Хід уроку
1.Організація учнівського колективу.
Працюй для того, щоб насолоджуватись
Ж. Руссо
Психологічна хвилинка
Учитель. Візьміть один одного за руки та побажайте успіхів на уроці.
II. Перевірка домашнього завдання
Гра "Лабіринт"
Обирай відповідь і рухайся за вказівками, поки не дійдеш до фінішу. Чим менше тобі знадобиться кроків, тим кращі твої знання. Помічай обрані відповіді.
Африки
Переходь до 4
Пд. Америки
Переходь до 2
Велика Австралійська затока
Переходь до 5
Затока Карпентарія
Переходь до 3
г. Косцюшко
Переходь до 8
г. Бруси
Переходь до 4
Луїс Торрес
Переходь до 5.
Джеймс Кук
Переходь до 8.
Східний
Переходь до 9
Західний
Переходь до 8
є
Переходь до 7
відсутні
Переходь до 13
м. Байрон
Переходь до 11
м. Йорк
Переходь до 13
Як в’язницю
Переходь до 13
Як туристичну зону
Переходь до 6.
Антарктида
Переходь до 10.
Євразія
Переходь до 16.
Н. Гвінея
Переходь до 14.
Н. Зеландія
Переходь до 15.
11.Яке місце серед материків за розмірами посідає Австралія?
П’яте
Переходь до 12.
Шосте
Переходь до 16.
12. Неправильно
Повернись й обери іншу відповідь.
13. Хто дав назву материка Австралія?
Фернан Магеллан
Переходь до 11.
Метью Фліндерс
Переходь до 16.
14.Що значить «Австралія» в перекладі з латинського?
«Південний»
Переходь до 16.
«Невідомий»
Переходь до 15.
15. Острів Тасманія має походження….
материкове
Переходь до 16.
коралове
Переходь до 16.
16.Фініш
Молодець!
Ти закінчив гру.
III. Актуалізація опорних знань.
Гра " Вірю не вірю"
місці?
2. Чи вірите ви в те, що на формування клімату впливає рельєф?
3. Чи вірите ви в те, що повітря переміщається з областей низького
тиску в області високого?
4. Чи вірите ви в те, що зміна температури й тиску є причиною постійного
переміщення повітря?
5. Чи вірите ви в те, що річкова мережа певної території залежить від
клімату?
6. Чи вірите ви в те, що в Австралії багато повноводних річок?
Сьогодні на уроці вам стануть у пригоді знання з тем "Атмосфера" і "Гідросфера", які ви отримали в 6 класі.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Клімат Австралії (бесіда і робота з картами підручника)
Підсумок (робота в групах)
1) Як ГП Австралії впливає на її клімат і внутрішні води?
2) Чому Австралія - найсухіший материк на Землі?
3) Чому в південних широтах материка чітко виражені пори року, а в пів-
нічних тільки два сезони?
2. Води суходолу.
1. Учні виступають з повідомленнями про водні об'єкти Австралії.
Практичне завдання на к/к позначити.
1. найповноводнішу річку Австралії ( її назва)
2. найдовшу річку ( її назва)
3. озеро, яке образно називають "мертвим серцем Австралії" (його назва)
VI. Підсумок уроку.
1. Сьогодні ви довідалися про клімат та внутрішні води Австралії.
2. Під час уроку ви засвоїли матеріал так чи ні?
3.Для мене залишилося незрозумілим.....
VII. Домашнє завдання:
1. Опрацювати параграф
2. Підготувати порівняльну характеристику внутрішніх вод Австралії
та Африки
3. Підготувати запитання, які починаються словами: "Що?" "Де?" «Як?»
4. Підготувати повідомлення "Вплив людини на природу Австралії»
( окремим учням).