"Книга добрих справ"

Про матеріал
Зацікавлювати дітей виготовляти з паперу, картону прості саморобки. Формувати суспільні мотиви праці: бажання зробити корисну справу для інших, уявлення про доброту, чуйність; усвідомлення того, що місія людини в цьому світі – творити добро. Удосконалювати вміння користуватись обладнанням, виконувати трудові дії в певній послідовності, вміння ставити мету праці. Закріпити знання дітей про професії дорослих (лісник, перукар, дизайнер, орнитолог, конструктор). Закріпити раніше набуті навички роботи з матеріалом. Розкривати художньо-естетичний смак, індивідуальну творчість, самодіяльність. Виховувати товариські дружні відносини між дітьми, почуття взаємодопомоги, любов до природи.
Перегляд файлу

 

Конспект заняття на тему:

«Книга добрих справ»

(старша група)

         вихователь: Бучко С.І.

 

 Програмовий зміст. Зацікавлювати дітей виготовляти з паперу, картону прості саморобки. Формувати суспільні мотиви праці: бажання зробити корисну справу для інших, уявлення про доброту, чуйність; усвідомлення того, що місія людини в цьому світі – творити добро. Удосконалювати вміння користуватись обладнанням, виконувати трудові дії в певній послідовності, вміння ставити мету праці. Закріпити знання дітей про професії дорослих (лісник, перукар, дизайнер, орнитолог, конструктор). Закріпити раніше набуті навички роботи з матеріалом. Розкривати художньо-естетичний смак, індивідуальну творчість, самодіяльність. Виховувати товариські дружні відносини між дітьми, почуття взаємодопомоги, любов до природи.

 Обладнання, матеріали: кольоровий папір, ножиці, картон, клей, щіточки, серветки, голка, гольниця, наперсток, нитки, природний матеріал (жолуді, гриби, насіння, суха трава), макет книги.

 

Хід заняття

 

 Вихователь. Мої хороші, любі діти! нас запросив у гості гарний, веселий, красивий, чарівний Осінній день. А який він буде залежить від нас, від наших ввічливих слів, від наших добрих вчинків, від наших гарних манер. Тому що тільки ввічливі слова, гарні манери, добрі вчинки роблять нас красивими, хорошими, добрими людьми. Недарма в народі говорять: «Людина починається з добра. Добро потрібно людині, як повітря. Усе, що є найкраще в житті людини, осяяне тільки добром.

 Дитина. А я знаю вірш про добро:

Ти добро лиш твори повсюди

Хай тепло твої повнить груди

Ти посій і доглянь пшеницю

Ти вкопай і почисть криницю

Волю дай, погодуй пташину

Приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити.

 Дитина. А я згадав прислівя:

  • Не імя красить людину, а добрі діла;
  • Гарного коня хвалять, добру людину шанують;
  • Зерно зважують вагами, життя добрими ділами.

Вихователь. А ви, мої малята, які свої добрі діла можете згадати? (Розповіді дітей)

Вихователь. Добре, ви вже робили багато дорих вчинків. А давайте сьогодні створимо «Книгу добрих справ» за допомогою якої ми будемо знайомити інших діток з добрими ділами.

- Ось наша книга. На першій сторінці ми бачимо дерево, на ньому сидить білочка.

- Катя, зроби будь ласка для білочки намисто з жолудів. Вона їх любить їсти.

- А ти, горобчик, не сумуй, Максим зробить з паперу (орігамі) тобі друга, щоб тобі було веселіше.

- А Настя зробить для вас годівничку (з паперу).

- Аліна, зроби будь-ласка годівничку для зайчика (з картону).

 

  • На слідуючій сторінці що зображено -  ляльки, давайте їх назвемо. Оленка, ти любиш заплітати косички і завязувати бантики, тож зроби ляльці Каті охайний зовнішній вигляд.
  • А для ляльки Ані Віолета прикрасить сукню.
  • А ось кімната, де люблять гратися ляльки, даватй застелемо підлогу килимком, який прикрасить Андрійко.
  • А Назар зробить іграшку, щоб вони дружно гралися.
  • А Артем зробить машинку для друзів (з конструктора «Лего»).
  • Отож ми всі будемо робити добрі справи за допомогою паперу, картону, тканини, ниток, природного матеріалу.

 

  • Тепер сідайте за свої робочі місця і згадаймо правила роботи з ножицями:

- тримати ножиці з закритими лезами;

- передавати ножиці з закритими лезами, кільцями вперед;

- не можна гратися ножицями, брати до рота;

  • під час роботи слідкувати за пальцями лівої руки.

 

  • Правила роботи з голкою:

- голку зберігають у гольниці з ниткою;

- не тримати голки в одязі;

- не брати голку до рота;

- під час шиття користуватись наперстком.

Робота дітей (звучить музика)

Вихователь. Яку добру справу робила Катя? (Я робила намисто з жолудів для білочки)

  • Яку добру справу робила Настя? (Я зробила годівничку для птахів)
  • Людина якої професії піклується про тварин, птахів у лісі? (Лісник)
  • А ти що робив? (Я робив для горобчика друга. Я мрію стати орнітологом. Це знавець птахів).
  • А Аліна яку добру справу зробила? (Я зробила для зайчика годівничку, щоб він не гриз кору дерев, а їв суху траву).
  • А хто ж буде класти суху траву? (Лісник)
  • А ще лісники додають до корму сіль, тому що сіль це мінерал, якого немає в сухих рослинах.
  • А Олена що робила? (Я робила ляльці охайний зовнішній вигляд, заплітала косички, робила зачіски, завя»язувала на черевичках шнурочки).
  • А людина якої професії робить зачіски? (Перукар)
  • Віолета, а ти що робила? (Я прикрашала сукню для ляльки Ані)
  • Люди якої професії прикрашають сукні? (Дизайкер)
  • А Назар що робив? (Я робив іграшку для ляльок)
  • Андрійко, що ти робив? (Я прикрашав килимок для кімнати).
  • А людина якої професії прикрашає кімнати? (Дизайнер-інтерєра)
  • Артем, що ти зробив? (Машинку для друга)
  • А людина якої професії виготовляє різні машини? (Ця професія називається – конструктор)
  • Отже ви всі робили добрі справи. А задоволені ви своєю роботою? І я вами задоволена. Ви всі добре попрацювали. Тепер ми по цій книзі будемо вчити інших дітей робити добрі справи. Бо народна мудрість говорить: «Книга вчить як на світі жить».

 

doc
Додано
21 листопада 2019
Переглядів
1233
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку