Комбінований урок - подорож з української мови, образотворчого мистецтва та музики "У чарівному лісі".

Перегляд файлу

 

Комбінований урок - подорож з української мови, образотворчого мистецтва та музики

 

Тема. Правопис префіксів роз-, без-.  Перенос слів із префіксами.

Мета: ознайомити з правилами вимови, правопису, переносу слів із префіксами роз-, без-;

закріплювати вміння розрізняти префікси й прийменники; формувати вміння

утворювати нові слова за допомогою префіксів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати літературну вимову, фонематичний слух, спостережливість, вміння аналізувати;                                              формувати творчий підхід до створення ілюстрації за власним  задумом;  виховувати    любов до української мови, український пісень; виховувати любов до природи.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань, комбінований урок – подорож.

Обладнання: підручник М.Д. Захарійчук, А.І. Мовчун «Українська мова» Київ «Грамота»    2013р., презентація, медіа проектор,аудіо записи, маркерна дошка, аркуші для малювання, кольорові олівці.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Станемо рівненько,

    Усміхнемось веселенько,

    Ще один важливий крок

    Зробимо за цей урок.

    Глибше вивчимо ми мову

    Солов’їну і чудову.

 

    ( Слайд 1)

 

   

 

2. Діти співають пісню «Наша мова» під керівництвом вчителя музики.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

- Сьогодні незвичайний урок. Нас чекає подорож у чарівний ліс.

 

 

 

 

(Слайд 2)

 

 

- А чи готові ви до подорожі?

1. Перевірка домашнього завдання ( впр. 184) фронтально. Прочитати складені речення зі словосполучень вправи 183.

2. «Мозковий штурм»

- Що таке префікс?

- Що таке прийменник?

- Як пишемо префікси зі словами?

- Як пишемо прийменники зі словами?

- Для чого служать префікси?

 

Перевірка

 

(Слайд 3)

 

 

- Молодці! Можемо вирушати.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- А чи знаєте ви, чому наш ліс чарівний? Він не тільки допоможе дізнатися як вимовляти, писати, переносити слова з префіксами роз-, без- .

 

 

 

(Слайд 4)

 

 

- Ліс поділиться з нами своїми мріями, бажаннями, почуттями.

ІY. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

- Першим нас зустрічає вартовий лісу.

(Слайд 5)

1. Робота над віршем «Прадід»

а) розглянути малюнок, прочитати текст;

б) виписати виділені слова, позначити префікси (на дошці);

в) назвати слова, від яких вони утворилися за допомогою префіксів.

- Що означає слово «прадавній» ? Як ви гадаєте, про що мріє старенький дуб? Він хоче знову стати молодим дубком. Допоможемо?

(Слайд 6 )

2. (Діти співають пісню «Ой, на горі два дубки»)

– Потішили дуба, молодці! За те він дає вам перепустку в ліс ( 2 жолуді з префіксами роз-, без-)

- Скажіть,що спільного в написанні префіксів роз-, без-? (буква з)

(Слайд 7) Опрацювання правила

 

3. Словотворча робота ( групи: хлопці, дівчата за вибраними з жолудів префіксами) с. 80 вправа 186. Самостійно.

а) прочитати групи слів;

б) утворити нові слова за допомогою префіксів, записати, позначити префікси.

Йдемо далі чудовою стежкою.    

 

 (Слайд 8)

                                                       

- Виходимо на чарівну галявину.

(Слайд 9)

 

- Хто це там? Та це ж єльфи! Вони пропонують нам трошки відпочити та потанцювати з ними.

4. Фізкультхвилинка ( під музику )

Y. Узагальнення й систематизація отриманих знань

- Ох, і хитрі ці єльфи. Вони вигадали для вас гру. Якщо впораєтесь із завданням, пропустять нас далі. Оце правило допоможе вам.

 

(Слайд 10) Опрацювання правила

 

1. Гра «Знайди помилку»  Робота в групах.

(Слайд 11)

 

 

1-ша група. Знайти слова, в яких є помилка. Записати їх правильно. Позначити префікс.

2-га група. Виписати слова, які написані правильно. Поділити для переносу. Позначити      префікс.

3-тя група. Скласти речення зі словами, які написані правильно.

Перевірка 1 група

(Слайд 12)

 

Перевірка 2 група

(Слайд 13)

 

 

- І з цим завданням ви гарно впорались. Скажіть, чи можна почути, побачити чужий сон? Ні? В чарівному лісі все можливо!

2. Робота над текстом с. 80, вправа 187

 

(Слайд 14)

- Це дерево – явір. Він спить. Хочете почути його сон? Обійміть його, заплющіть очі, слухайте….

(Під музику вчитель читає текст с.80,вправа 187)

 

(Слайд 15)

- Дивіться, явір зазеленів!

- Чи почули ви слова з префіксами роз-, без-?

Виконання завдання за вправою 187 (на маркерній дошці та в зошитах)

а) вставити пропущені букви;

б) позначити префікс;

в) поділити слова на склади для переносу.

3. Прийшов вже час до класу повертатись.

   Та з лісом чарівним нам шкода розлучатись.

   Я пропоную вам створити власний ліс,

   Де б ваші мрії з чарами сплелись.

    (Слайд 16)

 

 (Слайд17)

 

 (Звучить музика, діти малюють)

YІ.  Підсумок уроку.

- Над якою темою сьогодні працювали?

- Як пишемо префікси роз-, без-?

- Як переносити слова з префіксами роз-, без-?

(Оцінювання учнів, виставка малюнків)

 

YII.  Домашнє завдання

(Слайд 18)

docx
Додано
22 травня 2019
Переглядів
1034
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку