Комбінований урок "Міфи народів світу" 6 клас

Про матеріал
Комбінований урок "Міфи народів світу" 6 клас. Відображення єдності людини й природи в міфах різних народів.
Перегляд файлу

Тема. Міфологічними стежками

Мета. Узагальнити знання учнів з грецької міфології; формувати загальнокультурні компетенції учнів; розвивати креативні здібності дітей.

Тип уроку. Узагальнення знань.

Групова форма роботи з використанням інтерактивних прийомів.

Хід уроку.

Доброго дня. Дозвольте запросити вас до мандрівки міфологічними стежками. Наша мета – узагальнити знання з грецької міфології, формувати загальнокультурні компетенції, розвивати креативні здібності. Сьогодні нам потрібні Знання, Кмітливість, Творчість.

Перевіримо, чи готові ми мандрувати міфологічними стежками.

 

                                 Гра « Так чи ні»

 

Чи погоджуєтесь ви із твердженням:

Олімп – гора, яку давні греки вважали оселею богів.          (Так)

Геракл був прикутий на Кавказі до скелі ,де мучився довгі століття, поки його не визволив Прометей.        ( Ні)

Прометей був покараний Зевсом за те, що приніс людям вогонь.   ( Так)

Міф – це казка, яка розповідає про вигаданих істот.    (Ні).

 

Отже, ви готові до мандрівки. Та навіть досвідчені мандрівники не відправляються у свої експедиції без карти. Кожен з вас отримав дороговказну карту, але особливу. За  правильну відповідь на певному етапі нашого маршруту ви ставите собі оцінку.( Учні отримують маршрутну карту)

 

Прізвище учня

1.-------------------------------------

2.-------------------------------------

3.-------------------------------------

4.-------------------------------------

5.-------------------------------------

6.-------------------------------------

 

 

І     Знайдіть зайве слово ( створення ситуації успіху):

ПРИСЛІВ’Я,   ПРИКАЗКА,   ЗАГАДКА,   МІФ,   ЛІТЕРАТУРА.

Чому слово «література» зайве?

Отже, на вашій карті у пункті один ви поставили 10 балів.

 

         ІІ  . Метод –«прес»

  1. Міф – це---------------------------------
  2. Міфологія – це ------------------------

     3.  Які різновиди міфів ви могли б назвати --------------------------------------

( міфи про виникнення чи створення світу)

( міфи про народження та діяння богів)

( міфи про героїв)

(міфи про фантастичні явища, про походження людей та засновників міст)

 

        ІІІ Робота в парах.   ( Кооперативне навчання)

Хто вони? ( З’єднати стрілками)

 

1.Цар, стайні якого не чистили багато років.                             А) Титани                        

 

2.ивий, величний, шанує Зевса , свого батька                            Б) Авгій

 

3.Суворі, безжальні, кремезні, наче витесані з каміння            В) Океаніди

 

4.Жалісливі, сповнені співчуття, гірко плачуть, Геракл.          Г) Геракл

«сльози заволокли прекрасні очі»

 

          ІV   Прийом «броунівський рух»  (формування груп)

На столі вчителя на аркушах паперу написані завдання для кожного учня.  За уривком із тексту учень повинен знайти своє місце у групі.

 

Міфічна оселя богів – гора у Фесалії, на півночі Греції.

                                                                           ( Група «Олімп»)

Зрозумів тоді Амфітріон, що це особлива, незвичайна дитина, вранці звелів привести сліпого віщуна Тіресія, і той, уважно все вислухавши, пояснив, що ____________буде великим героєм, якого ще не мала грецька земля.

                                                                             ( Група «Геракл»)

Туди, де кінчається пустельна країна диких скіфів і велично здіймаються до неба скелі Кавказу, сила і влада привели непокірного титана , а за ним шкутильгав бог Гефест.

                                                                             (Група « Прометей»)

 

У. Робота в групах

 

. І завдання

 

Група «Олімп».

Уявіть, що ви композитори. Опишіть характер музики. Яку б ви створили для перших абзаців міфу про Прометея?

 

Група «Геракл».

Уявіть, що ви художники. Які б барви ви дібрали для зображення на полотні Прометея?

 

Група «Прометей»

Героїв яких казок нагадує вам міфологічний герой Геракл? Чим саме?

 

ІІ завдання

 

Група «Олімп».

Вигадайте від імені Еврісфея завдання для наступного подвигу Геракла. Пофантазуйте, кого і як би він переміг цього разу.

 

Група «Геракл»

Уявіть, що вам треба взяти інтерв’ю у Геракла. Запишіть запитання, які б ви поставили герою.

 

Група «Прометей»

Складіть словесний портрет Прометея.

 

          VІ.       «Акваріум»

 

  1. Хто такий герой?
  2. Доведіть, що Прометей – справжній герой.
  3. Боги і титани безсмертні.. Що означає безсмертя для смертної людини?

 

          VІІ.        Підбиття підсумків.

Рефлексія. Вільний мікрофон «Актуальне інтерв’ю»

                      Чи знаєте ви давньогрецькі міфи?

                      Чим може бути цікава міфологія сучасній людині?

                      Чи потрібно знайомитись з культурою інших країн? Чому?

 Вчитель дякує за активну роботу учнів на уроці.

                      Чи досягли ми очікуваного результату?

                     (Узагальнили знання теми .Для цього знадобились Знання, Кмітливість, Творчість. Формували культурологічні компетенції, розвивали креатині здібності).

             VІІІ.    Перевірка домашнього завдання. Заслухати створений власний міф «Як з’явилось Добро і Зло»

 

 Домашнє завдання. Підготуватися до підсумкового уроку (тестовий контроль)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Осипець Валерія Анатоліївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
14 березня 2019
Переглядів
3309
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку