Комбінований урок на тему: " У двері стукає зима".

Про матеріал
Комбінований урок з предметів Я досліджую світ ,мистецтво на тему " У двері стукає зима".
Перегляд файлу

 

 

 

Комбінований урок з інтегрованого курсу

Я досліджую світ,мистецтво

на тему: « У двері стукає зима. Створення   

книжки « Зимові сторінки».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала :

вчитель початкових класів 

Веремчук Я.С.

 

Комбінований урок з інтегрованого курсу  «Я досліджую  світ», 

«Мистецтво».

Клас :1

Дата: 08.12.2021

Тема: У двері стукає зима. Створення книжки «Зимові сторінки».

Мета: поглибити і систематизувати знання  дітей  з  особливостями  погоди  взимку, узагальнити  життєві  спостереження  дітей  про  зміни  в  природі  з  приходом  зими, за допомогою художніх засобів поглибити уявлення про найхарактерніші ознаки зими; вчити дітей одягатися відповідно до погоди та сприяти засвоєнню знань про активний зимовий відпочинок та безпеку під час прогулянок та розваг; розвивати  мовлення, уважність, спостережливість, мислення, творчі  і  пізнавальні  здібності;  розвивати естетичні почуття, навички роботи  в групі; виховувати  добре ставлення та любов до природи, бажання бути здоровими.

Тип уроку :    комбінований урок засвоєння нових знань.

Обладнання : ілюстрації до зимової пори року, телевізор, лепбук, лего .

                                                       Хід уроку

І. Вступна частина

1.Організаційний момент

2.Привітання

- Любі діти!

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок розпочинаймо.

- Перш ніж розпочати урок, пригадаємо наші правила .

- А зараз ми всі станемо в наше коло .

-Доброго ранку!

-Доброго дня!

- Бажаєте ви,

бажаю вам я!

-Хай плещуть долоньки ,

хай тупають ніжки ,

кивають голівки,

і сяють усмішки.

- Доброго ранку !

-Доброго дня!

- Бажаєте ви ,

 бажаю вам я !

- А зараз я пропоную зліпити кульку любові і добра ,пустимо її по колу .

- А тепер я хотіла б почути ваші думки. Ми трішечки поговоримо в колі .

- Нагадайте мені, яку назву має  тиждень,що почався з понеділка ?

- Зараз я почну речення ,а ви його продовжите .

- Мені подобається зима тому, що.....

- Мені не подобається зима тому, що....

- У нас за планом щоденні новини, але зранку ми це все зробили .

- Але перш,  ніж ми повторимо у нас є новина дня .Ви бачите, що в нашому класі є гості. Привітаймо їх.( Добрий день ).

2. Актуалізація опорних знань. Щоденні новини.

-Діти! Яка зараз пора року?

-Який сьогодні день?

-Який місяць?

- Яке число?

-Яка погода за вікном?

- Які зміни в природі ви помітили з приходом зими?

- А у нас у класі тепло й затишно?

- Який ви маєте настрій?

- Діти ,підійдіть до мене і візьміть кожен сніжинку,яка вам сподобаться .Сніжинки відрізняються чим?

- Так ,розміром.

- Сьогодні ми сядемо з вами по групам .

- Кожен з вас сяде на місце згідно цієї сніжинки.
ІІ. Основна частина

1.Вивчення нового матеріалу.

- У нас сьогодні незвичайний урок . До нас завітала в гості Зима. Погляньте на неї.

- Вона прийшла в гості до нас не з пустими руками ,а принесла з собою чарівну скриньку в якій принесла подаруночки .Але ,щоб їх отримати ,потрібно гарно попрацювати ,показати ,чуму ми навчилися  ,що нового дізналися,чи вміємо себе гарно поводити.

- Тож беремося до роботи .

1. Гра”Збери пазли”.

- Зараз ми з вами пограємо в гру “Збери пазли”.

- Перед вами лежать пазли ,вам потрібно їх скласти .

- Діти ,що зображено на пазлах?

- Яку пору року зображено?

2. Повідомлення теми уроку.

- Тема нашого уроку ” У двері стукає зима”. Саме про зиму ми будемо говорити на уроці. Дізнаємося й збагатимо свої знання цікавими  спостереженнями. А свої спостреження ми вкладемо в книжечку ,яку назовемо “Зима”.

3.Робота з підручником (с.66-67)

- Розгляньте уважно малюнки ,які зображено на цих сторінках.

- Чому саме ці малюнки вміщено на сторінці про зиму?

4.Асоціативний кущ. Ознаки зими.

- Що ви згадуєте, почувши слово «Зима»? Назвіть якомога більше «зимових» слів.

-  У кожної групи є малюнки . Розгляньте їх . Ті ,які відносяться до зими ,кожен візьме в ручки ,скаже свою думку і повісить на дошку.

(рукавички ,грибочок ,сніжинка ,дівчинка на санчатах ,ковзани,  дитина на лижах ,ведмідь, жолудь, зайчик ,дуб, хмаринка , дуб у снігу).

-  Скільки місяців має зима ? Пригадайте,як вони називаються ?Допоможуть вам загадки .

  •  Місяць землю грудить

    І хату сильно студить .(Грудень)

  • Вітри зі снігом все сікли

 І назву місяцю дали . (Січень)

  • Місяць цей лютує,

 Бо весноньку чує.(Лютий )

ІІІ . Групове заняття. 

Перегляд  фільму про зиму. https://www.youtube.com/watch?v=FWJNHSKNuYM

-То  ж який колір має зима?(білий)

1. Робота з Лего.

- А якщо я з вами не погоджусь?

-Давайте візьмемо до рук Лего і спробуємо сконструювати зиму. Вона приносить нам холод і мороз.

- Якого кольору візьмемо цеглинку?(голубий). Річки вкриваються товстим шаром льоду.(синій).

-Так, чомусь дійсно холодно. -

-А хіба взимку не буває сонячних днів?(жовтий) .

-Тільки чомусь це сонечко не гріє.

-А де ж знайти тепло?(камін, батареї, одяг)(помаранчевий).

-Зараз мені хочеться взяти до рук червоний.(снігурі, горобина, світлофор, одяг).

-Яке ж свято зустрічаємо взимку?(ялинка, зелений.)

-Тож який колір у зими?

-Якого кольору третя цеглинка?

-Назвіть сусідів п’ятої?

- Чому ми обрали помаранчеву?

-Яке місце вона займає?

2.Руханка. Танці – зігріванці.

3.Первинне застосування нових знань.

VІ.  Створення книжки«Зимові сторінки». (Робота в групах).

1.Пропоновані сторінки.

- Ознаки зими .

- Зимові місяці.

- Явища природи.

- Зимові розваги .

- Збираємося на прогулянку .

- Зимові свята .

- Зимуючи птахи.

-Зимові загадки.

( презентація сторінок)

- Все ніби добре, але й нам зима приносить неприємності.

-Можна захворіти. Як вберегти себе від цього?

-Як поводитись на дорозі? Де можна гратися?

-Що нам може загрожувати ще? ( бурульки, ожеледиця).

V. Підсумок уроку.

1.Гра «Четвертий зайвий».

А) сніг, мороз, райдуга, бурульки.

Б) синиця, горобець, дятел, лелека.

В) ведмідь, вовк, лисиця, білка.

Г) санки, лижі, велосипед, ковзани.

 1.Вправа «Мікрофон».

- Якою ви побачили зиму сьогодні?

- Які ознаки зими запам’ятали?

3. Гра  “Продовж  речення..”

- Я люблю зиму..

 - Я не люблю зиму..

-Чи змінився ваш настрій?

4.Рефлексія

- Діти,погляньте на дошку. Що ви бачите ?

- Так ,ялинку .

-А чому ялиночка сумна ?( Тому,що на ній немає іграшок).

- Давайте ми її розвеселимо .Зараз кожен з вас розповість віршик і повісить ялинкову прикрасу .

-  Ось прийшов час до нашої чарівної скриньки .

- Поглянемо,що в ній?-

-Зараз кожен по черзі достане з неї по ялинковій прикрасі .

-Розфарбуйте її кольорами свого настрою.

- А  для того,щоб ялинка стала веселою кожен розповість віршик і повісить ялинкову прикрасу на ялинку.

- Наша гостя Зима не забула за наших госте. Вона принесла подаруночки .

- Візьміть в ручки листівочки і подаруйте їх нашим гостям.

- Піднявся настрій у нашої ялиночки? (Так)

- Сподобався вам урок?

- Давайте за допомогою смайликів оцінимо свою роботу і наш настрій.

- Давайте побажаємо нашим гостям гарного настрою і попрощаємося.

 

 

 

 

 

 

 

Зимонька

Зимонько, голубонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.

Всім рум'яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєшь ковзанки
В нашому дворі.

 

Дивні квіти

Дивні квіти
Розпустились
На шибках вікна.
Це Морозкові
Приснилась
Уночі весна.

 

ПАДА СНІГ
Пада сніг, пада сніг,
Білий танець біля ніг.
Білі взули черевички
Вже ворони і синички.
Білі стали димарі,
Сніг кружляє угорі.
Біла хустка у шипшини,
Біла сукня у ялини,
Срібно-білі стежечки,
Білі в кленів сорочки.
Пада сніг, пада сніг,
Стелить килим на поріг.

ПЕРШИЙ СНІГ
Перший сніг на землю ліг,
Кіт по снігові побіг.
На снігу лишив сліди,
Щоб по них назад прийти.
Та поки він десь гуляв,
Сніг на вулиці розтав.

ГОДІВНИЧКИ
Я ладнаю годівнички
Для горобчика й синички,
Для малого снігурця
Крихт насиплю і пшонця.
Прилітайте, друзі милі,
Не лякайтесь заметілі!

СНІГУРІ В САДУ
У саду зимовому —
Білий дим.
На гілках ліхтарики —
Блим та блим.
Ой, яке ж то
Видиво чарівне
У пташинок
Пір'ячко вогняне!

СНІЖИНКИ
Тоненькі сніжинки
На мене сідають,
Мене за ялинку,
Напевне вважають.
Не знають сніжинки —
Смішинки тоненькі,
Що я — не ялинка,
А просто — Оленка!

СНІГ
Перший сніг, білий сніг
Скрізь заметами заліг.
Скочив песик наш кудлатий
В кучугуру біля хати,
Окрутнувся, в диві став
І на білий сніг: «Гав-гав!»

СНІЖИНКИ
Сніжинки із хмари
Повилітали,
Сніжинки повільно
У небі кружляли,
А потім тихенько
Спустились до ніг,
І землю закутав
Білесенький сніг...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 грудня 2021
Переглядів
810
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку