Комбінований урок презентація

Про матеріал
Комбінований урок, вивчення нової теми, формування ключових компетентностей
Перегляд файлу

Тема: Задачі на рух.

Тип уроку: комбінований

Мета: вправляти учнів у застосуванні письмового множення на двоцифрове число в процесі розв’язання прикладів та задач; розширити  знання учнів при розв’язанні задач на зустрічний рух; розвивати  логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до математики.

 

Формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної –дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язновисловлюватися в контекстізмісту;

соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі  та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;

громадянської – бережливо ставитися  до книжок, шкільного приладдя, до людей, до  самого себе.

 

Обладнання: презентація, роздатковий матеріал.

 

Хід уроку:

Організаційний момент.

Любі діти, підніміться,

Один одному всміхніться.

Успіхів всім побажайте

І тихесенько зачекайте.

 

Тренінг "Умій володіти своїм настроєм"  

─ Щоб наша зустріч булла приємною, спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішку один одному та нашим гостям.

- Молодці! Зараз можете сідати.

 

Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Сьогодні ми продовжуємо подорож Математичною країною, повторимо  раніше вивчений матеріал, познайомимось з новим та по подорожуємо по казковій математичній країні.

 

Проблемне питання

- А для чого нам ці знання необхідні?

- Де в житті ми використовуємо знання з математики?

- А чи сьогодні йдучи до школи ви десь зустрічали цифри? Де саме?

 

 

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  • Які асоціації виникають у вас зі словом «математика»?
  • Давайте поглянемо на дошку, перед Вами чарівний замок – наука Математика. В ньому є багато кімнат та ключів. Давайте кожен ключин – це і буде слово-асоціація.

 

Актуалізація та корекція знань. Перевірка домашнього завдання

 Створення ситуації успіху.  Щоб потрапити у казку необхідно виконати безліч завдань. Ми усе зможемо, бо все вміємо, а якщо призабули, спитаємо у товариша.  Вперед!

 

Мотивація дітей на роботу.

Стратегія «Позитив» УСПІХ

Учні висувають пропозиції («допомога», «знання», «наполегливість», «уважність», «самоконтроль», «співпраця»,«досконала підготовка», «мета»)

 

Кубування (якщо не маєте заготовки куба, то виконуйте вправу у вигляді бліц-опитування)

(Кожна грань містить завдання. Я кидаю куба, учень ловить і дістає своє завдання. Якщо він сумнівається  у правильності відповіді, просить товариша йому допомогти)

Завдання:

  • Усна лічба  (  2 роки -  … міс;     4 год.- …хв.;   3 доби - …год.)
  • Завдання на картці   ( 5678 + 2975=…; 8790-327=…)
  • Експрес опитування.

- за 1 хвилину відповісти на ряд питань у вигляді цікавих задач : (У саду на вишні сиділо 8  сорок. Вася зірвав усі вишні. Скільки сорок залишилося?  Галя пасла 5 корів, 8 теляток,  12 гусок .  Домашня птиця полетіла додому. Скільки корів залишилося.  До  найменшого двоцифрового  числа додати найбільше одноцифрове число. Скільки буде? )

  • Скласти задачу за виразом 30 :5 + 15 =

 

 Робота біля дошки

Картинки по запросу "множення і ділення на двоцифрове число приклади"

Робота над задачами

1) Олег купив 16 зошитів по 25 к. і 10 зошитів по 54 к. Скільки всього грошей заплатив Олег?

2) Посіяли 16 кг жита, а зібрали у 24 рази більше. Скільки кілограмів жита зібрали?

Математичний диктант

• До числа 720 додати добуток чисел 6 і 7.

• Суму чисел 18 і 14 зменшити у 4 рази.

• Знайти 1/4 від числа 36.

• Знайти число, якщо 1/8 його дорівнює 10.

 

Повідомлення  теми та завдань уроку

Я переконалася, що мої учні усе можуть, усе вміють. Навіть,  якщо не усе, то бажання дізнатися у вас є. Це дуже хороша риса  людини .

Подивіться, будь ласка, на картинки на слайді

Картинки по запросу "пешеход"   Картинки по запросу "машина"  

Картинки по запросу "автобус"

- Що вони можуть означати? Так, вірно, до школи ми дісталися: хто автобусом, хто машиною, а хто і пішки прийшов.

- Скажіть, будь ласка, хто дістався би  швидше, якби усі виходили  і виїжджали з одного місця  в один час? (Діти називають автомобіль,  інші – автобус)

- А як дізнатися, який транспорт швидше приїхав?

 

Створюю проблемну ситуацію

- Від чого це залежить? Так, від швидкості. Саме про швидкість і будемо сьогодні говорити, розв’язувати різні задачі на знаходження швидкості  та обчислювати приклади.

 

Картинки по запросу "математика королевство"Вивчення нового матеріалу

- В одному королівстві  жили три сестри на одне лице та й ще з однаковим іменем Швидкість.  Але були вони по характеру зовсім різні. Перша  - швидка і спритна  ( звучить звук  великої швидкості автомобіля), друга – зовсім повільна (звук повільної швидкості), а третя – середня ( звук середньої швидкості).  Люди часто не могли визначити яка це із сестер перед ними, плутали їх. І тоді  один мудрець запропонував   визначати  швидкість за допомогою … 

 

Інтерактивний метод « Коло ідей»

  Як люди  почали визначати швидкість?

 ( учні   висловлюють  та обґрунтовують  свою позицію).

 

Робота над задачею.

Автобус від села до міста їхав 2 години та проїхав 140 км. Скільки кілометрів він проїхав за одну голину?

Аналіз задачі

2 год - це час руху автобуса, 140 км - відстань. Протягом кожної години він проходив однакову відстань. Про що можемо дізнатися в задачі? Як про це дізнатися? (Треба 140 км поділити на стільки рівних частин, скільки годин був в дорозі  автобус).

Отже, швидкість - це відстань, яку проходить рухомий об’єкт за одиницю часу (годину, хвилину, секунду); відстань - це шлях, який проходить об’єкт за певний проміжок часу

 З поняттям швидкості ми зустрічаємося часто: «автомобіль рухався повільно», «літак рухався з надзвуковою швидкістю», «друга космічна швидкість», «швидкість променя світла» тощо. Швидкості вимірюють у різних одиницях. Наприклад: 5 м/с; 15 м/хв.; 120 км/год.

Оплесками нагороджуємо тих учнів, які вірно при висловлюванні назвали як визначити швидкість.

 Показ  і записування формули   V= S : t

 

Робота над задачею з опорою на схему.

Відстань між лісом і річкою 1 км. Зайчик від лісу, а коник від річки побігли назустріч одне одному. Зайчик пробіг 300 м і зупинився. Коник пробіг 500 м. Чи зустрілись заєць і коник? Яка відстань між ними?

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics4/mathematics4.files/image176.jpg

Розв’язують біля дошки.

- А зараз, як і в кожній казці цікава галявина, галявина для відпочинку

Фізкультхвилинка  

 

Продовження роботи по темі уроку

 

Робота в парах

( на кожній парті лежать картки з задачами та опорними малюнками. Діти мають самостійно розв’язати )

Від ялини і дуба, відстань між якими 2 км, назустріч одне одному рухаються котик і песик. Котик пройшов до зустрічі з песиком 800 м. Яку відстань до зустрічі пройшов песик?

 

Від одного дуба у протилежних напрямах почали рухатись їжак та білка. Їжак до своєї нори подолав відстань у 250 м, білка до свого дупла — 750 м. Яка відстань між норою їжачка та дуплом білочки?

 

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics4/mathematics4.files/image175.jpg

Перевірка відповідей учнів.

 

Робота в групах (по 4 учня). Розв’язок задачі з ускладненням.

 

З двох сіл виїхали одночасно назустріч один одному трактор і підвоза з сіном. Швидкість трактора 9 км/год, а швидкість підводи – 7 км/год. Чому дорівнює відстань між селами, якщо зустріч відбулась через 2 год? Розв’яжіть задачу двома способами.

 

Перевірили відповіді груп та почали аналіз.

 

               1) спосіб                                                      2) спосіб

                   9·2+7·2=32 (км)                                          (9+7)·2=32 (км)

  • Хто працює на тракторі? (Тракторист).
  • Чи потрібно йому знати формули руху?
  • Що перевозить трактор? (Вантаж).

Перший трактор перевозив вантаж  2 т 300 кг. Скільки  тонн  вантажу могло перевезти 30 таких тракторів?

       2.300·30=69.000 (кг)

  • Яким транспортом перевозять вантажі?(Вантажними машинами).
  • А хто знає першого винахідника автомобіля?

29 січня 1885 р. німець Карл Бенц поставив бензиновий мотор з водяним охолодженням.Його швидкість була 16 км/год.

Відстань від Шостки до Глухова 48 км. Через скільки годин перший автомобіль був би у Глухові?

S=48:16=3 (год)                                                        

 

Закріплення та узагальнення вивченого

Опитування

- Якими величинами можна описати рух якого-небудь предмета, наприклад, автомобіля або пішохода? (час, швидкість, відстань або шлях)

-  Як обчислити відстань, знаючи час і швидкість руху? (S = t ).

Гра «Хто уважний?»

- Росте 4 берези. На кожній березі по 4 гілки. На кожній гілці є по 4 яблука. Скільки всього яблук? ( На березі яблука не ростуть)

- 4  мишки гризли скоринку сиру. Підкралась кішка і схопила 1 мишку. Скільки мишок продовжувало гризти скоринку сиру? ( Ніскільки, всі миші порозбігалися)

- Якщо  2 доби йшов сніг, скільки це годин? (48 год.)

- Коли стрілки годинника утворюють вертикальну пряму?

- Відстань , що проїхав автомобіль становить 124 км, а час, який він затратив на відстань – 2 год. Яка швидкість автомобіля?

 

Підсумок уроку. Рефлексія

- Чи сподобався вам урок?

-Які вміння ми удосконалювали на уроці?

- Який висновок ми зробили на уроці?

Проведемо гру “Кінцівки”. (В неї можуть брати участь усі учні.  Діти стають в коло.) Я буду починати речення, а ви повинні його правильно закінчити. Закінчувати речення повинен той, до кого я доторкнуся рукою. Якщо “кінцівка” учня опиниться не вірною, то він виходить з кола, а хто залишився в колі продовжує гру і намагається вірно відповісти на запитання. Виграють ті, хто вірно давав “кінцівки” і залишився в колі.

- Щоб знайти швидкість потрібно…

- Якщо   відомі  усі  сторони прямокутника, то можна знайти…

- якщо ділене поділити на дільник, дістанемо …

Сьогодні усі працювали добре, мені покладуть щоденники… ( аргументую оцінку кожному учневі індивідуально)

 

Домашнє завдання  завдаю по рівнях

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 лютого 2022
Переглядів
593
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку