Тема. Письмове ділення іменованих чисел. Розв’язування задач.
Мета: формувати вміння виконувати ділення іменованих чисел на прикладі одиниць маси; вчити розв’язувати задачі ; вдосконалювати обчислювальні навички ;розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики; виховувати старанність.
Обладнання: Цеглинки «Лего» ., кубик «Блума»
Тип уроку: комбінований урок
Освітні галузі: математична.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
2 .Перевірка домашнього завдання (с.39, №№192-193)
_ Поясніть спосіб обчислення знижки та нової ціни товару.
_ Які вирази записали та які значення виразів отримали?
3.Усні обчислення.
4. Каліграфічна хвилинка.
_ Напишіть каліграфічно числа під диктування:
Відповіді: 175 000;20 803;4444; 208 000; 50 055;312 961.
ІІ. Основна частина.
1.Актуалізація знань щодо одиниць маси (с.39,впр.194)
2. Актуалізація знань щодо співвідношення одиниць маси (с. 39,впр.195)
3. Ознайомлення з діленням іменованих чисел (с.40, впр.196)
_ Яке число отримаємо при діленні іменованого на неіменоване? (Іменоване)
_ Ділення складених іменованих чисел здійснюється аналогічно діленню багатоцифрового числа на одноцифрове.
11м7дм:3= 3м9дм 17км500м:7= 2км500м
150м:6=25м 20км130м:3=6км710м
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5.Формування вмінь розв’язувати задачі
1)Задача 198(с.40)
- Скільки метрів пробіг спортсмен на тренуванні? За скільки часу спортсмен пробіг 2км? Що запитується в задачі?
_ Переводимо кілометри в метри: 2км=2000м.
Розв’язання ( 2000:5=400м)
2)Задача 199 (с.40)
_ Про що йдеться в задачі? Де приходить стежка? На скільки частин поділена стежка? Що відомо про частину стежки, яка проходить поміж соснами? Яка довжина частини стежки, що проходить біля річки? Що запитується в задачі?
Розв’язання:
6.Формування обчислювальних навичок ( с.41, впр.200)
12ц30кг :6 =2ц5кг 25т600кг :4 =1т400кг
34кг:8= 34000г:8=4250г=4кг250г 45ц:6= 4500кг:6=750кг
7. Удосконалення вмінь розв’язувати задачу (с.41,впр.201)
- Про що йдеться в задачі? Яка маса води в цистерні? Скільки знадобилося корит, щоб розлити воду? Що запитується в задачі?
- Чим можна виміряти масу води в кориті? Переведемо 5т у кілограми, отримаємо 5000кг.
Розв’язання (5000:8= 625кг)
ІІІ. Заключна частина
1.Пояснення домашнього завдання (с.41,впр.202-203)
2.Підсумок уроку. Вправа «Кубик Блума»