Конспек «Розкладання многочленів на множники»,

Про матеріал

Село моє - краплиночка на карті.

Конспект уроку у 7 класі на тему: «Розкладання многочленів на множники»,

Основна мета уроку: Систематизувати ваші уміння і навички, розкладати многочленина множники різними способами: винесення спільного множника за дужки, способом групування за допомогою формул скороченого множення.

Розвивати зібраність, самокритичність, уміння працювати самостійно, логічне мислення, пам'ять, увагу.

Виховувати доброзичливість, активність, дисциплінованість, культуру записів на дошці і у зошиті, культуру мовлення.

Виховувати любов до своєї малої батьківшини.

Тип уроку: Застосування вмінь і навичок.

Перегляд файлу

Конспект уроку у 7 класі на тему: «Розкладання многочленів на множники», підготувала Котис О.В. вчитель Городницької ЗОШ І-ІІ ст. Скалатської міської ради

IMG_0213.jpgОсновна мета уроку: Систематизувати ваші уміння і навички, розкладати многочлени  на множники різними способами: винесення спільного множника за дужки, способом групування за допомогою формул скороченого множення.

                               Розвивати зібраність, самокритичність, уміння працювати самостійно, логічне мислення, пам'ять, увагу.

                               Виховувати доброзичливість, активність, дисциплінованість, культуру записів на дошці і у зошиті, культуру мовлення.

Виховувати любов до своєї малої батьківшини.

Тип уроку: Застосування вмінь і навичок.

                                           ХІД УРОКУ

І. організаційний момент.

Сьогодні у нас знову урок – подорож. Куди ми мандруємо?

Відповіддю на це питання є кросворд, який ви розгадали вдома

  1. Політичний діяч і публіцист, голова Центральної ради УНР.(Грушевський)
  2. Видатний український поет, письменник, художник і політичний діяч.(Шевченко)
  3. Український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.(Сковорода)
  4. Видатний науковець у галузі зварювання, доктор технічних наук. Герой України.(Патон)
  5. Відомий український історик, письменник, політичний діяч. (Драгоманов )
  6. Український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений.(Франко)
  7. Відомий поет- пісняр.(Малишко)
  8. Канадська співачка українського походження.(Цісик)
  9. Величний князь Київської Русі,який ввійшов у історію під прізвищем «мудрий» (Ярослав)

Ключовим словом до кросворда є слово – ГОРОДНИЦЯ.

ГОРОДНИЦЯ- НАША СТОЛИЦЯ,  так жартома говорять про своє село його жителі.

Давайте пригадаємо історію походження назви села. (Відповіді дітей)

 

2

 

 

 

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Щоби пройтись нашим селом, потрібно отримати дозвіл. Дозвіл отримає лише той, хто відновить розмиті формули. ( Діти відновлюють на дошці пропуски)

(2x + y)2 = 4x2 + … + y2;
(3a2 + …)2 = … + 6a2b + b2;
9a2 - … = (3a + 2b)(3a – 2b);
16y4 - … = (4у2 + …)(… - 3х)).

Молодці. Дозвіл подорожі селом у нас в руках, тож вирушаємо.

ІІІ. Розв’язування вправ.

Перше, що зустрічається на нашому шляху – це пам’ятники воїнам, що загинули у ІІ світовій війні та воїнам УПА.IMG_2263.jpg IMG_0214.jpg

1)Завдання Скласти вислів:  Робота в парах

№1. 2ах2-2ау2 а)2а(х2-ау2) б) 2а(х-у)(х+у) в) 2а(ах22)

небо життя земля

№2. 9ах3 + 9ау3 а) 9а(х3 + у3) б) 9а(х3 + ау3) в) 9а(х+у)(х2 -ху+у2)

це земля це казка це море
№3. 4х2 + 24х+36 а) 4(х+3)(х+3) б) 4(х+3)(х-3) в)4(х2+3)

плисти бігти йти


№4. а2 - в2+2а+2в а) (а22+2)(а+в) б) (а-в)(а+в-2) в) (а+в)(а-в+2)

мрієш думаєш бажаєш


№5. 4в3-в а)в(2в+1)(2в-1) б)в(4в+1)(4в-1) в) (4в3-1)(4в3+1)

будуй літай пиши


№6. 16х3-2а)(16х-1)(16х2+2х+1)б)2(2х-1)(4х2+2х+1)в) 2(4х- 1)

(16х2+4х+1)

літак човен автомобіль
№7. х2+2х+1-а2 а) (х+1-а)(х+1+а) б) (х+1+а)(х2 +1+а) в) ((х+1)2–а)

(х+1+а)



№8. х4-81а)(х2-81)(х2+81) б) (х-3)(х+3)(х2+9) в) (х-81) (х-81)
із добрих із веселих із щасливих

доріг справ чисел



Вислів: «ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ»

 

Про які добрі справи ми повинні творити  біля цих місць ( Відповіді учнів)

IMG_0216.jpg2) Рушаємо далі. Наступне місце – це наші святині – церква і фігурка Матері Божої

IMG_0216.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Розв’язати рівняння ( робота в групах):

1) (x-8)2 = x2-16;

2)(x+7)(x-3)-x2 = 15

3) за селом височіють скали, щоб на них піднятися  розв’яжіть рівняння

(До дошки визиваю 5 учнів для розв’язування рівнянь.)

  1.  (x-8)2 = x2-16,   2)  (x+7)(x-3)-x2 = 3979,

     x2-16x+64 = x2-16,     x2-3x+7x-21-x2 = 3979,

               -16x = -16-64,             -3x+7x = 3979+21,

               -16x = -80,            4x = 4000,

                    х = 5.              x =1000.

 

3) 4y2-(2y+5)2=-385,   4) (a+5)(a-1)-a2+4a=315,

 4y2-4y2-20y-25=-385,   a2-a+5a-5-a2+4a=315,

 -20y= -385+25,    8a=315+5,

 -20y= -360,    8a=320,

 y=18.     a=40.

 

5) (x-9)(x+9)-(x-3)2=30,   

x2-81-x2+6x-9=30,      

6x=30+81+9,

IMG_2662.jpg6x=120,     

IMG_2662.jpgx=20. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розповіді дітей про скали та їх рослинний і тваринний світ

 

4) Є у нашому селі, ще чудові 2 ставки, один в межах села, а інший за його межами. Щоби переплисти ставок, розв’яжемо завдання.

Увага! Завдання наступного етапу: яким із способів можна розкласти многочлен на множники:

  •                    6ах + 5а                       (винесення спільного множника за дужки);
  •                    ах + bx + ac + bc     (способом групування і винесення спільного множника за дужки);
  •                    а2 – 4ах + 4х2            (використовуючи формулу скороченого множення квадрат різниці);
  •                    х3 – 8у3             (використовуючи формулу скороченого множення різницю кубів);
  •                    а2 – 100х2        (використовуючи формулу скороченого множення різницю квадратів).

IMG_2539.jpgIMG_2539.jpg

(Розповіді дітей про ставок і річки села)

5) За селом простягнулися затишні ліси. Щоби не заблукати в них нас чекає ще одне завдання.

«Хто перший вибере свій рівень і виконає самостійно». Подати у вигляді добутку:

Високий рівень:

  • (3х - 1)2 – (2х + 3)2         = (х - 4)(5х + 2);
  • 27х3у6 -  125а3              =  (3ху2- 5а) (9х2у4 + 15ху2а + 25а2);

Достатній рівень:

  • (3х - у)2 – 9х2               = -1* (6х - 1);
  • 3 +  у3                 =  (2х + у)(4х2 – 2ху + у2);

Середній  рівень:

  • (х + у)2 – х2                 = у(2х + у);
  • m3 + n3                      =  (m+n)(m2 – mn + n2)

Увага! Перевіряємо за допомогою сигналок!

IMG_2753.jpg

Що ви знаєте про наші ліси та їх історію? Поділіться з нами.

ІV. Підсумок

Люблю село.

Спитаєте за що? Й сама не знаю.

Люблю його я дуже, та й  усе.

Можливо що над ним веселка грає,

Що квітнуть вишні.

Й лан дзвінкий росте.

Люблю, напевне, за солодку воду,

За спів пташок,  за голубу блакить,

За простоту і доброту народу,

Що без труда і дня не може жить.

За радість спілкування із землею.

За день погожий й весняну грозу,

За вранішнєє сонце над ріллею,

За кришталеву на траві росу.

Люблю його й це серцем відчуваю,

Не сумніваюсь в цьому ні на мить.

І в відповідь я вас вже запитаю:

Невже ж його ще можна не любить?

Молодці. Любіть своє село як і автор цього вірша. Пишайтесь ним, не прагніть його покидати, адже це – наша колиска, наша мала батьківщина.

VІ.  Д/З

І варіант

ІІ варіант

1. Розкласти на множники:

4ab – 8 ac

  1. 4a * (b + 2c)
  2. a * (4b + 8c)
  3. 4a * (b – 2c)
  4. 4a * (b – 8c)

6xn – 3mx

  1. 3x * (n - m)
  2. x * (6n + 3m)
  3. 3x * (2n - m)
  4. 3x * (2n + m)

2. Розкласти на множники:

81 – m2

  1. (81 - m)(81 + m)
  2. (9 - m)(9 - m)
  3. (40,5 - m)(40,5 + m)
  4. (9 + m)(9 - m)

x2 - 64

  1. (x + 32)(x - 32)
  2.  (х - 64)(х + 64)
  3. (х - 8)(х – 8)
  4. (х - 8)(х + 8)

3. Розкласти на множники:

27 + с3

  1. (3 +с)(3 + с)
  2. (3 - с)(9 + 3с + с2)
  3. (9 + с)(9 – 9с + с2)
  4. (3 + с)(9 – 3с + с2)

х3 - 125

  1. (x + 5)(х2 + 10х + 25)
  2.  (х - 5) (х2 – 5х + 25)
  3. (х - 5)(х – 5)
  4. (х - 5) (х2 + 5х + 25)

4. Обчислити:

772 - 232

  1. 5400
  2. 54
  3. 100
  4. 540

862 - 142

  1. 7200
  2. 72
  3. 100
  4. 720

5. Розв’яжи рівняння:

х(х2 - 36) = 0

  1. 6; 0
  2. 0; 6; -6
  3. 6; -6
  4. 0; -6

(49 – х2) * х = 0

  1. 0; -7
  2. 7; -7; 0
  3. 7; -7
  4. 0; 7

 

1

 

docx
Додано
28 квітня 2018
Переглядів
810
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку