Конспект уроку з української мови для 6 класу.Передбачено роботу в групі, в парах. Запропоновано інтерактивні вправи для розвитку мислення, уваги, пам"яті.Зосереджено на повторені вивченого матеріалу про іменник як частина мови
Конспект уроку для 6 класу
з української мови
Тема уроку: "Іменникова країна" Повторення і узагальнення вивченого про іменник
Мета уроку: закріпити знання учнів про іменники та їх властивості, розвивати логічне мислення та творчі здібності, сприяти командній роботі та взаєморозумінню учнів.
Цілі:
Знати: що таке іменник , знати морфологічні ознаки імнггика, знати синтаксичну роль іменника
Вміти: визначати рід, число, відмінок іменника, розпізнавати власні іменники і загальні, конкретні і абстрактні,;визначати синтаксичну ролт іменника і його відмінок; розподіляти незмінювані іменники. Та вміти писати відмінкові закінчення іменників.
Хід уроку:
1.Вступ (5 хвилин)
Про іменник
Іменники предмети називають,
На питання хто? що?
залюбки відповідають.
Іменники різні бувають:
Є живі — це хто?
А неживі — це що?
Якщо один — це однина,
Якщо багато — множина.
Дітям пам'ятати слід,
Що іменник має рід:
Чоловічий — значить він,
А жіночий рід — вона,
Є й середній рід — воно.
Де не глянь,— іменник всюди,
Його найбільш вживають люди.
Про чергування звуків
Коли змінити слово або створить нове,
То звук, буває, зміниться —
З новим ім'ям живе.
Це нелегке завдання
Ми звемо чергуванням:
Книга — книжці — книзі,
Рука — ручний — руці.
Якщо запам'ятали, то всі ви молодці!
З інтернету
Кольоровий настрій
Очікування
Цілевизначення.
2. Основна частина
Слово вчителя. Повторення правил роботи в групі
Учні розподіляються на групи.
Вчитель зачитує слова, а учасники повинні якнайшвидше підняти картку із правильним відмінком.
Команда, яка набирає найбільше балів, перемагає.
Рефлексивно- оцінювальний етап ( 5 хв)
1. “Хмаринка слів”
2. Cамооцінювання за допомогою карток( 2 хв)
3. Вправа “Мікрофон”
-Чи справдилися ваші очікування?
Ваші пропозиції щодо форми проведення уроку, побажання.
Підсумок вчителя
Домашнє завдання( на вибір)
1. Написати есе “Іменник у світі природи”
2. Скласти тести
3. Скласти ребус
Обо”язкове
Повторити вивчене про іменник