Тема: Диференціація звуків «с», «ш».
Лексична тема « Фрукти».
Мета:вчити учнів розрізняти звуки «с»,»ш» на слух,у вимові та на письмі. Знаходити місце цих звуків у словах (початок,середина,кінець).
Закріпити поняття «голосний», «приголосний»,»глухий»,»твердий»,поділ слів на склади. Удосконалити навички звуко-буквенного аналізу і синтезу. Розвивати фонематичний слух,пам'ять,зв'язне мовлення.
Обладнання:малюнки,літери,картки,індивідуальні дзеркала,схеми звукового аналізу,зошити.
Хід уроку
І Організаційний момент.
ІІ Повідомлення теми та мети уроку.
1 Повторення артикуляції звука «с».
2 Характеристика звука «с».
Свистячий,приголосний, глухий,твердий.
3 Артикуляція звука «ш».
- Перед дзеркалом промовляти звук «ш». Зверніть увагу на органи артикуляції.
4 Характеристика звука «ш».
Шиплячий,приголосний,глухий,твердий.
5 Співставлення «с-ш».
-Чим відрізняються зв.»с» від «ш»?
-Що спільного між ними?
6 Гра «Покажи літеру»
Я зачитую слова,в яких є зв.»с», «ш», а ви показуєте відповідні літери.
(Вишня,суниця,банан, ананас,арбуз, чорниця,смородина).
7 Назвати слова і визначити місце звука в слові.
Малюнки: абрикос,черешня,апельсин,груша.
-Як їх назвемо одним словом? (фрукти)
8 Звуковий аналіз слова: груша.
-Скільки всього звуків?
-Які голосні? Скільки?
-Які приголосні? Скільки?
-Які всі приголосні- тверді чи м'які?
-Викладіть схему слова кожен на парту.
9 Гра «Один-багато»
Назви фруктів в однині та множині: ананас,слива,вишня,суниця,груша, апельсин,смородина.
10 Записати слова у дві колонки «с»,»ш».
11 Гра « Утворити нове словосполучення»
Малюнки: лимон- лимонний сік
ананас-
смородина-
вишня-
яблуко-
виноград-
12 Добери потрібне слово.
На парті картки,на яких написані слова. Учні читають і добирають потрібні слова ( вишня-червона, апельсин-оранжевий….
ІІІ Підсумок уроку.