Тема: Застосування графічної анімації при створенні презентацій
Мета: продемонструвати нові можливості програми, розширити уявлення про графічні анімації;
розвивати вміння застосовувати отримані знання на практиці, пізнавальний інтерес до предмету;
виховувати сучасну творчу особистість, культуру роботи за комп'ютером.
Великосорочинська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Миргородської районної Ради
Полтавської області
Відкритий урок на тему:
«Застосування графічної анімації при створенні презентацій»
Підготувала:
Кучеренко Л.В.
вчитель інформатики
2015-2016 н.р.
Тема: Застосування графічної анімації при створенні презентацій
Мета: продемонструвати нові можливості програми, розширити уявлення про графічні анімації;
розвивати вміння застосовувати отримані знання на практиці, пізнавальний інтерес до предмету;
виховувати сучасну творчу особистість, культуру роботи за комп’ютером.
Хід уроку.
Добрий день діти! Щойно нас дзвінок покликав знову на урок.
Для того, щоб здобувати нові знання. Я бажаю вам успіхів в цьому навчанні.
Розв’язування кросворду.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
Н |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
І |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Ц |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
І |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ви бачите, отримали слово анімація. Отже, на сьогоднішньому уроці будемо знову говорити про анімацію.
Що ж таке анімація?
Які використовуються команди при додаванні ефектів?
Вход. Цей ефект визначає спосіб появи об'єкта на слайді.
Выделение. Ефект, який дає можливість акцентувати увагу на певному об'єкті.
Выход. Ефект визначає, яким способом об'єкт буде зникати зі слайду.
Пути перемещения. Дає можливість вказати шлях, вздовж якого буде переміщуватись об'єкт.
Повторимо, як створити анімацію для, наприклад, текстових об’єктів.
Вам було дане завдання, знайти цікаві факти про анімацію.
Випереджальне завдання. Скринька цікавинок (цікавих фактів про анімацію).
Анімація – вид кіномистецтва. Давайте здійснимо подорож в історію.
13 лютого 1895 року брати Луї і Огюст Люмьер запатентували перший апарат для отримання зображення, що рухалося.Історія появи винаходу за легендою така. Одного разу вночі Луї Люм'єра мучив головний біль. Біль не дала Луї заснути до ранку. Але до ранку був готовий задум нового пристрою, що складається з проектора з кулачковим механізмом для подачі перфорованої плівки з зображенням. Пройшло зовсім небагато часу після отримання патенту, і брати Люм'єр реалізували винахід комбінованої кінокамери в життя. Апаратура Люм'єрів, легка, зручна і порівняно недорога, швидко набула широкого поширення, і кінематограф став явищем світової культури.
Днем народження кіно вважають 28 грудня 1895 року. Тоді в паризькому «Гранд кафе» на бульварі Капуцинів брати Люм'єри представили широкій публіці перший у світі короткометражний фільм «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Глядачі настільки повірили в реальність того, що відбувається на екрані, що стали панікувати і втікати, боячись опинитися під колесами поїзда.
Демонстрація проводилася цілий день та тривала 20 хвилин, білет коштував один франк.
(Демонстрація уривка фільму «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота»)
Через ажіотаж довкола новинки Луї та Оґюст крутили кіноапарат до пізньої ночі. У перші п'ять днів їхній щоденний прибуток сягав нинішніх $8-10 тис. Брати невдовзі відкрили фабрику з виробництва обладнання для кінозйомки. Водночас влаштували європейське турне зі своїми фільмами - а їх назнімали понад 700. 3 січня 1897-го вони дісталися Києва. Кінотеатром слугував бальний зал Дворянського зібрання. Він стояв на місці сучасного Будинку профспілок на Майдані Незалежності.
Кіносеанси проходили під акомпанемент піаніно або саксофона. Винахід швидко розповсюджувався у Франції та Європі, а брати Люм'єр не могли конкурувати з новими художниками, що прийшли в кінематограф. Знявши в 1898 р. фільм «Страсті Ісусові», Л. Люм'єр заявив, що знімати кіно більше не буде.
Принцип анімації знайшли задовго до винайдення братами Люм'єр кінематографу. Бельгійський фізик Жозеф Плато, австрійський професор-геометр Симон фон Штампфер та інші вчені і винахідники використовували для відтворення на екрані зображень, що рухались внаслідок обертання диска чи стрічки з малюнками, систему дзеркал і джерело світла — ліхтар.
Слайд 14
28 жовтня 1892 року – в Парижі художник і винахідник Еміль Рейно скликав глядачів на нове, досі ніким не бачене видовище – «оптичний театр» (theatre optique). Талановитий винахідник вперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував рухомі картинки. Зараз ми б назвали цю подію народженням праобразом сучасних мультфільмів, і саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно.
Важко бути Богом? Так, нелегко … Нелегко бути Творцем!
Але чи таке можливо? Чи можна звичайній людині стати Богом?
Так, можна. І це реально тільки в одному випадку – якщо зайнятися мистецтвом анімації.
Але ж художники, літератори, драматурги, композитори, музиканти, актори, режисери кіно та театру, архітектори, – всі вони займаються творчістю!
Так, але тільки анімація об’єднує в собі всі ці мистецтва.
Тільки в анімації можна зобразити і оживити те, що бачиш внутрішнім поглядом тільки ти, придумати і перекласти в сценарій найнесподіванішу історію, або створити безсюжетну чарівну дію, озвучити, зіграти, зрежисирувати, створити простір нового світу, і в усе вдихнути життя. Адже слово анімація походить від латинського «аніма» – душа.
Уявіть собі абсолютно порожній простір, і все, що виникне і буде жити в ньому – абсолютно в вашій волі!
Повідомлення теми, мети.
Демонстрація презентації «Застосування графічної анімації при створенні презентацій» (в презентації використанні анімаційні картинки (gif - анімація))
Коментування:
Отже, ви маєте можливість до своїх проектів застосовувати, якщо доцільно – графічну анімацію. Але пам’ятайте, що зловживання анімацією говорить про непрофесійний підхід до створення презентації і відсутність смаку у її автора.
Запишіть будь-ласка, до зошита, як можна створити складну анімацію.
(Виділити об’єкт → Настройка анимации → Добавить эффект → задати параметри → аналогічно додати інший об’єкти, із списку вибрати: Запускать вместе с предыдущим)
Нагадуємо про техніку безпеки.
Практичне завдання
Матеріал до уроку шукати в папці РР на диску D
Відкрити програму MS PowerPoint. Створити нову презентацію, яка буде містити лише один слайд. Фоном слайду вибрати малюнок з папки Фон. Додати декілька (2-3) анімаційних об’єкти, до одного з них створити складну анімацію: переміщення із зміною розміру.
Показати вчителю. Зберегти у своїй папці під назвою Вправа_РР3.
Оцінювання результатів роботи учнів, коментування оцінок.
Рефлексія. Приклеїти долоньки в ту частину круга, яку вважаєте за потрібне.
Працюємо над проектом. При потребі звертаємось до підручника Розділ 2, п.2.1 – 2.5, а також до вчителя
Легенда. Жив годинниковий майстер. Був у майстра годинник, який бив кожну годину. Учень майстра запитав:
1