Конспект "Додавання і віднімання в межах 1000"

Про матеріал
Конспект "Додавання і віднімання в межах 1000" (розробки уроків за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ)
Перегляд файлу

Тема: Усне та письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000. Сл.1

Мета: закріпити знання усних та письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000; формувати вміння порівнювати іменовані числа та суми іменованих чисел, розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати логічне мислення; виховувати культуру математичного запису.

Обладнання: підручник, ТЗ, презентація,роздатковий матеріал.

Хід уроку

I. Організаційний момент Сл.2

Встало сонечко давно,

Зазирнуло у вікно.

На урок час поспішати,

Математику вивчати.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Вправа «Знайди зайве» Сл.3

746,872,467,10,238,837.

389,203,193,100, 99, 289.

736,51,737,888,999,246.

883,77,893,863,746,228.

  1. Хвилинка каліграфії Сл.4

Запиши каліграфічно цифри:

123.

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми продовжимо вчитись обчислювати вирази та будемо розв’язувати задачі.в межах 1000.

IV. Розвиток математичних знань

  1. Вправа «Пазли» на усний рахунок Сл.5

 

 

  1. Вправа «Знайди помилку». Сл.6

560+40=590

670-30=620

345+630=875

360+415=785

345-45=200

457+40=597

  1. https://learning.ua/content/taskicon/1707.png Сл.7-9
  2. Фізкультхвилинка Сл.10
  3. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»
  • На полювання пішли двоє батьків і двоє синів. Вони вбили трьох зайців. Як могло статися, що кожен з них приніс зайця? Сл.11

 Відповідь: це були дід, батько і син.

  • Назвіть п’ять днів підряд, не вживаючи чисел та назв тижня. Сл.12

 Відповідь: позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.

  • Морква важить стільки, скільки важать дві редиски. Що важче: 3 моркви  або 5 редисок? Сл.13

 Відповідь: якщо одна морква важить стільки, скільки дві редиски, то три моркви важать стільки, скільки 6 редисок. Отже, три моркви важчі, ніж 5 редисок.

 

V. Підсумок уроку

— Які завдання уроку, на ваш погляд, були найцікавішими? найскладнішими?

— Якими правилами ви користувалися під час обчислень?

 

  1. VI. Домашнє завдання
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Науменко Анастасія Геннадіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 грудня 2020
Переглядів
6463
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку