Конспект фронтального логопедичного заняття "Подорож до осіннього лісу"

Про матеріал

Вікова група: старша

Розділ програми: лексико - граматична будова мовлення + звукова культура мовлення + розвиток зв'язного мовлення

Вид заняття: тематичне

Тип заняття: фронтальне


Перегляд файлу

 

Дата проведення: 

Вікова група: старша

Розділ програми:  лексико - граматична будова мовлення + звукова культура мовлення + розвиток зв’язного мовлення

Вид заняття: тематичне

Тип заняття: фронтальне Тема:  ПОДОРОЖ ДО ОСІННЬОГО ЛІСУ

Програмовий зміст: Корекційно - розвиваючі завдання:

-     розвивати увагу, мислення;

-     розвивати дрібну моторику та зорово – просторовий гнозис;

-     розвивати фонематичний слух; - укріплювати м’язи обличчя

Корекційно - навчальні завдання:

-     закріплювати уявлення про осінь та осінні явища;

-     активізувати словник по темі осінь;

-     закріпити узагальнюючі поняття «гриби», «перелітні птахи», «тварини» - закріплювати поняття «голосний», «приголосний» звуки, їх умовні позначення, уміння розрізняти їх на слух; Корекційно - мовленнєві завдання:

-     вправляти в утворенні прикметників від іменників;

-     вправляти у складовому та звуковому аналізі слів різної структури;

-     вправляти у складанні речень за заданою графічною моделлю ;

-     закріпити вміння добирати спільнокореневі слова до заданого слова;

-     вправляти у поскладовому читанні при розгадуванні ребусів;

-     повторити вивчений вірш;

-     продовжувати вчити у складанні речень за схематичним наочним планом та об’єднанні їх у зв’язну описову розповідь Корекційно - виховні завдання:

-     виховувати інтерес до пізнавальної діяльності;

-     виховувати вміння слухати товариша;

-     виховувати  ініціативність, самостійність, любов до живих об’єктів природи; Матеріал:

Розвиваюче середовище: навчальна зона

Демонстраційна  наочність: «Слова - родичі», мнемотаблиця до вірша, «Розклади гриби у кошики» 

Роздавальний матеріал:  олівці прості і кольорові, листочки зі схемами, поролонові м’ячики, пальчикові масажери

Художнє слово: вірш А. Житкевич «Листопад», вірші  для пальчикової гімнастики і самомасажу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

I. Організаційна частина

1.   Діти у нас сьогодні незвичайний день. До нас завітало багато гостей. Давайте  подаруємо їм  свої посмішки та привітаємось. Привітання:

Доброго ранку сонце привітне,

Доброго ранку небо блакитне,

Доброго ранку в небі пташки,

Доброго ранку маленькі дубки,

Доброго ранку тобі і мені

2.   Діти вам подобається подорожувати?   

3.   Діти я пропоную відправитись у подорож до осіннього лісу? 

Щоб до лісочку нам  прийти

Треба осінні слова знайти 

Листочок передавай –

Осіннє слово називай

Хто підібрав осіннє слово, проходить і сідає на стілець – пеньочок.

  II. Основна частина

1. Хто нас зустрічає на лісовій галявині?   Це ж сонечко. Скажемо для сонечка компліменти. (тепле, ласкаве, лагідне, ніжне) Сонечко хоче поділитись з нами своєю силою, щоб легше було нам подорожувати

Сонечко, миле,                                      кругове поглажування  долоней, почергово Поділись своєю силою!

Прокидайтесь, промінці                         розтирання долоней   

Зігрівайте пальчики.

А тепер зробимо масаж обличчя. 

 Самомасаж   м’язів обличчя:

Сонечко посміхнулось,                         поглажування лоба подушечками пальців

До лоба  доторкнулось                                 від середини до скронь 

Промінцями провело                                        7-8 р І погладило, погладило 2р.

 

Сонечко посміхнулось,                          поглажування щік: від  носа до скронь До щічок доторкнулось,

Промінцями провело, 7-8 р

И погладило, погладило 2 р.

 

Сонечко посміхнулось,

До  губок   доторкнулось                      поглажування підборіддя від середини                                                          

Промінцями провело                                                7-8 раз

И погладило, погладило 2 р.

2. Дивіться до нас на галявину прилетів легкий осінній вітерець. Вітерець теж хоче поділитися з нами своєю силою, щоб ми були здоровими та бадьорими:

 А для цього вітерець приніс нам масажери –помічники. 

Самомасаж м’язів обличчя  масажерами,   на вказівних  пальцях обох рук.

Вітерець посміхнувся,                                поглажування лоба від середини

 До лоба доторкнувся.                                  до скронь    7-8 раз

Його вітер обдував Та поглажував, поглажував – 2р.

 

Ветерець посміхнувся, поглажування щік від  

До щічок  доторкнувся,                                   носа до скринь  7-8 раз

Щічки вітер обдував Та поглажував, поглажував – 2 р.

 

І за губки не забув, поглажування підборіддя 4- 5 р

Він і їх погладив

3. Подякуємо сонечку та вітерцю. Та будемо вирушати далі. Подивіться, що це за чарівна галявина. На ній дуже багато грибів. Давайте доберемо слова

– родичі до слова «гриб» - гриби, грибочок, грибниця, грибник, грибний. Згадаємо назви грибів:

-         Як називається гриб, який росте в бору? Боровик  - Як називається гриб, який росте під березою?

-         Який гриб, кажуть можна їсти в сирому вигляді?

-         Який гриб називається так, як тварина?  

-         Який гриб росте на пеньках?

-         У якого гриба шапочка, немов змащена маслом?

-         Візьмемо у кошик груздь.

-         Які гриби не можна брати у кошик? (мухомор, бліда поганка)

4.       «Розкладемо гриби по кошикам» - складовий аналіз слів: боровик, підберезник, маслюк, груздь, сироїжка, лисичка.

5.       Що це  звучить?  Спів пташок. Спів чути, а де пташки. Розшифруємо назви пташок. Ребуси: УТОЧКА, АИСТ, ЛАСТОЧКА, ГРАЧ. (назвіть назви пташок українською мовою) Це які пташки? (перелітні) Яких перелітних  птахів ви ще знаєте?   

6.       ЗАС: ГРАК, ШПАК, ЛЕЛЕКА, ЛАСТІВКА

Фізхвилинка  Діти, в лісі крім птахів, кого ще можна зустріти. «Які  тварини заховалися?»  Лісові звірята запрошують нас відпочити. Потанцювати з ними.  

7.       Діти подивіться, які гарні осінні листочки. Листочок з берези – березовий, з дуба – дубовий, з клена – кленовий , з тополі – тополиний, з липи – липовий,  з каштана – каштановий. Що восени роблять листочки: висять, жовтіють, червоніють, падають, летять, кружляють.  Як називається осіннє явище, коли листя опадає? (листопад)

8.       Слово листопад особливе так ще називається осінній місяць.

9.       Розповідання вірша «Листопад» А. Житкевич.

Осінь, осінь, листопад,

Жовте листя стелить сад, За моря в краї далекі Відлетіли вже лелеки.

Хмари небо затягли,

Вітер віє з-за гори,

Ходить осінь листопадом,

Жовте листя стелить садом.

10.   Листочки принесли нам схеми речень. «Склади речення за схемою» . Діти подивіться у нас вийшла справжня розповідь про яку пору року? 

 

11.   Осінь дуже щедра пора. Вона дарує людям багато подарунків. Ось і зараз осінь пропонує нам  плоди з лісової яблуньки. Пальчикова гімнастика з поролоновими м’ячиками.

М’ячик міцно пожимаю 

       І долоньку поміняю.                         

 

«Здраствуй, мій любимый м’ячик!»  Скаже зранку кожен пальчик.         

 

По рукам круги катаю,  Нікуди не випускаю.

       Вперед – назад його качу; Вправо-вліво — як хочу.

 

Ось пограємо в футбол  Та заб’єм в долоньку гол.

 

III. Заключна частина. Рефлексія  Пальчики розім’яли, а тепер давайте згадаємо, що ми бачили в казковому, осінньому лісі: сонечко, вітерець, грибочки, пташок, листочки. А тепер намалюйте, який у вас настрій після нашої подорожі. Давайте поділимося добрим настроєм з нашими гостями, подаруємо їм смайлики. А нам вже час повертатися до групи та розказати нашим друзям про цікаву подорож.

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
2 липня 2018
Переглядів
3671
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку