Вікова група: старша
Розділ програми: лексико-граматична будова мови
Вид заняття: тематичне
Тип заняття: заняття-гра
Вікова група: старша
Розділ програми: лексико-граматична будова мови
Вид заняття: тематичне
Тип заняття: заняття-гра
Тема заняття
Програмовий зміст:
Корекційно-розвивальні завдання:
Корекційно-навчальні завдання:
Корекційно-мовні завдання:
Корекційно-виховні завдання
1.Організаційний момент
Славно восени у лісі, падають листочки.
На галявинці у річки зібралися грибочки.
Пальчикова гімнастика " Гриби"
Раз, два, три, чотири, п'ять! ми йдемо гриби шукати.
Цей пальчик в ліс пішов, цей пальчик гриб знайшов .
Цей пальчик чистити став, цей пальчик смажити став,
Цей пальчик сів та все з'їв, Тому і потовстів.
2"Назви, що за гриб"
3. Гра з м'ячем "Великі- маленькі" В лісі ростуть великі гриби і маленькі.
4. Вправа«Четвертий зайвий»
5.Физхвилинка"По гриби"
Усі звірятка на галявині Йдуть по кругу, взявшись за руки.
Шукають грузді і вовнянки.
Білочки скакали, рижки зривали Скачуть навприсядки, Зривають " гриби". Лисичка бігла, лисички збирала. Біжать, збирають " гриби".
Скакали зайчатки, Шукали опятки. Скачуть, зривають " гриби"
Ведмідь проходив, Мухомор роздавив Йдуть перевалюючись, тупають правою ногою.
6.Важний, відважний, головний начальник усіх грибів вирішив перевірити, що ми знаємо про гриби - коректурна таблиця.
- Які гриби бачиш, назви.
- Назви отруйні гриби, опиши їх розташування.
- Які зображені овочі?
- Що зайве в 4 ряду?
- Хто сховався під грибком?
- Хто сидить на грибку?
- Що робить їжак в 5під'їзді на 3 поверсі?
- Що робить їжак в 3 під'їзді на 2 поверсі?
- Що робить їжак в 3 під'їзді на 1 этаже?
- Що зайве на 1 поверсі?
- Який гриб називається також, як і тварина? Що кругле?
- Без чого не ростуть рослини?
- Назви предмети, в назві яких 1-3 склади?
- Назви предмети, яких багато
7.Висновок. Рефлексія