Конспект інтегрованого уроку математики та ЯДС 1 кл.

Про матеріал
Інтегрований урок математики і ЯДС Тема :Компоненти дії додавання. Знаходження суми чисел за малюнками. Дорога і транспорт. Номери телефонів екстрених служб . Мета: формування предметних компетентностей: удосконaлювaти навички розв’язувaння прикладів на додaвaння і віднімaння в межaх 10; ознайомити з назвами компонентів дії додавання; учити користуватися термінами «перший доданок», «другий доданок», «значення суми». Розвивaти нaвички розпізнaвaти геометричні фігури. Розвивaти пам’ять, увaгу, творчі здібності, старанність; прищеплювати інтерес до уроків математики. Ознайомити учнів зі словами — назвами транспорту; активізувати знання лексики та уміння будувати зв’язне висловлювання; розвивати мовленнєву активність, творчу уяву, спостережливість, пізнавальний інтерес; прищеплювати навички ввічливої поведінки в транспорті; повагу до людей різних професій.
Перегляд файлу

Інтегрований урок математики і ЯДС

Тема :Компоненти дії додавання. Знаходження суми чисел за малюнками.

Дорога і транспорт. Номери телефонів екстрених служб .

Мета:  формування предметних компетентностей:

удосконaлювaти навички розв’язувaння прикладів на додaвaння і віднімaння в межaх 10; ознайомити з назвами компонентів дії додавання; учити користуватися термінами «перший доданок», «другий доданок», «значення суми». Розвивaти нaвички розпізнaвaти геометричні фігури. Розвивaти пам’ять, увaгу, творчі здібності, старанність; прищеплювати інтерес до уроків математики.

Ознайомити учнів зі словами —  назвами транспорту; активізувати знання лексики та уміння будувати зв’язне висловлювання; розвивати мовленнєву активність, творчу уяву, спостережливість, пізнавальний інтерес; прищеплювати навички ввічливої поведінки в транспорті; повагу до людей різних професій.

Формування ключових компетентностей:

вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі  та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;

громадянської – поважно ставитися до людей, до  самого себе

Обладнання: предметні малюнки із зображенням транспорту; іграшки (літак, машина, корабель); сюжетні малюнки за темою «Транспорт»; розрізані листівки у конвертах (за кількістю груп),

демонстраційний матеріал персонажів мультфільму «Фіксики», розатковий матеріал для роботи в групах сигнальні картки, дидактичний матеріал для роботи в парах; конструктор LEGO, ілюстрaції, мaтеріaл для  роботи біля дошки, робочі зошити.

Тип уроку: комбіновaний

Освітні гaлузі: мaтемaтичнa, здоров’язбережувaльнa,соціальна.

                                          

Хід заняття:

І. Організаційна частина.

Добрий день!В добрий час!

Рада діти бачить вас.

А ви готові працювати?(так)

Додавати й віднімати?(так)

Вчасно руку піднімати?(так)

Знання нові добувати?(Так)

-Просигналізуйте з яким настроєм ви прийшли на урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Хто з вас любить мультфільми?

(Звучить музика із мультфільму «Фіксики»)

Сьогодні до нас на урок завітали маленькі непомітні чоловічки, яких нібито немає , на зріст вони низькі. Як ви думаєте, хто вони?(Фіксики)

Сімка, Нолик, Мася,Ігрик, Шпуля.

-А кого не вистачає?

(Фаєра , Верта, Татуса,Дедуса)

-Вони принесли нам завдання і якщо ми їх виконаємо , отримаємо у подарунок помогатор.

-А що таке помогатор?

-Щоб отримати помогатор, нам потрібно бути на уроці якими?(уважними, творчими, старанними)

- Перше завдання від Сімки .Гра «Таємне число»

-Я тримаю картку із числом. Здогадайтеся ,яке це число,якщо воно наступне до числа:5, 3,1,2.

-Тепер на моїй картці число, яке стоїть безпосередньо перед числом :4,6,3,5.

-Із цим завданням справилися, але це ще не все.

-Ще й загадки Сімка для нас приготувала.

 

1.Колеса,руль, педалі й шини-

Нема простішої машини .

Сідай і рухайся вперед .

Не підведе …(велосипед)1-виставляю

2. Цей справжній трудівник

За розкладом трудитись звик.

Весь день він не спиняє біг.

Везе людей і в дощ, і в сніг.

(Автобус)2

3.Він мчить у день погожий ,

Він на птаха дуже схожий,

Бо і хвіст і крила має,

Тільки зерна не дзьобає.

(Літак)3

4. Будинок величезний по морю пливе –

Людей на собі через хвилі везе.

(Корабель)

4

5.Ця машина кількатонна

Возить вантажі невтомно.

Величезний кузов має.

В нього вантажі складає.

(вантажівка)5

-Яке слово-відгадка стоїть перше?(велосипед)

-Яке останнє?(вантажівка)

-Назвіть сусідів слова –відгадки під №3(автобус і пароплав)

-Скільки предметів знаходиться праворуч?(3)

-Скільки ліворуч?(2)

-Якщо я їх поставлю поруч,то скільки їх стане разом?(5)

-Яким узагальненим словом ми можемо назвати цю групу предметів?(Транспорт)

-Який із цих видів транспорту вам знайомий?

-А хто вміє їздити на велосипеді?

ІІІ.Оголошення завдань уроку

-Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося із видами транспорту, а також із новими математичними термінами .А якими саме, ви зараз дізнаєтеся , якщо пограєте у гру із Татусем.

3.1.Гра «Знаю», «Не знаю», «Хочу дізнатися»

-Я прочитаю слова ,які ви бачите на дошці, а ви будете казати чи ви знаєте таке слово чи не знаєте і чи хочете дізнатися.

(На дошці)

Число   Додавання   Плюс    Доданок   Цифра     Віднімання   Мінус   Сума

-Які слова ми не змогли пояснити ?Чому?(Бо ми цього не вивчали)

-Але сьогодні на уроці ми дізнаємося про значення цих слів.

4.Вивчення нового матеріалу.

-Покладіть перед собою  2 автобуси  і  4 велосипеди .

-Скільки всього предметів ?(6)

-Як дістали?(Додали)

-Хто може скласти приклад ?(2+4=6)

-Ми виконали дію додавання і результаті отримали суму .Сума  = 6

(Вивішую слово сума під 6)

-Які два числа ми додавали?(2і4)

-Вони мають свої імена .Число ,що додають ,називають доданками.Щоб відрізнити їх за порядком ,говорять:перший доданок і другий доданок (вивішую)

-Назвіть перший доданок -2(прикріплюю на дошці)

-Назвіть другий доданок -4(прикріплюю на дошці)

(Праворуч записана сума)

-Цей запис можна прочитати так :сума чисел 2 і 4 дорівнює 6

-Хто бажає прочитати сам цей запис?(дітки читають)

-Верта дуже уважна і помітила,що нам потрібно зробити гімнастику для очей, щоб трішки відпочити.

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ,

-Наступне завдання від Масі.

Вправа «Знайди зайве»

-Що зайве?( ставлю запитання до тих пір, поки не залишиться 3 предмети)

1-Мобільний телефон, бо він не належить до транспорту.

2-Велосипед,бо в нього немає мотора.

3-Автобус-,томущо пристосований до перевезення великої кількості людей

4-автомобіль, бо решта машин мають сирену.

-Як називають машини, що залишилися? (пожежна,швидка,поліцейська-це машини служби порятунку,спеціальні машини.

-Навіщо цим машинам сирена?

-За якими номерами потрібно телефонувати,щоб викликати ці служби?

(101- Пожежна частина(МНС)

102-Поліція

103-швидка допомога)

-Третє завдання від Фаєра. Він пропонує пригадати як ми пишемо цифри ,що складають числа-номери служб порятунку.

0,1,2,3

-Відшукайте сусідів числа 2 і  запишіть каліграфічно у свій зошит.

Не забуваємо, що ми дбаємо про свою поставу. Тому, 

 Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу.

Спину рівно я тримаю.

Анітрохи не зігну.

-Обведіть цифри, які вам подобаються найбільше.

-Давайте подивимося хто ж тепер пропонує нам своє завдання.

(Дедус)

Логічні задачі

Дорогою їхали автомобілі. Ліворуч 4 і праворуч 3 автомобілі .

Скільки ж автомобілів рухалися по дорозі?

(Робота в групах)

-Знайдіть у себе на партах пазлик із зображенням цифри. Об’єдайтеся у групи .-Кожна група виходить до дошки і складає приклад до цієї задачі.

(Групи працюють на дошці, виклавши приклад 4+3=7)

-А хто може пригадати як називаються компоненти дії додавання.

(Доданок,доданок,сума)(Кажуть один одному на вушко ,потім вголос)

Дихальна  гімнастика .

 «Вітер надуває вітрила»

(Дітям пропонується подути на серветку - вітер надуває вітрила. Запропонувати спробувати різну силу вітру - подиху.)

-Завдання від «Нолика»

-Відгадайте загадку:

Що за чудо – довгий дім,

Пасажири є у нім.

Все взуття його з резини,

А харчується бензином.

(Автобус)

-Хто керує автобусом?(Водій)

-Як називають людей,які їдуть в автобусі?(Пасажири)

-А може ви ще й знаєте правила поведінки пасажирів у автобусі?

-Погляньте на автобус, в якому у віконечках видно пасажирів, але не усіх. Давайте запишемо у віконечках «пасажирів»,яких не видно.

(на дошці зявляються числа,що були пропущені,здійснюється самоперевірка)

 

Руханка «Колеса  автобуса крутяться» від  Маленького автобуса Тойо.

Робота в парах.(На картках)

-Маленький недосвідчений Автобус Тойо з друзями у своїй автошколі  навчаються  мистецтва водіння,а от з математикою вони не зовсім знайомі. Тож попросили нашого маленького друга Ігрека, щоб він допоміг.

У свою чергу Ігрек пропонує нам гру «Постав машину в гараж»

(На дошці –«гаражі», у дітей- малюнки з прикладами .Завдання :поставити свою машину у відповідний гараж

 

   6                             8                              5                     7

 

(На машинках написано приклади:     6+2    4+1    3+3     5+2

-Для того, щоб Автобус Тойо переконався, що ми уважно і вправно можемо працювати у зошитах , ми виконаємо наступне завдання.

Будемо разом складати вирази, обчислювати їх , а у зошит записувати самостійно.

(На дошці виставляю 4 літаки , потім 3 гелікоптери, дітки читають перший доданок 4, другий доданок-з, сума- 7, а яким способом можна ще прочитати цю рівність ?( До 4 додати 3 дорівнює 7)

 

Робота з презентацією «Гра «Четвертий зайвий»

На екрані Човен, Кораблик, Парусник, Автомобіль - зайвий автомобіль. ,бо це наземний транспорт, а решта –водний.

Гелікоптер, Літак, Повітряна куля ,автобус - зайвий автобус-бо це теж наземний транспорт, решта - повітряний.

Автобус, автомобіль, трактор, літак- зайвий літак.

-То давайте підсумуємо ,на які види поділяється транспорт?

Наземний, повітряний, водний.

-Щоб закріпити свої знання , давайте попрацюємо у зошиті на ст. 29.

 

Руханка «А ти прикольний ?»

Робота з рідручником ЯДС ст.34,35

Гра «Фейк чи правда?»

-Я називатиму вам твердження. Якщо правда ,показуємо зелену цеглинку. Якщо фейк - червону.

1.Транспорт-це засіб пересування?(Так)

2. Автобус-це вид повітряного транспорту?(Ні)

3. Корабель- це наземний транспорт.(Ні)

4.Човен –це транспорт, що пересувається по воді?(Так)

5.Водний транспорт пересувається по землі?(Ні)

5.Увесь транспорт розділяють на 4 групи?(Так)

6.Транспорт приносить людям тільки користь?(Ні)

 

Робота з Т- таблицею

ЗА                           ПРОТИ

 

Гра «Бувальщина і небувальщина»

Діти слухають речення і визначають: чи може так бути. Якщо не може, то слід відредагувати речення.

Потяг пливе по морю, тому що він морський транспорт

Корабель мчить в повітрі, тому що він повітряний транспорт .

Літак їде по рейках тому що він залізничний транспорт

Таксі перевозить каміння тому що це вантажний транспорт.

Вантажівка перевозить людей, тому що це пасажирський транспорт

Гра «Пантоміма»

Літак – діти розставляють руки в різні сторони і «летять»;

  човен – діти зігнувши руки в ліктях «гребуть»;

  мотоцикл – тримають «руль» та інше.

. Зaключнa чaстинa. Рефлексія

–Як називають числа, що додають? (Доданки)

–Як називають результат дії додавання? (Сума)

Грa «Мікрофон»

-Чи цікaво вaм було прaцювaти нa уроці?

-A яке із зaвдaнь, нa вaшу думку, було нaйцікaвішим?

Кольорогрaмa із Lego.

Якщо сподобався урок діти піднімають зелені цеглинки; не зовсім задоволені уроком – жовті цеглинки; незадоволені – червоні.

 

 

C:\Users\btc\Desktop\Без названия.jpg

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 листопада 2022
Переглядів
418
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку