Урок математики 1 клас "Число і цифра 9"

Про матеріал
Розробка уроку з математики 1 клас "Число і цифра 9. Порівняння чисел в межах 9". Учні знайомляться на уроці з числом і цифрою 9. Знаходять місце цифри в числовому ряду. Допомагає дітям лікар Айболить
Перегляд файлу

Тема.  Число  і цифра 9. Порівняння чисел в межах 9. Написання цифри 9. 

Мета: Знайомство з числом 9, його складом, написанням цифри 9.

Завдання:

Навчальні: формувати знання про склад числа, вміння писати цифру, рахувати в межах 9;

- складати й віднімати на числовому відрізку, порівнювати числа.

Розвиваючі: розвивати спостережливість, зорову слухову пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;

Виховні: виховувати активність, повагу один до одного, дисципліну, самостійність, бажання вести здоровий спосіб життя.

 

Хід уроку

1. Емоційний настрій. Організація початку уроку.

 

1. Відновити числовий ряд.

- Що можете сказати? (Числа стоять не по порядку, втратили свої місця.)

А  

ї

б

про

л

і

т

2

3

4

5

6

7

8

- Розставте числа в порядку зростання, і ви дізнаєтеся, хто прийшов до нас у гості на урок.

- Як будемо розставляти? (Від найменшого до найбільшого.)

- Хто ж наш сьогоднішній гість? (Айболить )

- Ви всі любите тварин? Багато з них беззахисні, а деяких видів на Землі залишилося дуже мало. І тому людям потрібно піклуватися про них, берегти їх.

2. Орієнтація в числовому ряду

- Айболить просить вас допомогти йому підготуватися до прийому хворих. Розставити ліки на свої місця. Учні з допомогою віяла показують відповіді.

- Покажіть число, яке стоїть між 3 і 5.

- Покажіть наступне число 5.

- Покажіть попереднє число 4.

- Яке число стоїть зліва від 3.

- Яке число стоїть справа від 6.

3. Підсумок

- Ці знання знадобляться нам на сьогоднішньому уроці.

3. Постановка проблеми. Відкриття нового.

- До Айболиту прийшло багато звірів на прийом і він просить у вас допомоги.

1) Запишіть приклади і вирішите їх за допомогою числового відрізка

На дошці записані приклади і ілюстрація числового ряду

4 + 2=

(Починаю працювати від числа 4. Треба +2 ,значить, буду рухатися по числовому ряду вправо на 2 кроку.)

7 - 3 =

6 + 3 =

- Ви змогли виконати завдання? (Немає)

- Чому виникло утруднення? (Немає числа 9 на відрізку. Ми не знаємо це число. Не можемо порахувати, т к. вивчили цифровий промінь до 8, і число 9 поки не вивчали)

4. Формулювання теми уроку. Постановка завдань.

- Як ви думаєте, яка тема сьогоднішнього уроку. (Число 9. Цифра 9. - відкривається картка з темою уроку)

- Які цілі ви поставите? Чому вчитимемося? (Вчитися писати цифру 9, отримувати число 9. Дізнатися склад числа 9)

Руханка

- Ой! Від радості один метелик не втримався і впав вам на голівку.

Погладьте його: обережно, не злякайте!

Потім він перебрався на лобик, скотився на носик, перестрибнув на щічку, забрався за комір - погладьте його і там. Добрався до животика, а потім сховався під п'ятою.

Зловіть його, посадіть на долоньку, прикрийте, щоб не втік. Що ж, здоровому до метелика пора повертатися додому... Давайте відпустимо його і помахаємо слідом!

5. Відкриття нових знань

Щоб успішно впоратися з завданням, необхідно згадати порядок вивчення числа.

1. Визначити кількісно число 9.

2. Визначити місце положення числа 9 на числовому промені.

3. Навчитися писати цифру 9.

1. Визначити кількісно число 9.

- Якщо б вам запропонували показати число 9, як ви б це зробили? (9 паличок, 9 кружечків, 9 точок на доміно)

1р.- «доміно»

2р.- круги

3р. - паличками

* дослідження дітей

Таємничу силу приписували числа 9: в одні часи добру, в інші - недобрий. «У дев'ятки не буде шляху», - говорили у давнину. Останнім числом рахунку було число 8, а за ним - щось таємниче, дивне...

В російських народних казках дія відбувається у «тридев'ятому царстві, тридесятому державі», за «тридев'ять земель».

Стародавні греки числа приписували добру славу. Тому що вони вже давно вміли рахувати до дев'яти, і це число їх більше не лякало.

Наді і Саші! Вам цікаво, що сказано про ваші імена в стародавніх книгах? Ваші імена пов'язані з цим числом. Ви дуже талановиті.

Можете навіть стати лідером. Якщо ви будете розвивати в собі чудові якості, успіх до вас обов'язково прийде!

Ми з вами кількісно представили число 9, що належить зробити тепер?

2) Місце чисел на числовому відрізку

- Де в ряду чисел місце числа 9? (Праворуч від 8)

- Чому справа? (Тому, що наступне число більше 8.)

- За яким числом слід число 8? (Число 9 слідує за числом 8)

- Як отримати число 8? (Треба до 8 додати 1)

- Можемо на числовому відрізку позначити знаком число 9? (Ні, не вміємо писати цифру 9.)

3) лист цифри 9

- Яка цифра означає число 9? (Цифра 9)

- Як ми розрізняємо поняття число і цифра?

Для позначення кількості

Ми використовуємо число, його величність!

Цифра - значок для написання,

Швидко впораємося із завданням!

- А на що схожа цифра 9?

- Як пишеться цифра 9?

( Учитель пояснює)

- Перш ніж приступимо до листа, згадайте, як повинні сидіти за партою.

- Як контролювати відстань від очей до прописи? Як маємо пропис на столі?

-Приступимо до листа.

Потренуйтеся в написанні.

* обведи в повітрі;

* «напишіть» на долоньці

( Діти записують цифру в прописах. Індивідуальна допомога вчителя.)

Підкресліть саму красиву цифру .

4) - Повернемося до числовому відрізку. Тепер ми можемо позначити число 9 на відрізку цифрою?

А як же лисичка, тепер ми можемо їй допомогти?

6. Підсумок уроку.

- Згадайте, якою була тема нашого уроку.

- Чи досягли мети уроку?

- Що нам допомогло?

- З яким настроєм закінчуєте урок?

- Що сподобалося на уроці?

- Кому можете сказати спасибі?

- Труднощі були? Є над чим працювати ще?

- Як ви гадаєте, як ми попрацювали?

- Оцініть свою роботу.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 листопада 2022
Переглядів
756
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку