Тема: Склад числа 8.
Мета: розглянути всі варіанти складу числа 8, навчати складати рівності на додавання в межах 8, розвивати мислення, вик. старанність.
Хід уроку
Жив був дід цифроїд
Їв він цифри на обід
Ось поїв і наші з чаєм
Встав, яких не вистачає
1. « Математичні сходинки»
2. Гра « Полічи з м’ячиком»
Від 6 до 9, від 2 до 5…
2 а) Гра « Число заблукало»
3. Робота з математичним віялом:
4. Гра « Рухомі цифри»/ Картки зворотнього зв’язку
5. Повторення складу чисел
Гра « Засели будиночок»
До нього ще один пристав
Скільки всього дятликів
Знищуватимуть шкідників?
( 1+ 1 = 2)
Прилетіли три синиці
Ще одна летить в садок
Скільки разом всіх пташок?
( 3 + 1 = 4)
Посідали на балкони
Хоче хлопчик їх зігнать
Скільки птахів там сидить?
( 3 +3 = 6)
Посварилися дві сойки
На їх шум ще шість примчало
Скільки разом усіх стало?
( 2 + 6 = 8)
На ялинці – снігурі
Тут один і два є там
Дайте лік всім снігурам
( 1 + 2 = 3)
Два голуби, три горобці
Вам треба їх порахувати
І відповідь записати
( 2 + 3 = 5)
Прилетіло п’ять пташок
Дві пізніше прибуло
Скільки пташок усіх було?
( 5 + 2 = 7)
2, 4, 6, 8, 3, 5, 7.
Хто вірно написав математичний диктант, встаньте.
А хто помітив про кого були всі математичні задачі? ( Про пташок)
Яких ви знаєте перелітних пташок? А зимуючих?
Повідомлення учнів про осілих та перелітніх птахів
4,Порівняння чисел у межах 8
За таблицею з дошки, учні записують у зошити
8 > 7 8 > 1
6 < 8 2 < 8
А для того, щоб дізнатись, що саме вам треба дістати – відгадайте загадку
Восени я дозріваю,
Наче мед, солодкий маю.
Для всіх яблучок подружка
Я смачна жовтенька…(грушка)
Працюйте в парі, тобто викладайте посередині 8 груш. А тепер уявіть, що у вас є два кошики зліва ( 1 варіант) і справа ( 2 варіант).
Покладіть зліва 1 грушу. Скільки буде справ? (7)
Тобто 8 – це 1 і 7. ( Аналогічно далі)
1 і 7
2 і 6
3 і 5
4 і 4
5 і 3
6 і 2
7 і 1
Це і є склад числа 8.
Гра « Так і ні».
Завдання 1 – усно.
Завдання 3 і 4 з підручника письмово.
Завдання 5 усно + таблиці з дошки.
Монети – складаємо приклади.