клас
Тема уроку.
Повторення вивченого про додавання і віднімання круглих чисел. Задачі на знаходження невідомого від'ємника.
Мета уроку.
Вправляти учнів у додаванні круглих чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого від'ємника; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички вміння розв’язувати задачі; виховувати самостійність, працьовитість, почуття товариськості, взаємодопомоги.
Обладнання.
Улюблені іграшки дітей, геометричні фігури, предметні малюнки тварин , роздатковий матеріал для самостійної та групової роботи, малюнки до задач, малюнок сонечка та хмаринки.
Хід уроку
1. Ранкова зустріч
Доброго ранку, сонце привітне,
Доброго ранку, небо блакитне,
Доброго ранку, друзі шкільні,
Доброго ранку тобі і мені.
Привітаємось. Я- з вами,
Ви - зі мною і з гостями.
Всі до мене поверніться.
Один одному всміхніться,
Ми сідаємо за парти -
Урок уже почати варто.
УЧИТЕЛЬ. Сьогодні ми проведемо урок мудрості. На цьому уроці кожен з вас буде великими математиком, а допомагатимуть вам ваші м’які друзі. Візьміть їх до рук. Від них віє спокоєм і теплом. Ваша іграшка сьогодні на уроці допоможе нам створити симфонію чисел.
МАТЕМАТИЧНИЙ РЕБУС.
а у д м р о с а в
50 20 30 10 40 70 60 80 90
-Якщо ви зараз у правильному порядку поставите числа , то до нас завітає поважна гостя.
-Хто готовий показати свій ряд чисел? (Учень працює біля дошки).
-Рахуємо всі. Як звати нашу гостю? (Мудра сова)
Учитель демонструє малюнок сови.
- Так , це мудра сова. Вона прислала нам лист. Послухайте його.
ЛИСТ ВІД СОВИ.
Доброго дня, любі діти! Запрошую вас до нашої лісової школи і прошу вас допомогти. Ви такі уважні і кмітливі.
Навчіть моїх звірят не ледаркувати і старанно працювати. Я знаю ,що на ваших партах м’які іграшки, отже ви любите звірят. Покладаю на вас великі надії.
2.Актуалізація опорних знань (мандрівка до лісової школи).
1). Гра "Повітря - колесо".
- Поїдемо до лісової школи автобусом, але щоб він зрушив з місця, треба підкачати колеса.
- Порахуйте десятками до ста.
- Пограємо в гру "Ланцюжок".
Перший учень називає двозначне число і передає естафету своєму сусідові. Той визначає, скільки в числі десятків і скільки одиниць. Наступний учень знову називає двоцифрове число і передає естафету іншому гравцю.
- Доповніть до 20-ти число: 18, 15, 7, 19, 6, 1.
- Розкладіть на доданки число:4,3,5,6, 8.
- Розумнички, завдяки вашим знанням автобус своєчасно вирушив у дорогу.
2). Гра "Склади приклад".
- Ми під’їхали до лісу. Вийшли з автобуса. А над лісом дощові хмари. Щоб нашій подорожі не перешкоджав дощ, зберемо краплинки і розв'яжемо приклади. Але спочатку згадаємо, як називаються компоненти дій.
- Як називаються числа при додаванні?
- Як називаються числа при відніманні?
20- 30+ 90+
10+ 50- 10-
30 10 70 (40, 70, 30)
- Молодці! Завдяки вам знову засяяло сонечко на небі!
- Які фігури утворили наше сонце? (круг, трикутники)
3.Каліграфічна хвилинка. Математичний диктант.
Учні (хором)
1). Урок продовжим без зупинки каліграфічною хвилинкою.
-Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, яку цифру ми будемо писати.
П’ять братів- п’ять силачів.
Хоч і здаються малими,
Можеш все робити ними:
І писать і малювати.
Хто це? Зумій відгадать. (п’ять пальців)
Написання цифри п’ять.
2).Математичний диктант.
Запишіть число в якому: 1 дес. 6 од.;2дес.3 од.;
4 дес. 0 од.;8дес.8 од;
2 дес. 5 од.;7дес.1.од.
Назвіть сусідів числа: 13, 26, 99, 57.
4.Гра "Річечка - бережок". Розв’язування цікавих задач.
- На нашому шляху нова перешкода - лісова річечка. Щоб її подолати , треба побудувати місточок, показати свої знання у розв’язуванні простих задач.
Усне розв’язування віршованих задач.
1.У Оксаночки в руці
Є чотири олівці.
У її подружки Іри,
Ось , погляньте, теж чотири.
Полічіть -но, всі оці
Кольорові олівці. (8)
2.Десять хлопчиків завзято
Про щось сперечались.
Двох покликали до хати,
Скільки їх зосталось? (8)
3.Було у Ірини
Сім ягід малини.
Шість ягідок з"їли.
Скільки лишили? (1)
4.Сім гусей летіло в вирій.
Два з них сіли спочивать.
Скільки їх у небі лине-
Треба нам порахувать. (5)
5.На листочку край ріки
Примостилися жуки:
Дочка, син, і батько, й мати.
Як нам їх порахувати? (4)
6.Чотири гарні груші
На гілочці достигли.
Дві з"їли Гліб й Павлуша.
А скільки залишили? (2)
7.На кущах попід парканом
Помідорів 7 багряних.
Та зірвали лиш читири.
Скільки на кущах лишили? (3)
8.Шість малят- дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас.
Скільки разом стало нас? (7)
5.Гра «Чий шлях довший?»
(Хто швидше обчислить?)
Малюнки: - Білочки 12-2+7
6. Поляна «Задач».
-Ми з вами вийшли на поляну «Задач».
Сова буде дуже задоволена , коли ви дасте відповідь на запитання і розв'яжите її задачу.
Колективна робота над задачею.
Склади задачу, розв'яжи і розв'язання запиши.
-Які тварини полюбляють їсти яблука та груші?
- Складіть задачу за коротким записом. Поставте запитання до задачі. Розв’язок запишіть у зошити.
Учнів -26;
Розв’язували задачі -6;
Розв’язували приклади -10;
Креслили -?
Запис в зошитах:
1)6+10=16 (уч.)
2)26-16=10 (уч.)
Відповідь: 10 учнів.
7. Музична руханка.
Весела лічилка.
- А щоб дійти до лісової школи нам треба попрацювати самостійно.
8. Самостійна робота
а) за картками;
Кілька учнів розв’язують задачу самостійно.
Картка. Задача.
16 бубликів було.
15 гноми з’їли.
А Білосніжці ласуни
Скільки залишили?
Було-
З’їли –
Залишили - ?
Розв'язання
Відповідь:
Кілька учнів розв’язують приклади.
20+10+30= 60-(10+40)= 80-60+10=
б) біля дошки
2 учні порівнюють вирази.
60* 10+70 90 * 100-50
в) гімнастика для пальчиків
- піаніно ;
- обійми ;
- птах.
9. Прибуття до лісової школи. Завдання Мудрої Сови.
Робота за таблицею.
10. Підсумок уроку. Релаксація.
- Мудра Сова дуже задоволена вашою роботою і хоче заспівати вам веселу пісеньку, а ви порухайтеся.
- Молодці! Я теж задоволена вашою роботою на уроці!
- А яке завдання для вас було найлегшим? - Де відчували труднощі?
- А зараз ми повертаємося до своєї школи.
- З яким настроєм ви залишаєте урок? Виберіть відповідний смайлик.