Конспект інтегрованого уроку з математики та ЯДС у 4 класі

Про матеріал
Палетка. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Океани, материки і частини світу на географічних картах.
Перегляд файлу

 

Конспект інтегрованого уроку з математики та ЯДС у 4 класі

Тема: Палетка. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Океани, материки і частини світу на географічних картах.

Мета: дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв'язуванні задач, пов'язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів за формулою; закріпити знання про назви та  розташування океанів, материків та частин світу;  розвивати математичну мову учнів, логічне мислення; виховувати увагу, самостійність, активність, любов до своєї Батьківщини.

Обладнання. Фігури різної форми; палетки; картки, смайлики, презентація, лінійка, олівець, обгортка на зошити.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

- 1. Привітання:

Холодно в полі, в саду  , на городі,

Осінь  мандрує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго дня, ми вітаємо вас!

 

2. А девізом нашого уроку будуть такі слова:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати. 

 

3. Емоційна настанова.

  •          Діти, ви бачите тему, і у мене до вас відразу питання: що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?...
  •          Зичу вам гарного настрою, впевненості в собі, розуміння матеріалу і спритності при розв´язуванні задач і вправ. Починаємо!
  •          На ваших партах перед вами лежить набір з 6 цеглинок «Лего» .Він допоможе нам визначити наш настрій. Кожен колір відповідає певному настрою:

          Червоний – злий, помаранчевий – нервовий, напружений, жовтий – веселий,                   

          зелений - нормальний настрій, блакитний – нудно, синій - поганий настрій.

 

Я дуже хочу, щоб гарний настрій у вас залишився до самого кінця нашого уроку.

 

 ІІ. Мотиваційний етап.

    Сьогодні у нас ,як ви вже здогадалися ,незвичайний урок. Ми перетворимося на веселих,але добрих піратів і вирушмо на пошук скарбів. Ми поєднаємо наші знання з математики і предмету ЯДС. Вони  тісно пов’язані між собою. І в цьому ми з вами переконаємось. Але перш ніж вирушити в далеку подорож, нам треба добре підготуватися, адже попереду чекають  різні випробування.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.    Усний рахунок

Скористаємося знову нашими цеглинками. Колір кожної цеглинки відповідає певному числу:

Червона - 450

Помаранчева - 300

Жовта – 60

Зелена -  5

Блакитна - 200

Синя- 930

Я зачитую приклади, а ви піднімаєте цеглинку певного кольору.

1000-550=450(черв)      350:70= 5(зел)

40*5=200(блак)            540:9=60(жовт)

670-370=300(пом)         660+270=930(син)

 

  1. Каліграфічна хвилинка

Голівки розшевелили трошки, тепер черга пальчиків.

Відкриваємо зошити, записуємо число:

___ листопада

 Класна робота

Каліграфічна хвилинка числа___   . Дайте характеристику цьому числу.

Пропишіть це число збільшуючи кожне наступне число на 3 (з коментуванням).

  •           Ви готові рушати у подорож?Але як ми будемо шукати наш скарб?Що нам для цього потрібно? (карта) Ось наша красуня-карта. Подивіться на ній позначено 6 зупинок. Цікаво, з чим це пов’язано. (6 материків, 6 частин світу). І на кожній зупинці нас буде  чекати тваринка, яка там мешкає. У кожної  тваринки будуть для нас завдання.
  •          Ну що, рушаємо?
  •          І ось на своєму кораблі ми заходимо у води найбільшого океану. Хто підкаже,як він називається?(Тихий)
  •          Першою нашою зупинкою буде дуже гарна, мальовнича частина світу, яка складається з двох материків : Північна і Південна Америка. А зустрічає нас тут тваринка-чистюля  -  єнотик. Поки не помиє все у водичці – не скуштує. Що ж підготував нам єнотик?
  •           3. Математичний диктант. Записати лише числові дані

(один учень записує на дошці, інші у зошитах)

  •           1. Найбільше за площею Каспійське море на материку Євразія  - 376000 кв.м
  •           2. Найбільший птах на Землі – африканський страус його зріст вище 270 см
  •           3. Найбільше дерево світу, яке росте в Північній Америці – вічнозелена секвоя висота може досягати 120м
  •           4. Площа лісів Амазонії в Південній Америці щорічно зменшується приблизно на 100000 кв.км
  •           5. Крижаний покрив Антарктиди становить майже 2000 м
  •           6. В Австралії проживає карликовий кенгуру розміром до 30 см
  •           376000 кв.м, 270 см, 120м, 100000 кв.км, 2000 м, 30 см.

 

 

  •          Перевіряємо з дошкою і оцінюємо себе смайликом.

Молодці! Ви впоралися із першим завданням і ми можемо рушати далі.

 

VІ. Повідомлення теми і мети уроку. Робота над новим матеріалом

 

Щоб дістатися наступної зупинки нам треба переплисти другий за розмірами океан. Я думаю ви вже знаєте як він називається? (Атлантичний) І де ми опинилися з вами? (Африка) Тут нас зустрічає дуже розумна тварина – слон. І він підготував нам декілька завдань. І приніс тему та мету нашого уроку:

«Палетка. Обчислення площі фігур за допомогою палетки»

- Сьогодні на уроці ми продовжимо розв’язувати задачі на знаходження площ прямокутника та квадрата, а також познайомимося з поняттям вимірювання площі палеткою та покажемо застосування ваших знань на практиці.

І першим завданням від слоника буде: знайти периметр і площу прямокутника та квадрата, скориставшись формулами.( с.97 №515)

  •          Як ми будемо знаходити периметр і площу прямокутника?
  •          Як ми будемо знаходити периметр і площу квадрата?

Молодці, ви гарно справилися із цим завданням.

Ми вже знаємо знаходити площу прякутника і квадрата.

- А чи можете ви обчислити S таких фігур, предметів,  як наприклад круг, смайлик, листок, трикутник? (Ні)

 Тож сьогодні  ми все ж таки спробуємо обчислити S цих фігур і предметів           не прямокутної форми. Саме для вимірювання S невеликих плоских фігур не прямокутної форми використовують палетку.

1. Первинне пояснення.

Палетка – це прозора плівка, поділена на однакові квадрати ( це можуть бути  квадратні міліметри, квадратні сантиметри, квадратні дециметри).Демонстрація палетки.

2.Робота з підручником (с.98 №516,№517).

 

3.Фізкультхвилинка.

Ми з вами добре впоралися з цими завданнями і сміливо можемо вирушати до наступної зупинки. Плисти ми будемо по третьому за розмірами океану - Індійському. Щось холодно стає . Ви знаєте що за такий холодний материк перед нами? (Антарктида). А зустрічають нас пінгвінчики. Щоб зігрітися вони збираються в купки і туляться один до одного. Ось і ми зараз з вами щоб не змерзнути трішки порухаємося, виконавши математичну фізкультхвилинку.

5 на 9 – 45

Стали рівно біля парт.

5 на 5 -25

Починаємо наш старт.

4 на 9 -36

Руки вгору, руки вниз!

6 на 6 – 36

На сусіда подивись.

6 на 4 – 24

Головою покрутили.

8 на 8 - 64

Потім разом всі присіли.

3 на 9 – 27

Піднялись, понахилялись

І здоровими зостались

V. Узагальнення і систематизація знань.

 

Відпочили трохи і пливемо далі на нашому кораблі до найменшого материка на нашій планеті, і це…?(Австралія). Нас тут зустрічає міцний і сильний кенгуру, який приніс нам практичне завдання, яке ви будете виконувати у парах.

          1.Практична робота (с.99 №518).

Знайти площі фігур за допомогою палетки.

  1. Робота над задачею.
  •          Який материк ми з вами ще не відвідали? (Євразія)

На які дві частини світу розділяється Євразія? (Європа та Азія). Так як ми ближче до Азії почнемо з неї. А хто тут у нас? Панда – родичка ведмедів. Вона дуже полюбляє їсти бамбукове листя . А люди охоче підгодовують ним їх.  І навіть завдання для нас панда приготувала саме про нього.

За два дні група панд з’їла 840 кг бамбукового листя. Першого дня вони з’їли 14 мішків по 28 кг у кожному. Скільки мішків бамбукового листя  панди з’їли другого дня?

І д. – 14м. - ?, по 20 кг

                                          }  840 кг

ІІ д. - ?м.

 

1)20*14= 280(кг) – за І день

2) 840 – 280 = 560(кг) – за ІІ день

3) 560 : 20 = 28(м.)

Відповідь: другого дня панди з’їли 28 мішків бамбукового листя.

 

VІ. Закріплення вивчених знань.

І ось нарешті ми дісталися до Європи. І зустрічає нас тут лисичка. Але поки не виконаємо завдання, вона нам скарб віддавати не хоче. Доведеться зробити ще одне зусилля. Цікаво, що за скарб? Давай нам лисичко, завдання!

(с.99 №523) Це самостійна робота, де потрібно обчислити вирази у стовбчик.

 

Ура! Тепер скарб наш!!!!!А що в ньому ?Це карта нашої країни з усіма символами. Саме в центрі Європи розташована наша люба ненька Україна. І це наш спільний найдорожчий скарб, який ми повинні оберігати, цінувати та любити.

 

 

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Ми з вами пройшли великий довгий шлях.

Висловіть свої думки користуючись такими фразами:

-  Сьогодні  я дізнався….

- Мені сподобалося…

- Було цікаво..

-  Не сподобалося…

 

Я дякую вам за цей чудовий урок, за те що були уважними і цей солодкий скарб теж ваш, але він захований у цій скрині, яку ми повиині відкрити.

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
19 жовтня 2025
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку