Конспект інтегрованого заняття (ознайомлення з соціумом, сенсорика) для дітей групи раннього віку“Весняна прогулянка”

Про матеріал

закріпити вміння дітей розрізняти основні кольори та називати їх; тренувати в порівнянні двох предметів за величиною( великий, маленький);

закріплювати вміння підбирати пару за кольором;

розвивати зорове сприйняття, загальну і дрібну моторику рук;

виховувати у дітей почуття чуйності, бажання допомогти.

Перегляд файлу

 

  “Весняна прогулянка”

 

Конспект інтегрованого заняття (ознайомлення з соціумом, сенсорика)

для дітей групи раннього віку відповідно вимог програми розвитку дитини дошкільного віку “Українське дошкілля”

 

Підготувала:  Шевченко Валентина Василівна

вихователь ДНЗ №6 “Зіронька”, міста Біла Церква, Київська обл.

 

Мета:

 закріпити вміння дітей розрізняти основні кольори та називати їх;                  тренувати в порівнянні двох предметів за величиною( великий, маленький);

 закріплювати вміння підбирати пару за кольором;

 розвивати зорове сприйняття, загальну і дрібну моторику рук;

 виховувати у дітей почуття чуйності, бажання допомогти.

 

Матеріал та обладнання:

 великі та малі сліди різного кольору, корзина, м’ячики основних кольорів, іграшка кіт, стрічка (коротка, довга), будиночки із дверима основних кольорів(площинні зображення), зображення мишок у різнокольорових сукнях(фартушках); пісня С.Шульги “Неслухняні черевички”

 

Хід заняття:

 

  1. Вихователь:

Діти, ви часу не гайте,

В подорож хутчіш рушайте!

Вже прийшла весна - красна,

Тож рушаймо, дітвора!

 

Логоритмічна вправа”Туп-туп-туп”

 

Туп - туп - туп там і тут    -    тупають одною ніжкою, руки на поясі

Діточки гуляти йдуть.     -   тупають двома ніжками

Не шумлять, не кричать -  -   пальчиком

Тільки ніжки тупотять!    -    тупають ніжками швидко

 

  1.      Вихователь:

Весна -красна гуляє краєм,

Дощами землю обмиває.

На розмокшій землі-

Залишились слідочки і ваші й мої.

 

 

-Як нам слідочки розпізнати?

Правильно, будемо ніжки до слідочків прикладати.

 

 

 

Гра “Де чиї сліди?”

(Спочатку слід звертатися до конкретної дитини, а потім звертається до всіх та “знаходить” свій слід)

-Вірно, це слід мій . Він -великий. А ваші слідочки які?

-Ваші ніжки, хоч і маленькі, та вміють багато. Що вміють ваші ніжки? (відповіді дітей)

 

 Гра -розминка “Що вміють наші ніжки?”

 Наші ніжки вміють тупать,   - тупають

 Наші ніжки вміють стрибать,  -  стрибають

 ніжки вміють навшпиньки ходити,  - піднімаються навшпиньки

 ніжки вміють танцювати.      - напівприсідання

Вміють ніжки шкарпетки носити,  -  “каблучок”

Вміють ніжки тапці губити,       -   хитають головою

Ніжки вміють спокійно стояти,     -  просто стоять

Або просто - відпочивати.   - нагнулись і погладили ніжки

 

Вихователь:

Молодці, малята, вмієте з ніжками весело грати1

 

  1.      Вихователь:

-Погляньте-но, малята! Що це трапилось із нашим котиком?Чому він мокрий?

(Кіт ганявся за мишками по калюжах, тому такий мокрий)

 

Малята, давайте допоможемо котику перейти через струмок та піти швидше додому, щоб обсохнути та не захворіти, адже навесні ще не жарко на вулиці.

 

Гра “Побудуємо місток”

 

(Вихователь пропонує дітям покласти місток через калюжу. Потрібно дітям вибрати: довгий чи короткий “місток”  підійде.)

-Які ви вправні: побудували місточки через струмочки і наш котик швидко додому побіг.

 

  1.      Фізкультхвилинка “Неслухняні черевички”(із збірки Світлани Шульги”З пальчиками граємо та весело співаємо”, ст.35)

 

 

  Неслухняні черевички так і лізуть до водички,  - тупати одною ніжкою

  Неслухняні вини дуже, обійшли усі калюжі.    -тупати іншою ногою

 

В черевичках ми гуляли, з ними довго розмовляли:  -напівприсідання

“Ви водичку не шукайте, по калюжах не стрибайте!”  -сварять пальчиком

 

Приспів:Туп - туп- туп - обійшли, у калюжу не зайшди!   -тупають ніжками

         Ах, які ви молодці, черевички - стрибунці!      -стрибають

 

  1.      Вихователь:

 

Діти, сталася біда: кіт мишей порозганяв, мишей маленьких налякав. Треба їм допоогти - будиночки їхні знайти.

 

Гра “Заховай мишку у будиночок”

 

(Вихователь показує дітям мишок,які “Одягнені” У рінокольорові сукні. Завдання полягає в тому, щоб правильно назвати колір сукні та та “заховати” мишку у будиночок, двері такаго ж кольору, як сукня).

 

(Вихователь контролює виконання завдання кожною дитиною)

 

(З’являється котик)

 

 

  1.      Вихователь:

 -Котику, а чому ти повернувся?( Кіт муркоче)

   Вихователь:

 -Здається, кіт не хотів мишок лякати, а хотів з ними пограти. Ось він приніс кольорові м’ячі. Які яскраві, красиві вони!

(Діти вибирають м’ячі та називають їх колір).

-Діти ,вам сподобалась наша весняна подорож?

-Тепер ви вмієте через струмок будувати місток. Знаєте, як можна допомогти маленьким мишенятам відшукати будиночки. Знаєте, якого кольору м’ячики, які вам приніс котик.

 А ще ви будете пам’ятати, що не можна бігати по калюжах, адже можна захворіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 січня 2019
Переглядів
3914
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку