Конспект підготувала вихователь Сахновщинського ДНЗ№2 Харківської обл.
Кобрин Віта Дмитрівна
Конспект інтегрованого заняття «Подарунок для черепахи»
для середньої групи з розділів ознайомлення з природою,
художня література, мовленнєве спілкування, образотворча діяльність .
Попередня робота: спостереження за черепахою в куточку природи;
Бесіди про зиму, спостереження за природою взимку на прогулянці,
Читання художніх творів про зиму.
Матеріал: картинки з зображенням черепахи, іграшка черепаха;
Гуаш білого кольору, коркові пробки, поролон, зубні щітки, ватні палички,
затонований ватман , серветки.
Мета: сприяти збагаченню уявлень дітей про черепаху, як живу істоту: чує, бачить, рухається, їсть, дихає.
Ознайомити з різновидами черепах. Формувати уявлення про характерні ознаки зовнішнього вигляду, особливості поведінки. Виховувати бережливе ставлення до живої природи.
Закріпити знання дітей про пору року – зима, про явища в природі, ознаки, та назви місяців.
Продовжувати вчити дітей відповідати повними реченнями, відгадувати загадки.
Закріпити вміння малювати нетрадиційними техніками малювання. Розвивати уяву, творчість, фантазію.
Виховувати любов до природи, охайність в роботі,бажання творити.
Хід заняття:
А хто це, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки:
А з хатки не виходить,
Живе спокійно, не спішить
Вона ніколи не біжить,
Під панцером без страху
Гуляє…. (черепаха)
Тихенько притаїлася,
Та сидить німа від страху
Ви впізнали….(черепаха).
Але поки вона йшла у неї чомусь замерзли ніжки, а панцер притрусило чимось холодним і білим.
Наша гостя не може зрозуміти куди потрапила, і що за пора року, розкажіть будь ласка їй про цю пору року.
Як ви гадаєте, зможе вона це все донести в свою теплу країну? Чому?
(відповіді дітей)
(Припущення дітей)
Фізкульхвилинка:
Ой снігу, снігу біленький,
Падай на доріжку помаленьку. (Піднімати та опускати руки.)
На білі килими підуть діти
Ніжками малими тупотіти. (Стрибки на місці, руки на поясі.)
Вгору саночками на горбочок,
Долом саночками на ставочок. (Нахили вперед-назад.)
Перейдемо скоренько доли-гори:
Вже Морозенко нас не здогонить. (Ходьба на місці.)
Запропонувати дітям вибрати матеріал яким вони будуть малювати.
Колективна робота.
Підсумок заняття.