«МОЄ МІСТО (СЕЛО)»
конспект інтегрованого заняття з курсу «Я досліджую світ»
Мета:
Ключові компетентності:
вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;
загальнокультурнї – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язано висловлюватися в контексті змісту, формувати духовно-моральні основи життя;
соціальнї – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді,
компететності з ІКТ - вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою;
громадянськї – розвивати здатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе.
Предметні компетентності: формувати уявлення про рідне місто (село), його назву, головну вулицю, визначні місця. Розвивати інтерес до історії рідного краю, викликати патріотичні почуття. Виховувати бажання берегти історичні пам'ятки свого краю, а не руйнувати їх.
Очікувані результати:
- визначає та описує місце свого проживання [2 ПРО 2-3.1-1];
- розпитує старших людей про минуле [2 ГІО 2-3.1-2]
- оглядає та описує пам’ятки культури рідної місцевості, відображає їх різними мистецькими засобами (напр., малює, ліпить, співає, шукає приклади он-лайн тощо) [2 ГІО 3-2.1-1];
- довідується (із легенд, від старших людей) про походження місцевих назв населених пунктів і географічних об’єктів [2 ГІО 3-2.3-3];
- вдумливо читає короткі історичні оповідання, легенди, міфи тощо [2 ГІО 3-4.1-1];
- розповідає про видатних історичних осіб / сучасників / сучасниць, чиї життя і діяльність пов’язані з місцевою громадою [2 ГІО 4-3.1-3]
- описує об’єкти природи своєї місцевості за певними ознаками [2 ПРО 2-3.1-3];
- визначає місця, де можна безпечно відпочити [2 СЗО 1-4.2-2];
- описує зміни власних емоцій, почуттів (настрою) [2 СЗО 2-3.2-1];
- підтримує та приймає інших [2 СЗО 2-1.2-2];
- об’єднується з іншими дітьми у групу для навчання та гри [2 СЗО 3-4.4-6];
- виконує запропоновану роль у мікрогрупі (команді), погоджуюсь із рішенням команди [2 СЗО 3-4.4-7];
- залучає людей, зокрема й тих, які відрізняються від нього / неї, до спілкування, гри, навчання [2 ГІО 2-7.2-2];
- надає допомогу тим, хто її потребує, і висловлює вдячність за підтримку [2 ГІО 2-7.2-3];
- уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших [2 ГІО 2-7.2-4]
Обладнання: цеглинки LEGO, фотографії, малюнки з краєвидами, відеофільми, індивідуальні картки із завданнями, аркуш паперу, олівці, клей, папір..
Тип уроку: інтегрований.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
1. Вправа «Так, як мама обіймає»
Діти, а зараз заплющте очі,глибоко вдихніть , руки розведіть в різні боки, затримайте подих на три секунди, видохніть та обійміть себе так міцно, як тільки обіймає вас матуся чи бабуся. Відчуйте тепло і ласку, яке дарує вам ці обійми і з цим настроєм почнемо наш урок.
– Діти, який у вас став настрій?
– Покажіть відповідним кольором цеглинки конструктора Лего.
Пропоную з таким настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів.
Щоб урок був гарним, цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на ньому?
У – уважними, усміхненими
Р – розумними
О – охайними
К – кмітливими, красивими
– Чого очікуєте від уроку? (Радості, користі, піднесеності…)
Отже, починаємо роботу.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Бесіда.
– Як називається країна, де ми живемо? (Україна).
– Що знаєте про Україну?
2. Вправа «Аналізуємо мультфільм»
Перегляд пластилінового мультфільму про Україну «Твоя країна – Україна»
(https://www.youtube.com/watch?v=sCkbw0sMMZw)
– Що цікавого побачили?
– Чим славиться Україна?
– Які традиції українців відомі вам?
3. Проблемний вступ до уроку.
- Сьогодні ми будемо мандрувати.
- Куди б ви хотіли здійснити подорож?
- На чому можна подорожувати?
4. Інтерактивна вправа
https://learningapps.org/watch?v=paqv9gx1k20 – види транспорту
- А ще можна подорожувати пішки. Саме цю подорож я пропоную здійснити. Але перш, ніж вирушати в мандри, треба знати, куди йти, а щоб знати, куди йти, нам потрібно розгадати назву.
5. Вправа Дешифрувальник
22 24 17 11
- Здогадались куди ми помандруємо?
III.Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності
1.Повідомлення теми та завдань уроку:
Ми сьогодні «пройдемось» вулицями нашого міста, побуваємо в храмі, і біля лісу, і в лісі, на річці, і побуваємо біля меморіалу загиблих воїнів, в музеї, де зібрали пам'ятки нашого давнього минулого, навіть кожен з вас побуває вдома.
- Сьогодні ми з вами здійснимо заочну подорож по нашому місту. Отже, рушаємо…
2. Заочна подорож
1). Перша зупинка «Історія»
Розповідь вчителя про історію м.Суми
2). Друга наша зупинка «Центральна вулиця»
Центральна вулиця Покровська.
Тут знаходиться будівля міської ради, міська бібліотека і площа.. Більшість будинків центральної вулиці старі, тому вони є «німими» свідками минулого нашого міста. В нашому місті дуже багато вулиць .
Вправа «Мікрофон»
- На якій вулиці живете ви ?
Складання діалогу (Знайомство)
Бесіда: обережно незнайомці
- Пригадайте казку "Колобок", що трапилося з колобком? Чому? (Пішов без дозволу гуляти)
Така небезпека може чатувати на вас і на вулиці. До вас може підійти незнайомець і попрости допомогти знайти котика, запропонувати покататися на машині, подивитися кіно, пограти у комп'ютерну гру.
– Як ви вчините в такій ситуації?
– Запам'ятайте просту істину: дорослі повинні звертатися за допомогою до дорослих, а не до дітей. Найкраще – взагалі не говорити з незнайомцями або ввічливо сказати: "Вибачте, я вам не зможу допомогти, я вас не знаю" – швидко відійти або відбігти.
Фізхвилинка
3). Третя зупинка «Культурно-освітні заклади»
Робота із світлинами
Діти спочатку розглядають світлини та впізнають те, що зображено на них. Після цього вихователь просить дітей пригадати, чи доводилося їм бувати в цих місцях, і розповісти про те з них, де проводити час їм подобається найбільше.
Дидактична гра «Назви фігуру»
Вчитель показує просить сказати, з яких геометричних фігур складаються будівлі, які зображені на світлинах
Вправа «Про що розповіла фотографія?»
– Поставте один одному запитання (метод гірляндових запитань за Бушем:
-Де? Коли? Чому?…).
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Де ти живеш» (робота за малюнками)
— Де ти живеш? Розфарбуй відповідний малюнок.
— Допиши свою адресу.
— Розфарбуй визначні місця, які є там, де ти живеш. Розкажи про них.
1). Робота в парі ( тести)
2) Вправа «Мікрофон»
- зробіть комплімент нашому місту. Воно яке?
- складіть речення про наше місто.
- Що потрібно робити кожному жителеві міста (села), щоб воно стало ще кращим?
3). Робота в групі.
Діти, кожен з вас може зробити подарунок для нашого міста. Це може бути малюнок, аплікація чи просто поробка з Лего. Для цього вам потрібно розподілитись на групи
V. Підсумок уроку
Гра «Хвости»
— Закінчіть речення.
• Моє місто називається...
• Центральна вулиця міста...
• Я живу на вулиці...
• У місті є такі парки...
• У місті виготовляють...
-Оцініть свою роботу на уроці, візьміть одне із сердець.