Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення з використанням технології Н. Гавриш "Художнє слово й дитяче мовлення" "Весела мандрівка з казкою"

Про матеріал
В конспекті “Весела мандрівка з казкою” представлена схема сучасного заняття з розвитку мовлення, новий підхід ло розв’язання мовних завдань зокрема з використанням технології Н. Гавриш “Художнє слово й дитяче мовлення”.
Перегляд файлу

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) №1 «ДЗВІНОЧОК»

САРНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення

за технологією Н. Гавриш «Художнє слово й дитяче мовлення»

 

 

«Весела мандрівка

з казкою»

 

C:\Users\Admin\Desktop\maxresdefault.jpg 

 

 

 

 

 Підготувала і провела:

                                                                                            вихователь

                                                                                         Ірина Житнік

 

 Сарни 2023 р.

Мета: вчити дітей уважно слухати, розуміти й емоційно сприймати казку, та її героїв.

Зв’язне мовлення: сприяти відтворенню за допомогою запитань педагога окремих фраз, частин художнього тексту, вчити передавати діалог героїв,повторювати окремі фрази з тексту; вступати в розмову і підтримувати її; заохочувати до моделювання казки з іграшками; стимулювати дітей супроводжувати свої дії словами; вчити користуватися засобами інтонаційної виразності мовлення, ставити запитання; формувати вміння виразно читати напам’ять малі фольклорні жанри;

Словник: вчити утворювати від поданих  іменників прикметники, поповнити активний словник дітей повторами, звертаннями;

Звукова культура: розвивати діалогічне мовлення, активний словник, артикуляційний апарат дітей, мовне дихання.

Розвивати дрібну моторику.

Виховувати старанність, рішучість, пізнавальний інтерес.

Матеріали: казка «Як звірята дощику раділи», театр на дисках, м’які іграшки (борсучок, жабка, лисичка, їжачок, мишка),парасолька, презентація, комп’ютерна гра «Збери казку», загадки, заклички, іграшкові рибки, жабки, відеоматеріали, паперові кораблики.

Попередня робота: розучування закличок, розфарбовування паперових корабликів.

Хід заняття:

      Хай плещуть долоньки,

      Хай тупають ніжки.

      Працюють голівки,

      І сяють усмішки.

      Доброго ранку! Доброго дня!

      Бажаєте ви. Бажаю вам я!

Презентація із Хмаринкою.

Хмаринка: Привіт, ви мене впізнали?

                      Так – я маленька хмаринка,

                      І хочу запросити вас у казку.

Вихователь: діти, хочете потрапити у казку? Але спочатку ми перевіримо чи знаєте ви, якими можуть бути казки.

Мовна гра «Казка, яка?»

- Якщо в казці є чудо ,то вона ...(чудова)

- Якщо в казці є загадка ,то вона...(загадкова)

- Якщо в казці є мудрість ,то вона ...(мудра)

- Якщо в казці є дива ,то вона ...(дивовижна)

- Якщо в казці є добро,то вона...(добра).

Вихователь: що ж молодці, бачу ви добре знаєте якими бувають казки. То ж давайте всі сядемо та послухаємо нову казочку, яка зветься «Як звірята дощику раділи».             

Розповідання казки з використанням театру на дисках «Як звірята дощику раділи».

Бесіда за змістом казки:

  • Як ви зрозуміли, що звірятам було весело?
  • Як ви думаєте, чому не радів Борсучок?
  • А на вашу думку, як би дощику не було б, як би ще могли б повеселитися звірята?
  • А як би ви дощику раділи?

Хмаринка: а у мене для вас є цікава гра. Все просто вам треба розібратися з казковими героями та повернути на місця героїв моєї казочки.

Комп’ютерна дидактична гра «Збери казку».

Вихователь: ви молодці, добре запам’ятали казочку. Але щось наші звірята засумували. Давайте ми з ними трішечки пограємося. (Залучити дітей до обігрування казки з м’якими іграшками. Діти ведуть діалог за сюжетом казки.)

Хмаринка: дітки, відгадайте мою загадку.

Коли немає,всі чекають…

Коли іду , усі втікають.

Хмаринка: а ви хотіли б погратися під дощем? То ж гайда гратися!

Вихователь: а давайте ми всі разом пограємося .

Але щось дощику немає, що ми можемо зробити? Так, покликати його.

Іди, іди дощику.

Зварю тобі борщику

У новому горщику.

Тобі каша, а нам борщ

Щоб ішов густенький дощ.

А ось і дощик починається. Давайте ми покажемо як він крапає дощик.

Пальчикова гімнастика «Дощик крап, крап, крап».

Фізкультхвилинка «Сонечко і дощик».

Хмаринка: що весело вам? Ну ви і мене повеселили. Ахто знає, що утворюється після дощику?

Вихователь: а й справді, погляньте, утворилася калюжка. А в ній хтось сховався. Кого ви тут бачите?

Артикуляційна вправа «Рибка і жабка».

Хмаринка: молодці, а у мене для вас подарунок. Мої донечки – краплинки утворили для вас справжнісіньку калюжу.

Вихователь: а ми з вами запустимо на неї свої кораблики, які ми прикрашали у групі.

Дихальна гімнастика «Кораблик».

Хмаринка: дякую вам за цікаву подорож .

Вихователь: і тобі хмаринко дякуємо за казку.

А давайте ми з вами вже сонечко покличемо.

Сонечко, сонечко

Виглянь у віконечко

Там дітки гуляють,

весну зустрічають.

Вихователь: А я знаю, що звірята підготували вам гостинці.

 

 

docx
Додано
1 квітня 2023
Переглядів
622
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку