Інтелектуальна гра спрямована , щоб виявити й підтримати талановитих учнів; учити дітей брати участь у змаганні на звання «Розумники», упевнено демонструвати свої знання з різних розділів програми; розвивати творчу уяву, логічне мислення, пізнавальний інтерес, пам'ять, потяг до знань, швидку реакцію, вміння орієнтуватися в довкіллі; розвивати навички виразного та інтонаційного мовлення; виховувати почуття ніжності та шани , любові й поваги до рідного слова, рідного краю.
Інтелектуальна гра «Розумники»
Підготувала вчитель початкових класів Новоград – Волинської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Піголь Інна Олександрівна
З давніх – давен в Україні цінували розум і кмітливість. Інтелектуальні ігри, не тільки розважають,але і виховують спостережливість, кмітливість,розвивають і навчають. Конкурс-гру «Розумники» у школі проводять з метою підтримки і розвитку обдарованих учнів початкових класів, підвищення інтелектуального рівня, створення умов для реалізації й саморозвитку обдарованих учнів початкових класів.
Мета: виявити й підтримати талановитих учнів; учити дітей брати участь у змаганні на звання «Розумники», упевнено демонструвати свої знання з різних розділів програми; розвивати творчу уяву, логічне мислення, пізнавальний інтерес, пам’ять, потяг до знань, швидку реакцію, вміння орієнтуватися в довкіллі; розвивати навички виразного та інтонаційного мовлення; виховувати почуття ніжності та шани, любові й поваги до рідного слова, рідного краю.
Завдання конкурсу:
– стимулювати творче самовдосконалення дітей молодшого шкільного віку;
– підвищити інтелектуальний рівень школярів;
– створити умови до реалізації й розвитку обдарованих учнів початкових класів в інтерактивних умовах інтелектуальної гри.
ХІД ГРИ
– Добрий день, дорогі друзі! Добрий день!
На вас чекає гарний день.
Бачу, всі веселі і здорові
До уроку всі готові!
Продзвенів для нас дзвінок,
Починаємо урок,
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці,
Учні – просто молодці!
І розумники УСІ !
Посміхніться один до одного. Учасники побажайте перемоги один одному.
Знання — це скарб, а вміння вчитись — ключ до нього.
III. Повідомлення правил гри та проведення гри
Інтелектуальний конкурс-гра «Розумники» складається з шести турів.
Кожній команді пропонується відповісти на запитання. До кожного запитання подаються варіанти відповідей. Учасники мають обрати правильну відповідь. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
Другий тур «Цікаві ребуси».
Команда за серією малюнків розгадує ребуси, записуючи правильне слово- відгадку в картку учасників. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
Третій тур “ Сірникова математика».
На парті кожної команди із сірників викладається математичний вираз з неправильною відповіддю. Завдання кожної команди, переставити один сірничок так, щоб відповідь була правильною. За правильну відповідь команда отримує 1 бал
Четвертий тур «Казковий».Кожна команда по черзі із чарівної торбинки виймає предмет , відгадуючи з якої він казки. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал
П’ятий тур «Вірю-не вірю».
Учасника пропонується твердження. Потрібно погодитись або заперечити запропоновані твердження словами “вірю- не вірю”. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.
Шостий тур «Славетні українці» слайд-шоу .
Перед початком конкурсу гравці отримують сигнальну картку. На слайдах розміщені фото відомих українців . Після перегляду кожного слайду відповідає та команда, яка найперша впізнала і підняла сигнальну карточку . За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.
Розпочинаємо гру
а) Півконя
б) Півцарства
в) Півбудинку
г) Півдвора
а)Теніс
б) Гімнастика
в) Бокс
г) Карате
а). Харкова
б). Рівного
в). Києва
г )Житомира
а) Галери
б)Пироги
в) Фрегати
г) чайки
а) Яблуня
б) Вишня
в) Помідор
г) Калина
а) Отара
б)Рій
в)Табун
г) Череда
а) Ноги
б) Борги
в)Волосся
г) Гриби
а) корови
б) мавпи
в)вовки
г) крокодили
Другий тур «Цікаві ребуси».
(Сон)
(Смородина)
(Масло)
(Ворона)
(Хом’як)
Третій тур “Сірникова математика».
Приберіть один сірник так, щоб рівність стала правильною
Четвертий тур «Казковий».
Учасники команд по черзі із чарівної торбинки виймають предмети , відгадуючи з якої вони казки.
Фізкультхвилинка
П’ятий тур «Вірю-не вірю».
На кожне запитання відповідають «вірю» або «не вірю»
Шостий тур «Славетні українці» слайд-шоу .
Фото відомих українців або слайди презентації.
Ось і завершилось наше змагання
(Підрахування балів, журі оголошує підсумки, нагороджують
переможців, команди нагороджуються сувенірами).
Наші« «Розумники» довели нам, що вони кмітливі, уважні, спритні, спостережливі, багато знають і вміють. Сьогодні немає переможених та переможців. Сьогодні всі великі молодці! Але не будемо зупинятися на досягнутому, тому давайте будемо вчитися, працювати, розвиватися добавляти нові знання у наші світлі голови.
До побачення, до нових зустрічей!!!