Конспект корекційно-розвиткового заняття
для дітей з ЗПР (3 клас)
на тему:
«Математична подорож у казковий ліс»
за програмою «Корекція розвитку»
авт. Сак Т.В., Прохоренко Л.І.
Підготувала:
вчитель-дефектолог
Юлія ПОЛЯКОВА
Кривий Ріг
2024
Корекційно-розвиткове заняття
з математичної діяльності для 3 класу
Тема: "Математична подорож у казковий ліс"
Мета:
-
Систематизувати знання учнів з математики;
-
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять;
-
Формувати вміння виконувати математичні дії, розв’язувати задачі;
-
Виховувати інтерес до математики.
Обладнання:
-
Карта казкового лісу з різними станціями;
-
Картки із завданнями;
-
Фішки або жетони;
-
Геометричні фігури;
-
Предмети для рахування;
-
Призи.
Хід заняття:
-
Організаційний момент:
-
Привітання, створення позитивного настрою.
-
Оголошення теми заняття та пояснення, що сьогодні ми вирушимо у математичну подорож казковим лісом.
-
Основна частина:
-
Станція "Геометрична поляна":
-
Діти мають розпізнати геометричні фігури, назвати їх, вказати кількість кутів, сторін.
-
Завдання: побудувати фігуру з паличок, скласти візерунок з геометричних фігур.
-
Станція "Числовий місток":
-
Діти переправляються через "місток", виконуючи математичні завдання (приклади, задачі).
60-30=30 20:5=4 2*4=8 6+14=20
30-10=20 4:2=2 8*2=6 20+40=60
-
Завдання: порівняти числа, виконати дії додавання, віднімання, множення, ділення. Порівнюємо числа (20, 30, 60).
-
Станція "Лісова галявина":
-
Діти рахують предмети на картинці, розв’язують задачі на кмітливість.
-
Завдання: скласти і розв’язати задачу за малюнком ( на малюнку зображені дерева, користуючись шкалою виміряти довжину дерев).
-
Станція "Загадкова печера":
-
Дітям пропонуються логічні завдання, ребуси, кросворди.
-
Завдання: розгадати ребус, знайти закономірність у ряді чисел, фігур.
-
Заключна частина:
-
Підведення підсумків:
-
Діти діляться враженнями від подорожі.
-
Вчитель оцінює роботу кожного учня.
-
Нагородження переможців.
Варіанти завдань для різних станцій:
-
Геометрична поляна: Знайти предмети у класі, що мають форму певної геометричної фігури; побудувати фігуру з пластиліну.
-
Числовий місток: Виконати завдання на швидке рахування, розв’язати рівняння.
-
Лісова галявина: Скласти задачу за малюнком, розв’язати задачі на рух.
-
Загадкова печера: Розгадати ребуси, знайти зайве слово в ряду, скласти казку за математичною темою.
Диференціація:
-
Для учнів з високим рівнем знань можна підготувати більш складні завдання (логічні задачі, задачі на доведення).
-
Для учнів з низьким рівнем знань можна спростити завдання, надати більше підказок.
Оцінювання:
-
Оцінювати можна за активністю, правильністю виконання завдань, швидкістю виконання.
-
Можна використовувати фішки або жетони для мотивації учнів.