Конспект корекційно-розвиткового заняття для дітей з ЗПР (3 клас) на тему: "Морська подорож" за програмою Корекція розвитку авт. Сак Т.В., Прохоренко Л.І.

Про матеріал

Конспект корекційно-розвиткового заняття для дітей з ЗПР (3 клас)

на тему: «Морська подорож» за програмою Корекція розвитку ,

авт. Сак Т.В., Прохоренко Л.І.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект  корекційно-розвиткового заняття

для дітей з ЗПР (3 клас)

на тему:

«Веселі пригоди на фермі»

 за програмою «Морська подорож» 

авт. Сак Т.В., Прохоренко Л.І.

 

 

                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   Підготувала:

                                                                                                 вчитель-дефектолог

                                                                                                   Юлія ПОЛЯКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг

2024

Конспект корекційно-розвиткового заняття для дитини 3 класу:

Розвиток аналізу, синтезу та мислення

Тема: "Морська подорож"

Мета:

  •           Розвивати логічне мислення, аналіз, синтез, узагальнення.
  •           Закріпити знання про морських тварин, їхні особливості та середовище проживання.
  •           Формувати вміння класифікувати предмети за різними ознаками.
  •           Розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику.
  •           Створити позитивну мотивацію до навчання.

Обладнання:

  •           Картинки з зображенням різних морських тварин (риби, дельфіни, кити, морські зірки тощо).
  •           Картки з написами назв тварин і їхніх особливостей.
  •           Пазл з зображенням морського дна.
  •           Коробка з різними предметами, пов'язаними з морем (мушлі, черепашки, камінці, водорості тощо).
  •           Пластилін для ліплення морських тварин.

Хід заняття:

  1. Організаційний момент:
  •           Привітання, створення позитивного настрою.
  •           Оголошення теми заняття: "Морська подорож".
  •           Розповідь про те, що ми сьогодні вирушимо в морську подорож і познайомимося з її мешканцями.
  1. Основна частина:
    1.   "Хто живе в морі":
  •           Показати картинки з зображенням різних морських тварин.
  •           Запропонувати дитині назвати тварину і описати її (яка, де живе, чим харчується).
    1.   "Знайди пару":
  •           Розкласти картки з написами назв тварин і їхніх особливостей.
  •           Запропонувати дитині знайти пари: тварина і її характеристика.
    1.   "Збери морське дно":
  •           Розкласти пазл з зображенням морського дна.
  •           Запропонувати дитині зібрати пазл, називаючи кожну деталь.
    1.   "Скарби моря":
  •           Показати коробку з різними предметами.
  •           Запропонувати дитині дістати по черзі предмети і розповісти, де їх можна знайти в морі.
    1.   "Ліпимо морських мешканців":
  •           Запропонувати дитині виліпити з пластиліну одну або кілька морських тварин.
  1.         Заключна частина:
  •           Підведення підсумків:
  •           Похвалити дитину за виконання завдань.
  •           Обговорити, які морські тварини їй сподобалися найбільше.
  •           Розповісти, що сьогодні ми дізналися багато цікавого про морських мешканців.
  •           Запропонувати дитині намалювати малюнок на тему "Моє море".

Очікувані результати:

  •           Дитина продемонструє вміння аналізувати і синтезувати інформацію.
  •           Закріпить знання про морських тварин.
  •           Розвине навички класифікації предметів за різними ознаками.
  •           Покращиться увага, пам'ять та дрібна моторика.
  •           Сформується позитивне ставлення до навчання.

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Розробки уроків
Інкл
Додано
5 січня
Переглядів
26
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку