клас 9 клас
тема сКЛАДНОСУРЯДНЕ РЕЧЕННЯ, ЙОГО БУДОВА Й ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ МІЖ ЙОГО ЧАСТИНАМИ.
Мета: розкрити граматичні особливості складносурядного речення, навчити учнів визначати смислові зв’язки між частинами складносурядного речення; формувати практичні навички знаходити їх у тексті та розрізняти складносурядні й ускладнені речення; виховувати любов до праці, повагу до батьків, любов до рідної землі.
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів:
знаннєва складова: знає види складних речень; правильно розставляє розділові знаки між частинами складносурядного речення та обґрунтовує їх.
діяльнісна складова: розрізняє прості та складні речення, розпізнає речення із сурядним зв’язком; визначає види складних речень, засоби зв’язку між частинами речення у складному; знаходить у тексті складносурядні речення, встановлює смислові зв’язки між його частинами; знаходить і виправляє пунктуаційні помилки на вивчені правила; складає речення і тексти, використовуючи складносурядні речення.
ціннісна складова: оцінює виражальні можливості складносурядних речень та синонімічних до них конструкцій.
№ |
Час |
Структурний компонент уроку |
Методи, прийоми, завдання (назва й опис або інструкція проведення) |
Очікувані результати |
Додаткові засоби, електронні освітні ресурси (покликання) |
Форма зворотного зв’язку |
1.
|
1хв
|
Організаційний момент ( приймання учнів у конференцію)
|
За допомогою емодзі покажіть свій настрій
|
Забезпечення емоційної готовності до уроку.
|
|
Чат
|
2.
|
2хв
|
Актуалізація опорних знань
|
Перейдіть за покликанням ( у чаті) , виконайте роботу https://learningapps.org/watc h?v=ptzdsp20n01. |
|
https://learningapps.org/watch?v=ptzdsp20n01. |
Чат learningapps.org |
3.
|
0,5 хв
|
Оголошення теми та мети уроку.
|
|
|
|
|
4.
|
15 хв
|
Пояснення нового матеріалу.
|
Презентація PowerPoint «Складносурядне речення. Будова. Засоби звʼязку»
4.«Занурення» в український правопис. Знайти і виписати у зошити три речення, які стосуються теми уроку, прокоментувати розділові знаки ( усно).
5. « Вузлики напам’ять» . Повторення типів сурядних сполучників.
6. Тренувальні вправи. Підкреслити у запропонованих реченнях граматичні основи. Довести, що це речення складносурядні. 7.Вправа на увагу . Виділити за допомогою позначок номери складносурядних речень. 8.Підсумок. Продовжити речення. |
Учні розуміють поняття «сурядність»- розміщення поруч, рівноправ’я
Роблять висновок , що зв’язки між частинами складного речення залежать від розряду сполучника (єднальні, протиставні, розділові)
Учні працюють з новою редакцією Українського правопису
Повторення матеріалу , вивченого у попередніх класах.
|
Український правопис 2019р.,ст. 221-222
|
інтерактивна дошка у ZOOM конференції
Чат
інтерактивна дошка у ZOOM конференції
|
5.
|
2 хв.
7хв. |
Закріплення вивченого матеріалу
|
1.Перегляд відео за покликанням. ( демонстрація екрану)
2. Підготовка до ЗНО ( демонстрація екрану) |
задовольнити вимоги здобувачів освіти , які не уявляють свого життя без гаджетів та соціальних мереж
|
https://youtu.be/W9upciBD_9Y https://www.youtube.com/watch?v=DIH4IgNjDs A |
youtu.be
youtu.be
|
6.
|
1хв |
Оголошення завдання для самостійного опрацювання після конференції.(20хв) |
|
|
|
|
7.
|
3 хв |
Підсумок уроку ( рефлексія). За покликанням перейти і проголосувати .
|
|
Виявлення рівня засвоєння матеріалу за допомогою формувального оцінювання |
mentimeter.com |
чат (покликання на опитування) |
8.
|
0,5 хв |
Домашнє завдання. |
|
|
|
|
Література : 1.Підручник О.П Глазова Українська мова 9 клас 2017р.
2. https://youtu.be/W9upciBD_9Y
3. https://www.youtube.com/watch?v=DIH4IgNjDs A
4. https://learningapps.org/watc h?v=ptzdsp20n01