КОНСПЕКТ Організованої навчальної діяльності з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого, логічного розвитку для дітей середнього дошкільного віку на тему: «Як живеться вам птахи»

Про матеріал

Організована навчальна діяльність з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого, логічного розвитку для дітей середнього дошкільного віку

на тему: «Як живеться вам птахи»

Перегляд файлу

 

КОНСПЕКТ

Організованої навчальної діяльності з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого, логічного розвитку для дітей середнього дошкільного віку

на тему:

«Як живеться вам птахи»

 

 

 

Програмовий зміст:  Закріпити знання дітей про птахів нашої місцевості. Продовжувати вчити дітей складати розповіді-описи зовнішнього вигляду пташок, добираючи прикметники, що найбільше характеризують їх.

Вправляти в умінні визначати перший звук в словах і звук, який найчастіше зустрічається в тексті. Вправляти в умінні утворювати слова у множині.

Формувати навички  правильно вимовляти звук С, автоматизувати його вимову, розвивати темп мовлення під час розповіді скоромовки за планом-схемою.

Закріпити вміння співвідносити цифри 1 – 5 з кількістю предметів.

Розвивати дрібну моторику рук і координацію рухів під час з'єднування крапочок за контуром.

Виховувати бережне ставлення до птахів.

 

Хід заняття

 

Станьте діти всі рівненько,

Посміхніться всі чемненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться всі до себе.

Посміхніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий день».

 

Звучить спів пташок

 

Діти, чиї голоси ви почули?

Як ви гадаєте, коли веселіше співають птахи взимку чи влітку? Чому?

Давайте ми зараз з вами пригадаємо все, що ми знаємо про птахів.

 

Складання асоціативного куща

Сідають на стільчики, що стоять на  килимку

 

Діти,як називаються птахи, що відлітають у вирій? А як називаються птахи, що залишаються з нами на зиму?  Яких ви знаєте перелітних птахів? Зимуючих?

 

Бачу ви багато знаєте пташок. Тому спробуйте відгадати загадки про птахів.

 

Пташка невеличка,

В неї  білі щічки,
Сірі латки, чорна шапка,

Фартушок жовтенький,

Голосок тоненький.

І ця пташка невеличка

Називається…./синичка/.

 

Які слова допомогли відгадати вам загадку?

 

Маленький хлопчик у сірій свитинці

По дворах стрибає,

Крихти збирає.         /горобчик/.

 

Які слова підказали вам , що це горобчик?

 

Дзьоб міцний і гарні крила,

Чорний хвіст, жилетка сіра,

Чи присяде, чи летить, -

«Кар, кар, кар!»- усе кричить.       /ворона/

 

За допомогою яких слів ви дізналися, що це ворона?

 

Ми з вами, діти, відгадуючи загадки,  побачили, що кожна пташка  відрізняється одна від одної зовнішнім виглядом. Кожна пташка неповторна.

А хто бажає скласти свою розповідь про улюблену пташку?

Ви повинні розповісти яка пташка за розміром,

  • яка в неї шапочка, очі, дзьоб,
  • яка спинка, крила, грудка, хвостик,
  • де живе.

 

Чудові розповіді склали про птахів.

 

Подивіться яка до нас пташка завітала? Скільки синичок? /Одна/

Як ми скажемо , якби їх було багато?

 

Гра в колі «Один – багато»

 

Діти, поки ми з вами грались пташки сіли в ряд. Подивіться хто серед них зайвий?

 

Гра «Третій зайвий»

 

Послухайте уважно скоромовку і постарайтесь визначити який звук найчастіше зустрічатиметься.

 

На одній сосні високій

Десь – колись жили сороки,

Дві сороки білобокі ,

Ой, веселі  дві сороки.

 

Який звук ви чули найчастіше?

 

На який звук починається слово: синичка, журавель, снігур?

А зараз за допомогою карток-схем  повторимо скоромовку /ейдетика/.

 

Психогімнастика

Уявимо себе на хвилинку пташками.

Птахи крильця розправляють

Їх до сонця піднімають.

Можна весело літати

І комашок поганяти.

На галявину злетілись

Там зернят пташки наїлись.

Потім знову полетіли

Тай біля гніздечка сіли.

 

Сідають за столи

 

Діти, розгляньте картину. /серія картин Л. Б. Фесюкової «Пори року»/

Яка пора року зображена на картині?

Що робить хлопчик?

Яких птахів він підгодовує?

Які з них прилітають до наших  годівничок?

 

Ось і наша синичка просить, щоб ми приготували частування для її подружок.

У кожної дитини на столі квадрати – годівниці, та овали –зернятка.

 

Скільки у вас годівниць? /п'ять/

До кожної годівниці прилетять пташки. Наше завдання покласти стільки зернят в годівницю, скільки прилетить пташок.

До першої годівниці прилетіла одна пташка. Скільки ми для неї покладемо зернят? Кількість зернят в годівниці позначте відповідною цифрою.

До другої годівниці  прилетіло дві пташки, скільки покладемо зернят?

А до наступної прилетіло на одну пташку більше ніж в попередню. Скільки прилетить пташок? Скільки ми покладемо зернят? …

Скільки всього зернят ми поклали в годівниці – багато чи одну?

Діти, як ви гадаєте зернятка для птахів це добре чи погано? Чому?

 

Пропоную пограти в гру «Добре чи погано» для пташок. /ТВРЗ/

 

Іще синичка  вам приготували сюрприз. Ви дізнаєтесь що це,  як з'єднаєте крапочки  по порядку.

Вправа « З'єднай крапки»

 

Підсумок заняття:

  • про кого ми сьогодні з вами розмовляли?
  • На вулиці яких птахів ми можемо зараз побачити?
  • Як треба допомагати птахам взимку?
  • Чи сподобалося вам сьогодні заняття?
  • Що вам найбільше сподобалось?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
7 січня 2019
Переглядів
779
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку