Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю 2013 рік
(IIІ рік навчання)
Назва заняття: Ознайомлення з предметами створеними людиною
Тема: «На допомогу ляльці Розумниці»
Мета:
Освітня:
Корекційна-розвиткова:
Корекційно-виховна:
виховувати: бережливість у поводженні з меблями, посидючість, уважність, вміння слухати дорослого;
Словник: нові (меблі), слова для повторення (шафа, тумба, дерев’яний, великий, маленький);
Обладнання: іграшка Розумниця, іграшкові меблі (шафа, тумба), дидактична гра «Що куди покладемо?»;
Вид організації: під групове;
Хід заняття
I. Підготовча частина
II Основна частина
2.1 Повторення пройденого матеріалу
2.2 Формування знань, умінь і навичок
1) Вступна бесіда
В-д: Дітки, до нас сьогодні завітає в гості Розумничка.
Розумничка прийшла до нас не просто так, а попросить про допомогу!
Р: Доброго дня малята!
Д: (Доброго дня!)
Р: Мені потрібна ваша допомога. Допоможете?
Д: (Так)
В-д: Що сталося?
Р: Мені треба дізнатися чим схожі шафа та тумба. А без вашої допомоги я не зможу дізнатися.
В-д: Звичайно ми тобі допоможемо. Так дітки?
Д: (Так)
В-д: Дітки, подивіться уважно це що?
(В-д показує картину з шафою)
Д: (Шафа)
(Опитування почергово)
В-д: Розумничка а якого кольору вона?
Р: Коричневого. Правильно малята?
Д: (Так. Коричневого)
(Опитування почергово)
Р: Дітки, а з якого матеріалу вона зроблена?
Д: (Дерева)
(Опитування почергово)
Р: Молодці. Ви справжні всезнайки.
В-д:Лялечка, а ти знаєш що це на малюнку?
(В-д показує картину з тумбой)
Р: Шафа. Дітки я правильно сказала?
Д: (Ні)
Р: Дітки, а що це тоді?
Д: (Тумба)
(Опитування почергово)
В-д: Які ви розумні. Розумничка а якого кольору вона?
Р: Коричневого. Правильно малята?
Д: (Так. Коричневого)
(Опитування почергово)
Л: Дітки, а з якого матеріалу вона зроблена?
Д: (Дерева)
(Опитування почергово)
В-д: Так првельно. Давайте подивимося на ці два малюнка і скажемо що між ними спільного. Дивіться уважно, а ти Розумничка уважно слухай і запам’ятовуй.
Якого кольору предмети?
Д: (Коричневого)
(Опитування почергово)
В-д: Молодці. А з чого вони зроблений?
Д: (Дерева)
(Опитування почергово)
В-д: Так, вірно. Розумничка ти запам’ятала?
Р: Так. Між ними спільне те що вони коричневі та зроблені з дерева. Дітки повторюємо разом.
Д: (Між ними спільне те що вони коричневі та зроблені з дерева)
(Опитування почергово)
В-д: Так які ви всі розумнички. Тепер уважно дивіться на цю картинку.
(В-д показує картинку з шафою та тумбою)
Р: Якого розміру у нас шафа?
Д: (Велика)
(Опитування почергово)
В-д: А тумба якого розміру?
Д: (Маленька)
(Опитування почергово)
В-д: Так що у них різне?
Р: Я знаю. Шафа велика, а тумба маленька.
В-д: Молодець. Дітки повторюємо всі разом, щоб краще запам’ятати
Д: (Шафа велика, а тумба маленька)
(Опитування почергово)
Р: Я знаю ще що між ними ще є спільне.
В-д: І що ж?
Р: Це меблі. Я знаю віршик про те як доглядати за меблями. А ви уважно слухайте.
Меблів є у нас багато,
Меблі треба доглядати.
Ми ганчірочку візьмемо,
І на них весь пил зітремо.
Так і як потрібно доглядати за меблями?
Д: (Витирати пил)
(Опитування почергово)
В-д: Ми дуже добре попрацювали черга відпочивати
Дидактична гра «Що куди покладемо?»
Р: Дітки, щоб краще я запам’ятала давайте повторимо. Що відмінне у шафи та тумби?
Д: (Шафа велика, а тумба маленька)
(Опитування почергово)
В-д: Так вірно. А що спільне з шафою та тумбою?
Д: (Між ними спільне те що вони коричневі та зроблені з дерева)
(Опитування почергово)
Р: А ще це меблі. Повторюємо
Д: (Спільне те що це меблі)
(Опитування почергово)
ІІІ. Заключна частина
3.1 Узагальнення на рівні висновків
3.2 Словесне оцінювання
3.3 Прибирання робочого місця