Конспект підгрупового заняття для дітей старшої логопедичної групи з теми «Весна квітами красна»

Про матеріал
Знайомити дітей із весняними змінами в природі. Закріпити знання дітей про весняні квіти. Вчити дітей чітко вимовляти назви квітів. Розвивати увагу, вміння правильно будувати речення під час відповіді. Виховувати бажання милуватися весняними квітами і берегти їх.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

підгрупового заняття

для дітей старшої логопедичної групи

з теми

 

 

«Весна квітами красна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала вчитель-логопед Тетяна Рябчук

 

 

 

Мета. Знайомити дітей із весняними змінами в природі. Закріпити знання дітей про весняні квіти. Вчити дітей чітко вимовляти назви квітів. Розвивати увагу, вміння правильно будувати речення під час відповіді. Виховувати бажання милуватися весняними квітами і берегти їх.

Хід заняття

Загадка.

Де вона приходить

 -Там травиця сходить,

Квіти розцвітають

 І пташки співають.            

 (Весна)

Бесіда про весну.

Запитання:

- Після якої пори року приходить весна?

- Які зміни відбуваються з квітами?

- Що роблять комахи?

- Як радіють весні дерева?

- Які птахи приносять весну?

Вчитель-логопед:

- Чи знаєте ви прислів'я про весну?

Діти згадують за допомогою вчителя-логопеда прислів'я.

Вчитель-логопед: Діти, а  які квіти розквітають весною на вербі?

Відповіді дітей.

Дидактична гра «Мандрівка на квіт­кову галявину».

(Діти відгадують загадки).

Білий, як сніг,

Пробудився від сну,

Бо першим стрічає

Красуню-весну.

(Підсніжник)

Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.

(Пролісок)

Вправа на розвиток дихання «Подмухай на метелика».

Квітку ніжно підніми і метелика здмухни.

Діти піднімають квіти, на яких «си­дять» метелики, прикріплені на довгі нитки, кладуть на долоньки і довгим видихом повітря здувають метеликів. Дають відповіді на запитання: - З яких квітів ви здували метеликів? (З фіалки, з тюльпана, з кульбаби).

Дидактична гра «Як зростала квітка?».

 Діти серію сюжетних малюнків розкладають в потрібній послідовності. Описують квітки за планом-схемою:

- Як називається квітка?

-  В яку пору року цвіте?

- Якого кольору?

-  Якої форми стебло й листочки?

Гра «Четвертий зайвий».

Дітям роздають карточки з квітами. Вони визначають яка квітка зайва: пролісок, айстра, тюльпан, фіалка.

 Дидактична  гра  «Домалюй  квітку».

За поданими елементами діти впізна­ють і домальовують квіти.

Перегляд презентації «Квіти, занесені до Червоної книги України».

Розповісти вірш.

Гріє землю сонечко,

Ніжно примовляє:

Прокидайтесь, квіточки,

 День весну стрічає!

Н. Гуркіна

docx
Додав(-ла)
Рябчук Тетяна
Пов’язані теми
Логопедія, Інші матеріали
Інкл
Додано
24 квітня 2020
Переглядів
811
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку