Мета заняття:
Конспект підгрупового заняття з дітьми із загальним недорозвитком мовлення на тему: «Складання описової розповіді про місто за схемою».
Мета заняття:
Хід заняття.
Зима в місто завітала, місто снігом засипала…
Ми лопати дружно взяли - сніг з дороги прокидали.
Вправа «Лопаточка».
Сіли трохи відпочити – чаю теплого попити.
Вправа «Чашечка».
Прийде літо працьовите - будем стелю ми білити.
Вправа «Маляр».
Все зробили? Без роботи?
То, гайда, в футбол пограти!
Вправа «Футбол» (аналогічна вправа «Цукерка»).
І на гойдалках гойдатись….
Вправа «Гойдалка».
Не забудем – розважатись:
Бам-барам, Бам-барам
– б’ємо гучно в барабан!
Вправа «Барабан»
І на струнах на гітарних
– заграємо пісню гарну.
Вправа «Гітарка»(аналогічна вправа «Балалайка»).
Логопед пропонує дітям послухати звуки (води, шелесту паперу, падіння монети, вертольоту, дитячого галасу, каркання ворони, дощу, дзвінка до квартири, сигналу потяга, співу пташок, скрипу дверей, мотора машини) у аудіо запису.
Завдання до вправи:
Розповідь логопеда.
Логоритмічна вправа « Ми – водії».
Їдем, їдем на машині ( імітація повертання керма).
Натискаєм на педаль ( імітація натискання ногою на педаль).
Газ включаєм, виключаєм ( імітація повертання ключем).
Пильно дивимося вдаль ( прикласти руку до чола).
Двірники зчищають краплі.
Вправо – вліво. Без води ( махи руками вліво-вправо).
У кабіну дмуха вітер. (махи руками вперед-назад перед лицем).
Водії ми – хоч куди ( показ великого пальця, решту пальців стиснуті в кулак).
6.Розповіді дітей.
7. Підсумок заняття.
Місто розсердилось
Петрик йшов, цукерки їв,
папірцями скрізь смітив.
Місто хмурилось, дивилось,
на Петруся розсердилось.
І сказало строго місто:
— Я піду туди, де чисто,
де цвітуть барвисті квіти,
де живуть охайні діти,
що про рідне місто дбають,
папірців не розкидають.
Заберу усе довкола:
дитсадок, крамниці, школу.
— Постривай, не йди, благаю,
папірці попіднімаю.
Стану прикладом малятам,
як про рідне місто дбати.